Wiedźma morska

Seawitch
83-85085-18-1
piotrex

Z okładki:
"Wiedźmę Morską" - pływającą wieżę naftową lorda Wortha zamierza zniszczyć sabotażysta. Jednak na drodze stają dwaj prywatni detektywi...

źródło opisu: GiG, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

marchewa79 | 2013-06-24
Przeczytana: 2003 rok

Książka niezwykle filmowa. Wydarzenia następują szybko, bohaterowie są sympatyczni a zwroty akcji następują często. Ciekawe że Lord Worth jest (co u autora rzadkie) w istocie antybohaterem, raczej biznesowym cwaniakiem niż sympatycznym staruszkiem. Dobra książka do pociągu mimo 40 lat na karku nie zestarzała się zanadto.

Bakabayashi | 2017-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Książka nieco specyficzna, niemniej ciekawa.
Dużo w niej zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań. Przedstawione są w niej dwa "obozy" wzajemnie ze sobą rywalizujące. Z jednej strony lord Worth - magnat posiadający jedyną w owym czasie pływającą platformę wiertniczą, z drugiej strony grupa grupa właścicieli koncernów naftowych nie zgadzająca się z polityką prowadzoną przez Wortha.
Zarówno jednej jak i drugiej stronie brakuje skrupułów przy wyborze środków, dzięki którym mają na celu zaspokojenie własnych interesów. Ich posunięcia przypominają rozgrywaną partię szachów.
Jedną z rzeczy, która denerwowała mnie podczas czytania tej książki była duża liczba pojawiających się bohaterów, których nazwisk nie można było spamiętać, co powodowało, że czasami miałem poczucie zagubienia, a jednocześnie spłycało momentami całą akcję.

Podsumowując książkę polecam bo czytało mi się w miarę płynnie i przyjemnie.

Brexxxer | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Moja pierwsza książka MacLeana. I chyba ostatnia. Nie przepadam za starymi sensacjami i spodziewałem się czegoś lepszego. Dużo się tutaj dzieje, owszem, ale bohaterowie są tacy trochę bezosobowi, autor podchodzi do wszystkiego bez większych emocji. Mógłby rozbudować trochę "wątek miłosny". A tak, historia mnie nie wciągnęła, niestety. Nie mój styl.

jankes87 | 2011-11-08

ciekwy pomysł na książke

Ania | 2016-10-19
Przeczytana: 17 maja 2016

Któraś z kolei książka tego autora. Mistrza kryminałów. Mam strasznie skrajne opinie o jego powieściach. Ta znowu, nie przypadła mi do gustu bo wg mnie nie ma tego co kryminał mieć powinien- wartką akcję i pobudzanie wyobraźni czytelnika.

fiolek_2702 | 2017-04-26
willi_75 | 2017-04-14