Piątkowe noce wampirów

Tłumaczenie: Maja Kittel
Cykl: Wampiry z Chicagolandu (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Friday Night Bites
wampiry, miłość, magia
Monika

Moje pierwsze tygodnie w roli wampirzycy upłynęły mi dość burzliwie. Ale wszystko wskazuje na to, że teraz czeka mnie prawdziwe piekło… Chicago jest pełne ludzi… i wampirów. Ale o dziwo śmiertelnicy nie wypowiedzieli jeszcze wojny takim krwiopijcom jak my. Wręcz przeciwnie, jesteśmy celebrytami obleganymi przez paparazzich. Wszystko to może się jednak zmienić,kiedy ludzie dowiedzą się o...

mnie prawdziwe piekło…
jak my. Wręcz przeciwnie, jesteśmy celebrytami obleganymi przez paparazzich. Wszystko to może się jednak zmienić,kiedy ludzie dowiedzą się o ucztach krwi…
Dlatego mój „mistrz” (ma już kilka wieków, ale naprawdę świetnie się trzyma, jest niemożliwie przystojny i chyba skończył jakieś specjalne kursy całowania), zażyczył sobie, żebym się postarała, by pewne aspekty naszej egzystencji nie przeciekły do mediów i nie wywołały burzy. Tylko że ktoś nie chce, by wampiry i ludzie żyli razem długo i szczęśliwie…

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2011/10/04/zapowiedz-piatkowe-noce-wampirow/

źródło okładki: źródło własne

nata5551 | 2018-07-09
Przeczytana: 18 czerwca 2018

"Niczego tak bardzo nie chcemy jak tego, czego nie możemy zdobyć"

"Piątkowe noce wampirów" to drugi tom z serii " Wampiry z Chicagolandu" autorstwa Chloe Neill.
Książkę kupiłam rok temu podczas wyjazdu wakacyjnego, jednak do tej pory nie znalazłam czasu, aby po nią sięgnąć. Książka jak już wcześniej wspomniałam jest kontynuacją "Niektóre dziewczyny gryzą" z której nie miałam przyjemności przeczytać. Książka jest naprawdę dobra i wciągająca, niestety w Polsce oficjalnie zostały przetłumaczone tylko dwie części.
Książka opowiada losy Merit, która po tym jak została przemieniona w wampirzycę, przeprowadza się do domu Cadoganów. Merit musi zamieszkać w jednym domu ze swoim mistrzem na którego ma zarazem ochotę się rzucić w celu wykorzystania i zamordowania. Młoda wampirzyca z rozkazu mistrza musi z powrotem wkraść się w łaski zamożnej społeczności Chicago, aby zapobiec wybuchowi wojny pomiędzy wampirami i ludźmi. Czy jej się to uda? Co ma z tym wszystkim wspólnego jej były chłopak...

gaviel | 2018-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2018 rok

Pierwszy tomik bardzo fajny, luźny klimat wampirowo-teraźniejszy. Do poduszki w sam raz :) Ale drugi tak sobie czytam, czytam i nic. Nudy na pudy, nic się nie dzieje. A zrobiła się już połowa... Możliwe że rozkręciło się coś w dalszych rozdziałach, nie miałam cierpliwości przy nawale obowiązków. Szkoda, bo wątek krwiopijców nigdy nie jest zły :)

Paulina | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

Merit zaakceptowała swoje nowe życie i wszystko to, co się z nim wiąże. A mi się coraz bardziej podoba każda kolejna książka tej serii. Polecam.

vampireheart | 2017-05-26
Przeczytana: 13 maja 2017

Wiecie dlaczego drugi tom Wampirów z Chicagolandu nosi tytuł "Piątkowe noce wampirów"? Bo żeby autorka mogła wymyślić taki absurd, musiała nieźle balować w piątkowy wieczór i zacząć pisać na kacu w sobotę rano. Innego wytłumaczenia nie ma.

O czym jest ta książka? O tym, że główna bohaterka nienawidzi swojego stwórcy, ale coś tam ją do niego ciągnie, przy czym nic się w tym wątku nie dzieje. Dzieje się za to w gazetach, które rozpisują się o wampirach jak o gwiazdach filmowych. Wampiry z domu Cadoganów dowiadują się, że jeden ze śmiertelników planuje napisać krwawy i kompromitujący reportaż na ich temat, czemu starają się zapobiec.

Nie sięgnęłabym po tę książkę, gdyby nie to, że dawno temu zamówiłam ją w pakiecie z pierwszym tomem. Leżała długo na stosie i czekała na swój dzień. W końcu potrzebowałam lekkiej lektury, w dodatku przekonałam samą siebie, że przecież chcę przeczytać...

Drusia | 2017-02-24

Pod pierwszą częścią wyraziłam swoją opinię na temat całego cyklu, jednak tutaj dodam, iż obojętnie jak świetne są dla mnie te książki i cały ten cykl - polska wersja okładki nawet nie umywa się do amerykańskich. Gdzie jest motyw przedstawionego tam świata? Gdzie jest katana, krew, magia, kły, mrok i Chicago w tle?!
Smucą mnie tak mało kreatywne okładki tak dobrego cyklu, pomimo, iż dalsze części nie zostały wydane.

Dorota2210 | 2017-02-20

Drugi tom przygód Merit zabawna i ciekawa książka mi osobiście się podobała.

Jak pisałam przy poprzedniej recenzji,postanowiłam zabrać się za lekturę drugiej części cyklu ''Wampiry z Chicagolandu'' z tego względu,że jej poprzedniczka wciągnęła i urzekła mnie na tyle,że inna opcja zwyczajnie nie wchodziła w grę.Istotny był również fakt,że posiadałam u siebie obie książki,tak więc wypadało zapoznać się zarówno z jedną,jak i z drugą.Jednak to ten pierwszy powód był dla mnie ważniejszy (chociaż do tego drugiego stosuję się zawsze :D),gdyż powieść ''Niektóre dziewczyny gryzą'' zachęciła mnie do zapoznania się z dalszymi losami poszczególnych bohaterów.Po cichu liczyłam na to,że kontynuacja czymś mnie zaskoczy i tym samym okaże się lepsza od swojej poprzedniczki.Czas na sprawdzenie,czy tak się stało.

W dalszym ciągu śledzimy losy naszej dwójki głównych bohaterów,którzy tak naprawdę do tej pory nie potrafią określić uczuć,jakimi się nawzajem darzą.Zdajemy sobie dobrze sprawę z tego,że coś jest na rzeczy,jednak mimo to nie posunęli się oni nie wiadomo jak...

Isabel Czyta | 2015-04-23
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Cała recenzja dostępna na blogu: http://isabellin5.blogspot.com/2015/04/5-piatkowe-noce-wampirow-chloe-neill.html

Jeśli macie ochotę na sporą dawkę dobrego humoru połączoną z pełnymi napięcia sytuacjami to ta książka jest dla Was idealna!

Kontynuacja "przygód" Merit podobała mi się bardziej niż jej pierwsza część. Jednak jeśli czytaliście moją recenzję tomu pierwszego *klik* to wiecie, że tamte również zrobiły na mnie niezłe wrażenie :)

Nie chciałabym odbierać Wam przyjemności czytania spojlerując, więc tym razem skupię się na moich odczuciach i emocjach.
Zauważyłam, że ten tom tłumaczyła inna osoba niż wcześniej i był to ogromny błąd. Niestety, jestem zmuszona skrytykować tłumaczenie pani Maji Kittel. Chyba, że to wydawnictwo zepsuło tę książkę... Niektóre słowa były wielokrotnie powtarzane, kilka razy zauważyłam błędy ortograficzne czy brak przecinka, myślnika. Możecie powiedzieć, że się czepiam, ale mi coś takiego bardzo przeszkadzało... Teraz jestem zła, że nie...

Natka583 | 2014-11-20
Przeczytana: 23 września 2014

Książka napisana bardzo fajnym językiem. Nie ma "ciężkich" słów. Akcja jest trochę spowolniona, ale w tutaj ma to swoją zaletę.

Gaba_Okey | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Wampiry z Chicago powracają!

Książka jest kontynuacją „Niektóre dziewczyny gryzą”, której recenzję możecie znaleźć na blogu. Czy udało się jej przebić pierwszy tom? Niestety nie. „Piątkowe noce wampirów” są pełne akcji, zdarzają się zaskakujące momenty, ale niestety trochę się wynudziłam. Mam wrażenie, że jest to przejściowa część, która ma nas wprowadzić do trójki. Jednak wcześniej wróćmy do samej fabuły, czyli co tym razem takiego przydarzyło się Merit i jej wampirzemu Mistrzowi?

Z pewnością dopadła ich… prasa. Wampiry w Chicago po swoim ujawnieniu się wywołały nie małą burzę. Nasza główna bohaterka – Merit - stała się jedną z nich nie z własnej woli, została zaatakowana i miała umrzeć, ale Ethan, Mistrz domu Cadogan zmienił ją w dziewczynę z kłami. Przystosowywanie się Merit do bycia wampirem było burzliwe i pełne niespodzianek. Została Strażniczką Domu, a jej głównym obowiązkiem jest ochrona Ethana, z którym zresztą łączą ją bardzo intensywne relacje. Jednak teraz to nie jest...