Zmiennoskóra

Tłumaczenie: Małgorzata Koczańska
Cykl: Jane Yellowrock (tom 1)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Skinwalker : a Jane Yellowrock novel
Sherry

Bestia. Przebiegła, silna, niebezpieczna. I dziewczyna o bursztynowych oczach. Złączone w jedno. Na śmierć i życie. Na zawsze. Kiedy wampir wyrywa się spod kontroli, kiedy ludzie stają się łowną zwierzyną i szybkim posiłkiem, trzeba wezwać profesjonalnego zabójcę. Jane Yellowrock wyśledzi każdego. I zabije każdego, kto na to zasługuje. Bo Bestia ma jeden cel – polowanie. No, z małym...

Kiedy wampir wyrywa się spod kontroli, kiedy ludzie stają się łowną zwierzyną i szybkim posiłkiem, trzeba wezwać profesjonalnego zabójcę. Jane Yellowrock wyśledzi każdego. I zabije każdego, kto na to zasługuje. Bo Bestia ma jeden cel – polowanie. No, z małym wyjątkiem, kiedy chodzi o kociaki.

W świecie gdzie wampiry i wiedźmy są zwykłymi członkami społeczeństwa, umiejętności Jane Yellowrock budzą strach. Czuje się go nawet w pytaniu, jakiego pod żadnym pozorem nie można zadać:

Czym jesteś?

źródło opisu: Fabryka Słów, 2012

źródło okładki: http://www.fabrykaslow.com.pl/

Beata | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Bardzo dobra powieść z gatunku urban fantasy. Jane jest łowczynią zdziczałych wampirów. Sama też jest tajemniczą istotą, nie pamięta swojego dzieciństwa. Nieco odświeżające jest spojrzenie Bestii, jej widzenie świata jest proste i instynktowne. Intryga zagmatwana i wciągająca, ale zakończenie wyjęte jak królik z kapelusza, odkryło się i już. Mała niekonsekwencja w prowadzeniu akcji.

olesior | 2017-10-16

Kolejna wypatrzona tania książka. Do tego stopnia przyjemnie mi się ją czytało, że aż sobie ją zamówiłam.
Historia podobna do wielu innych, a jednak się wyróżnia. Autorka potrafiła dodać coś nowego ,coś od siebie i mnie to urzekło.
Niestety, sądząc po wydawnictwie kolejnych części nie będzie w ogóle lub pojawią się za kilka lat...
Polecam :)

AnnaR | 2017-09-27

Jane Yellowrock jest znaną zabójczynią wampirów do wynajęcia. Swoimi sukcesami chwali się na własnej stronie internetowej, która pomaga jej zdobyć następnych klientów. Ta niezwykle sprawna i piękna kobieta, podróżująca na potężnym motocyklu, skrywa pewną mroczną tajemnicę. Jest istotą zmiennoskórą. Za dnia szpieguje jako człowiek, w nocy przemienia się w bestię. Dzięki temu posiada wiele nadprzyrodzonych zdolności, takich jak wspaniały węch czy szybkość, które ułatwiają jej wykonywanie powierzonych zadań.

Niespodziewanie dziewczyna zostaje wynajęta przez wampiry zamieszkujące Nowy Orlean. Ma zabić jednego z nich, bo oszalały morduje zarówno ludzi, jak i swoich pobratymców.
Fakt, iż nie potrafią sami sobie z nim poradzić, świadczy o tym, jak bardzo jest nieobliczalny i groźny.

Okazuje się, iż nie jest to zwyczajny wampir, tylko stworzenie, które potrafi zmieniać swą postać, a nawet zapach. Łowczyni rozpoczyna niebezpieczne polowanie. Nie spodziewa się nawet, iż może ono częściowo...

Agniesza15 | 2017-09-07

Aby sięgnąć po tą książkę zachęciła mnie okładka i opis z tyłu. Co do treści, szczerze powiem, że wciągnęło mnie. Na tyle, że "zjadłam ją" w dwa wieczory :) Myślałam, że niektóre wątki trochę inaczej się rozwinął, jednak jestem zadowolona. Zadowolona,ponieważ kolejny raz dobrze zainwestowałam pieniądze ;)

ewa | 2017-04-16

Zmiennoskóra to książka zaliczająca się do Urban Fantasy.Główna bohaterka jest nieco podobna do innych bohaterek znanych z tego typu książek,ale istnieją tez pewne różnice.W większości książek typu UF zmiennokształtność jest cechą ,w której człowiek może sie zmienić z określone zwierzę(bądź kombinację człowieka i zwierzęcia),przy czym wewnętrzne zwierzę zmiennokształtnego jest nierozerwalnie związane z człowiekiem.Nie posiada osobowości,nie czuje sie niezależna częścią istoty...W Zmiennoskórej zastosowała autorka inny pomysł.Jane Yellowrock posiada swoją własną Bestię,ma ona jednak własny,odmienny i oddzielny charakter (osobowość) niż sama Jane.Bestia jest kotem,właściwie lwem górskim,który posiada własną osobowość i własną pamięć. Myśli, czuje, potrafi sama podejmować decyzje oraz kontaktować się z Jane.Bohaterka jako zmiennoskóra nie jest ograniczona do zmiany jednej,określonej postaci.Może sie zmienić własciwie w każde zwierze,czy to puszczyk,czy pantera... Sama Jane nie pamięta...

polkat | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Na Zmiennoskórą trafiłam dość przypadkowo, co u mnie jest właściwie normą, na bibliotecznej półce. Okładka jakaś podobna to serii o Mercy, a z tyłu pitu-pitu o Bestii.
Co mi tam.
Początkowo nie do końca orientowałam się w rozwoju fabuły i w prawach rządzących światem przedstawionym. Ale im dalej w las, tym szło to sprawniej.
Końcowe wrażenia raczej są na plus. Historia dość krwawa, mało ckliwa, akcja toczyła się wartko. Czasami można niestety było odczuć, że autorka chyba nie do końca wiedziała, co zrobić z bohaterką i jak ją poprowadzić. Ale ostatecznie wyszło nieźle.
Ale mam wrażenie, że wydawnictwo nie zarobiło dobrze na sprzedaży tego tytułu, bo nie słychać nic o kontynuacji. Trochę szkoda, przeczytałabym.

martyska__ | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Dobra ale szkoda że nie przetłumaczonych kolejnych części.

Naomi | 2016-02-26

W mojej opinii pierwszy tom tej serii należy do kategorii "Godne polecenia".
Jane Yellowrock jest niezwykłą bohaterką, jak na powieści tego typu. Nieustannie walczy o to, by nie stracić nad sobą kontroli, bo wtedy jej ciało przejmuje Bestia, z którą Jane dzieli umysł, magię i duszę, żyjąc w dość łatwej do zakłócenia równowadze. Można wręcz powiedzieć, że ta powieść ma dwie bohaterki - tylko że mieszkają w jednym ciele. Obie mają swoją charakterystyczną narrację. Obie mają swój temperament, instynkty.
Jane nie jest prosta. Nie jest dobra (chociaż próbuje taka być). W pierwszym tomie tego cyklu ściga kogoś, kto jest dla niej synonimem zła - a po drodze okazuje się, że Jane również ma na swoim sumieniu podobne, jeśli nie takie same, grzechy. Zatrudniona przez istoty, które dotąd bezwzględnie likwidowała, musi lawirować wśród wampirzych zwyczajów i próbować nie zdradzić tego, czym rzeczywiście jest.
Ta książka to bardzo ciekawy przykład dobrej Urban Fantasy. Paranormalny światek (na...

AGNES | 2015-02-25
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

nie przebrnęłam do końca,

Ewelina | 2015-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Do książki Hunter podeszłam jedynie z chęcią przeczytania czegoś łatwego. I tyle. W tym względzie mnie nie rozczarowała. A porwała fabułą i akcją. Do tego okraszono to wszystko dawką specyficznego humoru („wampirella” <3).