Pocałunek żelaza

Tłumaczenie: Ilona Romanowska
Cykl: Mercedes Thompson (tom 3) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Iron Kissed
Mercedes Thompson
zbr

Nasze iluzje działają najlepiej na wzrok i dotyk, nieźle na smak i słuch, ale znacznie gorzej w przypadku węchu. Większość ludzi ma kiepski węch, więc w zasadzie to bez znaczenia. A ty już przy pierwszym spotkaniu wyczułaś, że jestem nieczłowiekiem. Nos na wiatr Mercy! Uroczysko to nie mi ... zysko to nie miejsce dla grzecznych dziewczynek. Pradawni stronią od ludzi. Wolą swoje rezerwaty,...

Pradawni stronią od ludzi. Wolą swoje rezerwaty, ludzkość nie jest jeszcze gotowa na ich poznanie. Rządzą się własnymi regułami, ich prawo jest twarde i szybkie... ale nie zawsze sprawiedliwe.
Mercy spłaca dług zaciągnięty u swojego mentora, Mrocznego Kowala. Pośród istot, które od wieków żyją w cieniu tajemnicy musi wytropić bestialskiego mordercę, ale sekrety Uroczyska i Pradawnych powinna zostawić w spokoju. Dla własnego dobra.

Mercedes wciąż wpada w kłopoty, zresztą na własne życzenie.
Tym razem przyjaciel i mentor w jednej osobie prosi ją o pomoc.
Zee już kilkakrotnie udzielił pomocy Mercedes, kiedy tego potrzebowała, jak więc mogłaby odmówić?
I w taki sposób zaczyna "badać" sprawę tajemniczych morderstw na terenie rezerwatu dla nieludzi.
Oczywiście sytuacja zakrawa o miano beznadziejnej, zwłaszcza że Mercedes ma do dyspozycji jedynie fakt, że zmienia się w kojota i może z pomocą nosa wyczuwać osoby a właściwie zapachy.
Tymczasem mnie nurtuje niemal od początku kogo wybierze ze swoich adoratorów.
Samuel czy Adam oto jest pytanie?
Mnie osobiście bardziej podoba się właśnie ten drugi i szczerze mu kibicuję, natomiast Mercy ma mętlik w głowie. Do każdego coś czuje i z każdym łączy ją specyficzne więź.
Jakby tego było mało w tym tomie przygód Mercedes Thompson będzie miała kilka intymnych spotkań zarówno z Samuelem jak i z Adamem. Intymnych nie znaczy zaraz łóżkowych.
Jaką decyzje podejmie ostatecznie? To...

Agata | 2015-04-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

W co tym razem wpakowała się zmiennokształtna Mercedes Thomson? Szczegółów nie zdradzę, ale podzielę się moją opinią ;)

Dla mnie początek był nudny. Niby dostajemy zagadkę morderstwa, którą Mercedes postanawia rozwikłać, jednak samo śledztwo, ani trochę mnie nie zaciekawiło. Tylko chodziła i węszyła, przez co początek był bogaty w opisy miejsc, które sprawiły, że chciało mi się ziewać. Jednak nie zniechęciłam się i czytałam dalej, a im więcej stron przewracałam tym akcja zaczęła się rozwijać, a gdy pojawił się Adam, w końcu mogłam zacząć czerpać przyjemność z czytania, bo w końcu zaczęło się coś dziać. Jednak sam główny wątek mnie nie wciągnął. Trochę się rozczarowałam, bo liczyłam na coś równie dobrego jak "Więzy krwi". Może kolejna część będzie lepsza? Zobaczymy ;) Tę część polecam.

Aniutka90 | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Kolejna część przygód niezawodnej Mercedes. Czyta się ją szybko i z wielką uciechą. Mimo, że od poprzedniej części minęło sporo czasu to takich bohaterów jak Adam czy Samuel, Jessi się nie zapomina! Nie zawiodłam się na kolejnym tomie, z wielką chęcią zacznę kolejny!
Polecam!

Hersus | 2015-10-20
Przeczytana: wrzesień 2015

No nie, kolejna nieprzespana noc, podpuchnięte oczy, w mordzie papier ścierny i to dobijające poranne światło, które sprawia, że czuje się jak wampir i tylko jeszcze głębiej ukrywam się pod kołdrą. Dla wielu brzmi to jak efekt uboczny całonocnej libacji alkoholowej. Mylicie się jednak. Takie same symptomy daje czytanie książek po nocach. Tylko jak się kurcze oderwać, jeżeli przestajecie mierzyć czas w normalny sposób, jednostką czasu staje się dla Was strona, a celem zakończenie rozdziału. Niestety w przypadku moli książkowych cel ten to jedno wielkie kłamstwo. To nigdy nie kończy się na jednym rozdziale. Sam się o tym przekonałem czytając trzeci już tom o przygodach niezwykłej pani mechanik zatytułowany „Pocałunek żelaza”. Patricia Briggs ponownie udowodniła, że nie ma dla niej tematów tabu.

Kto, jak kto, ale Mercedes Thomson nie potrafi usiedzieć w spokoju. Zawsze musi wplątać się w jakieś kłopoty. Tym razem jednak przebiła samą siebie. Jej dawny mentor oraz przyjaciel Zee...

gosiurka | 2014-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2014

Lubię książki gdzie jest dużo akcji zagadek, ta część jest niby spokojna, wszystko dzieje się w normalnym tempie, tylko dlaczego po zakończeniu czułam się wciśnięta w fotel? Książka naprawdę warta przeczytania ;)

ignis | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

Historie Mercy czyta się szybko i kiedy już się zacznie ciężko się oderwać. Nie często zdarza się że przejmujemy się tak bardzo losem bohatera ale, to co zrobiła Mercy autorka całkowicie mną wstrząsnęło, byłam wściekła na P. Briggs że zrobiła to Mercy. Kiedy przebrnęłam przez ten okropny moment po prostu nie mogłam się oderwać i musiałam czytać do końca.
Za Samem nie przepadam, Wampira w tej części nie było, co do Adama mam mieszane uczucia, raczej w kierunku tych pozytywnych ale:
Ben, Ben, oj lobię go, na 99.9 % już wiem co stało się w Londynie że musiał zniknąć. Chętnie przeczytałabym jego historię.

Scarlettrose | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Mercy chcąc spłacić swój dług u Zee jedzie z nim do rezerwatu, ma odszukać morderce. Niestety nic nie jest proste, Zee zostaje oskarżony o morderstwo a Mercy chcąc go ratować wpada z jednych tarapatów na jeszcze gorsze. No i jeszcze wątek Sama oraz Adama, Mercy zostaje postawiona przed ścianą, musi wybrać bo zakończy się ta sytuacja czyjąś śmiercią.
P. Briggs nie daje nam odetchnąć, dużo się dzieje, akcja płynie, szokuje, porywa. Nie sposób się oderwać, czyta się szybko, aż za szybko, bo szkoda zostawiać tych bohaterów....

Tithaniell | 2013-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Ostrzeżenie! Przygotuj się na pogmatwane zdania i słowa zupełnie bez sensu, oraz dużą ilość pochwał na temat wspaniałości Wielkiej Pani Briggs. Miłego czytania! (jeśli w ogóle ktoś to przeczyta)

Nie pozwoliła mi zasnąć w środku nocy, a do tego skutecznie usunęła zmęczenie, także o przespaniu reszty nocy nie było mowy. To moja pierwsza bezsenna noc z powodu książki. Cudownej książki.
Najpierw poinformuję z przykrością, że Sam coraz mniej uczestniczy w życiu Mercy, pomimo tego, że z nią mieszka ...Chociaż biorąc pod uwagę to, ile czasu spędza w domu nasza mechanik nie jest to wielkim zaskoczeniem. Niemniej jednak brakowało mi Samuela. Natomiast Mercedes najwyraźniej nie zasmuciło to zbytnio, bo wszędzie otoczona była przez mężczyzn (nie w sensie seksualnym oczywiście. Z pewnością starczy jej jeden wielki, wścibski, nachalny Alfa). Tu mi brak płci żeńskiej zupełnie nie przeszkadzał, ponieważ całą moja uwagę pochłaniały losy Mercy i Adama, a także ciekawy, wciąż i wciąż...

Patka | 2013-11-08
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane

Bardzo dobre lepsza niż I i II tom ale chciałabym żeby autorka dodała jakieś półtorej strony do ostatniego rozdziału...chociaż tak na zachętę;)

puchacz02 | 2013-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

Przy trzeciej części serii o Mercy Thompson, dla mnie przynajmniej uformował się wyraźny podział książki - na przed i po wyjściu na jaw, kto jest zabójcą.
Ta część przed była naprawdę słaba. Dłużyła się i przeciągała, chociaż miała kilka fajnych momentów. Gdyby cała książka miała taki poziom, nie otrzymałaby oceny wyższej niż 5.
Jednak jest jeszcze ta część po, no i oczywiście okoliczności odkrycia zabójcy. Mogę powiedzieć tylko jedno - fenomenalne to było. Naprawdę drastycznie podniosło poziom książki. Niestety było to tylko kilkadziesiąt stron, ale muszę szczerze przyznać, że mógłbym czytać po kilkaset stron najgorszej nudy, dla tych kilkudziesięciu naprawdę epickiej fabuły i akcji. Gdyby cała książka miała taki poziom, dałbym ocenę 10. Mimo, że to tylko mały fantastyczny kawałek, to umiejscowienie go na końcu utworu, daje mi nadzieję na bardzo ciekawą czwartą część, po którą na pewno sięgnę niebawem... może nawet jutro? A nie przepraszam - dzisiaj, ponieważ jest już po północy,...