Diabeł w sierpniową noc

The Devil on Lammas Night
978-83-250-0097-4
szatan, romans, tajemnica
kinga

Trudno o bardziej tajemniczego mężczyznę niż Tristan Poole, który nie cofnie się przed niczym, żeby zrealizować swój diabelski plan. Jako prezes Towarzystwa Propagowania Naturalnej Żywności, przykrywki dla grupy wyznawców szatana, instaluje się w posiadłości Colwyn Court. Kiedy Evan Colwyn powraca do domu rodzinnego, z przerażeniem stwierdza, że zagościła w nim choroba, tajemnicze wypadki i śmierć i że nawet jego była narzeczona, Nicola, poddała się wpływowi fascynującego Tristana. Czy znajdzie się ktoś, kto go powstrzyma?
Susan Howatch zasłynęła jako autorka sag rodzinnych, a także powieści zręcznie łączących romans z intrygą kryminalną, które zostały przetłumaczone na ponad 12 języków. [żródło: www.empik.com]

Eli1605 | 2018-05-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 maja 2018

Nie pamiętam już kiedy kupiłam tą książkę. Długo leżała i właściwie mogłaby leżeć dalej. Diabeł, czarna magia, sytuacje paranormalne i elementy romansu. Czytało się lekko to czytałam, ale nie przepadam za taką tematyka. Jeden wieczór można poświęcić.

Haneczka | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

Dawno już nie przeżyłam takiego rozczarowania książką!! Dlatego nie mogłam sobie odmówić napisania tej recenzji.

Uwielbiam książki pani Howatch, ale ta jest zdecydowanie najsłabsza.

Brak ciekawej historii, brak przyciągających, pociągających i ciekawych bohaterów, którzy zawsze byli wizytówką pani Howatch (zdecydowanie najbardziej pociągającym i najciekawiej przedstawionym był ten "czarny" charakter), brak jakiegoś określonego punktu, do którego powieść zmierza... Długo czekałam na jakiś przelomowy moment (tak bardzo upragniony), jednakże do ostatniej strony niestety go nie odkryłam.

Ogólnie daję (aż) 5 punktów ze względu na ciekawy wątek praktyk okultystycznych wpleciony w fabułę (Pani Howatch musiała włożyć dużo pracy i wiedzy w jego skonstruowanie, co zasługuje na uznanie).

Szczerze nie polecam, bo nie warto tracić czasu na tą pozycję!

Kasiag | 2018-05-12
Przeczytana: 11 maja 2018

Lektura, która może przysporzyć wiele radości, jednakże pod jednym warunkiem.
Już na samym wstępie, trzeba sobie założyć całkowite i bezdyskusyjne wejście w konwencję. I konsekwentnie się tego trzymać do samego końca :)
Jeśli ten warunek zostanie spełniony, nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby z prawdziwą przyjemnością zagłębić się w poznawanie tej opowieści.
Powodów przyjemności jest kilka, a najważniejsze to:
- lekka, przystępna narracja, która sprawia, że szybko dajemy się wciągnąć w świat wykreowany przez autorkę
- bohaterowie, którzy są na tyle interesujący, że chce się o nich czytać; nie są to być może postaci bardzo dogłębnie zbudowane psychologiczne, bo też i nie taka jest forma tej historii, ale na pewno są wiarygodne, nie papierowe, a to mi tutaj zdecydowanie wystarczało. Mamy więc Nicole, z jej zawodem miłosnym i poszukiwaniem sensu istnienia; mamy Evana, idealistę, próbującego odnaleźć swoją drogę życiową. Mamy Jane i Benedykta, bezdzietne małżeństwo, a z tej...

aleczka | 2015-04-16
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Nie bardzo mogę nawet określić gatunek tej książki- horror, pastisz? Pani Susan pisze dużo lepsze powieści- ta to jakiś niewypał! Niby satanizm, niby romans, niby czary... słabiutka:(

Marta | 2012-01-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Krótkie powieści Howatch bardzo mi się podobają, to już kolejna która mnie nie zawiodła. Jej sagi są za bardzo rozwleczone, ciągną się i nie przypadły mi do gustu. Krótkie kryminaliki - bardzo.

Schemat jest zawsze bardzo podobny - jest tajemnica, intryga, ktoś ginie i nie wiadomo kto jest mordercą..
Książkę czyta się bardzo szybko, język jest rewelacyjny. Polecam.

Anna | 2012-08-17
Przeczytana: 2010 rok

Książka dobra, ale jakoś specjalnie mnie nie ujęła.
Coś mi w niej nie pasowało... Ale co dokładnie?
Reasumując: powieść bez "och-ów" i "ach-ów".
W nudny, może nawet mroźny wieczór może jednak zdać egzamin.

Hiasyntia Cz | 2012-11-06
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Książka mnie zaintrygowała, czytało się przyjemnie, szybko.

Alabama | 2011-08-09

Dziwna książka, raczej nie polecam:P

Wiktoria | 2015-01-09
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Książka jakiej mało. Warta tych 5 minut.

Klaudia | 2014-02-20
Przeczytana: 08 stycznia 2014