Piaski śmierci

Seria: Książnica kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica
Waiting sands
majątek, przyjaciele, uczucia

Do wspaniałej szkockiej posiadłości Decimy zjeżdżają się jej przyjaciele, by świętować dwudzieste pierwsze urodziny gospodyni. Pomimo uroczystej atmosfery Decima czuje się zagrożona. Wyjawia przyjaciółce, iż przeczuwa, że jej mąż Charles planuje ją zamordować, by odziedziczyć majątek, którego właścicielką ma stać się lada dzień. Dziewczyna nie chce dać wiary słowom Decimy. Kilka dni później goście są świadkami szokujących wydarzeń?.

Marta | 2011-05-03
Na półkach: Dla An., Przeczytane

Świetna!
Jestem pozytywnie zaskoczona, nawet bardzo pozytywnie. Zaczynając czytać nie spodziewałam się, że tak mnie pochłonie.
To kryminał z wątkiem miłosnym, nasycony tyloma intrygami i emocjami, że aż płoną policzki. Jest morderstwo, nawet parę, po drodze skupiamy się na skomplikowanych relacjach bohaterów, a rozwiązanie zagadki poznajemy dopiero na ostatnich stronach książki.
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Żałuję jedynie że to taka krótka książka i już nie mogę doczekać kolejnych Howatch.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

dzasti19 | 2010-07-30

Ciekawa książka...cały czas trzymająca w napięciu. Na końcu niesopodziewany obrót sytuacji. Polecam;)

Marta Kilian | 2013-07-25
Przeczytana: 2006 rok

Powieść opowiadająca o losie przyjaciół zjawiających się na wyspie, by uroczyście obchodzić dwudzieste pierwsze urodziny Decimy - młodziutkiej, atrakcyjnej dziedziczki, która w dziwnych okolicznościach popełania samobójstwo. Książka, w której mamy zaskakujące zwroty akcji, gdzie każdy bohater ma jakąś tajemncę, gdzie każdy ma romans z każdym, gdzie najlepszy przyjaciel może okazać się największym wrogiem, gdzie miłość pokonuje próbę czasu i niedomówień. Powieść na upalne lato i zimowe wieczory, lekka, przyjemna, czyta się ją szybko. Dla kur domowych, nastolatek i kobiet zapracowanych, pozwala oderwać się na chwilę od rzeczywistości i przenieść się na piaszczyste plaże należące do posiadłości Ruthven. Generalnie nie wnosci do życia nic specjalnego, prócz paru godzin innego świata, w którym otaczamy się innymi ludźmi i możemy czuć się jak w Big Brotherze, ponieważ poznajemy ich sekrety.

OoKarolinQoO | 2013-11-13

S.Howatch jest mistrzynią domysłów. Lubię Jej książki,z całą pewnością należy Ona do lubianych przezemnie autorek. Książka pełna opisów szkockiej posiadłości napisana prostym i zrozumiałym językiem więc też czyta się ją bardzo szybko. Jestem pod wrażeniem gdyż rzadko się zdarza by kryminał z wątkiem miłosnym był tak dobrze napisany jak ten. Jest w nim mnóstwo intryg i co ważne wywołuje on EMOCJE:) Z Całą pewnością jeszcze do tej książki powrócę ;)

inflamara | 2014-10-21
Przeczytana: 21 października 2014

Wiedząc,że Pani Susan Howatch lubi zaskakiwać,już w trakcie czytania snułam domysły jak zakończy się ta powieść,ale kolejny raz nie udało mi się odgadnąć! Intrygująca,tajemnicza,wciągająca z nieoczekiwanym obrotem akcji :)

ula | 2015-07-24
Przeczytana: lipiec 2015

Niestety , jak narazie to najsłabsza powieść Pani Cowatch. Przeczytałam do konca tylko dlatego, by dowiedzieć się jak zakończy sie ta pełna intryg historia. Dla wytrwałych...

Invisible | 2014-12-23

Całkiem ciekawa historia, momentami również zaskakująca i trzymająca w napięciu, aczkolwiek, no cóż, historia podobna do wielu. Po prostu miłe czytadło na zimowy wieczór :)

Książka jest zaskakująca i czyta się bardzo przyjemnie. Największym atutem jest kameralny klimat, ponieważ akcja rozgrywa się w trochę ponurej nadmorskiej posiadłości.

Kalla | 2015-07-16

Bardzo wciągająca opowieść. W trakcie czytania autorka zrobiła mi tzw."wodę z mózgu", nie miałam pojęcia kto kłamie i dlaczego. Powieść wprowadziła mnie w charakterystyczny angielski klimat. Czyta się lekko i szybko. Może zakończenie nieco przewidywalne, ale nie jest to dla mnie problemem.

Anna | 2012-08-17
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z lepszych powieści Susan Howatch.
Dobrze napisany kryminał, pełen intryg, z historia miłosną w roli głównej. Świetnie mi się ją czytało. Kiedyś do niej wrócę.
Polecam!