Mleko i miód

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Opleć swe serce wierszem

26 Link do recenzji

Bardzo mnie zawstydziło spotkanie z tą książką. Zdążyłam sobie już oczywiście wyrobić o niej zdanie i śmiać, kiedy ktoś się chwalił lekturą. Dziwię się, że tak ważna książka z super ważnym przesłaniem została tak oceniona nie tylko przeze mnie, ale też przez zapalonych czytelników. "Mleko i miód" to nie jest utwór do mierzenia według pięknego języka, środków stylistyc...

Bardzo ujmująca w swojej prostocie poezja. W dobrze dobranych słowach poruszana tematyka głęboko skrywana na dnie serc. Bardzo mi się spodobała mimo licznych głosów krytyki. Uważam, że poezja ma wiele oblicz i cieszę się, że Rupi Kaur przypomniała liczniejszemu gronu odbiorców jak dobrze jest sięgać po wiersze.

Ja i poezja? Nie bardzo. Ale przeczytałam. Recenzja jest bardzo subiektywna, a to, że zawsze miałam problem z interpretowaniem wierszy, w tym przypadku nie pomaga. Ale zrezenzowalam.
Pamiętam, jak jakiś czas temu było pełno tej książki na Instagramie i jak się nią wiele osób zachwycało. Ja też chciałam się zachwycić, ale mi się nie udało zbytnio. Pierwsze dwa rozdziały mni...

Traktuję ją bardzo osobiście. Uderza mnie prawdziwość słów autorki. Często do niej wracam.

"Mleko i miód to zbiór wierszy, który każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku." - Huffington Post (z okładki). Aha. No chyba nie bardzo. Każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku, to, co chce tam mieć. A już na pewno nie taki tomik "poezji", czy też przemyśleń, z jakimi zmaga się, myślę, że nie jeden z nas.

Do tego zbioru wierszy można wracać od przypadku do przypadku, jednak chociaż raz warto przeczytać go od początku do końca. Wtedy powstaje obraz kobiecości, która ma swoje blaski i cienie.

Dno. Coś co miało być poezją, a jest serią notatek, jakby żywcem wyjętych z poradnika. Zresztą druga część tych "porad" przeczy pierwszej. Kiedy w pierwszej kobieta ma być podmiotem, to już w drugiej przedmiotem.
Na pewno zachwyca małolaty i utwierdza je w przekonaniu o: własnej mądrości i łatwości pisania. Dno.

Jako istotę przekorną, zaintrygowało mnie określenie tomiku jako „instapoezja”.
Sto lat temu podobne debiuty skreślano słowem "pensjonarskie".
A zbiór ten jest jak ciepła rozmowa z przyjacielem, o tym co boli, o strachu i o pięknie.

Niełatwe doświadczenia, trauma. Wyznania indyjskiej poetki zdają się tak bliskie... Może dlatego, że Rupi pisze bardzo ...

Na półkach: , , , ,

Z poezją nigdy nie było mi po drodze. Kiedyś przeczytałam jedynie podobną książkę od Brittainy C. Cherry i średnio przypadła mi do gustu. Tu jest podobne. Jedynie kilka wierszy mi się podobało, chociaż przyznaję, że ta pozycja o wiele bardziej mi się podobała niż książka od Brittainy.

Na mnie takie wiersze nie robią wrażenia. Raczej do nich już nie wrócę. Nie twierdzę,...

Cudowne wiersze, w których każdy znajdzie coś dla siebie, a największy ignorant poezji stwierdzi,że nie jest taka zła i niezrozumiała. mleko i miód na duszę <3

Dyskusje