Mleko i miód

"jeśli urodziłaś się
tak słaba by upaść
urodziłaś się
tak silna by wstać."

I niech to będzie motto dnia dzisiejszego i wszystkich innych dni.

Książka napisana z dużą odwagą, którą nie omija niewygodnych tematów. Autorka walczy z cierpieniem, zniewagą, pokazuje brutalną prawdę (gwałt, i nie tylko fizyczny ale również gwałcenie praw człowieka - ochrony zdrowia, godności)....

Niektóre myśli autorki kompletnie do mnie nie dotarły. Jednak kilka poruszyło moje serce. Wiersze bardzo osobiste, niektóre weselsze jednak przeważają te smutne,depresyjne. Myślę że warto przeczytać i się przekonać.

#latopodtytułem
kategoria: z lidla

Najsłabsza poezja, jaką przeczytałam w swoim życiu. To chyba nawet nie jest poezja, a zbiór aforyzmów i rozwiązań z krzyżówek panoramicznych. Poziom gdzieś na pograniczu twórczości J.L.Wiśniewskiego i anonimowej gimnazjalistki. Szkoda drzew.

Kupiłam z ciekawości ponieważ masa osób poleca tą książkę na lewo i prawo. Dla mnie jest przeciętna.

Czasami naprawdę sporo treści w krótkim tekście.

Największy zawód tego roku - spodziewałam się odkrywczych wierszy, a dostałam jednozdaniowe gnioty w stylu moich "głębokich" wpisów w pamiętniku z czasów wczesnego gimnazjum. Kilka tych "wzniosłych" utworów to dosłownie lekko zmieniona wersja znanego wiersza-żartu "I was the most beautiful poem but you were Jared, 19".
Dodatkowa gwiazdka za ilustracje, które akurat...

Zbiór bardzo emocjonalnych wierszy. Ich autorka wiele przeżyła i to czuć w tych wierszach.

Pięknie wydane, lecz treść do mnie nie trafia.

Poezja to nie jest moja mocna strona. Nigdy nie zaczytywałam się w niej zbyt wiele, chociaż doceniam i czasem lubię do niej zajrzeć. Jednak ta poetycka uczta jest niezwykła i przyniosła mi wiele osobistych przemyśleń. .
Rupi Kaur zabrała nas w świat kobiecości - w pełnym tego słowa znaczeniu. W jednym tomie zebrała historie miłości i zranień, w których każda kobieta...

Niemal czułam jak czytając wiersze rapi kaur, przenikają one z kartek tomiku do mojego serca. Przepiękna i prawdziwa.

Dyskusje

3 568