Wiedźma morska

Seawitch
83-85085-18-1
piotrex

Z okładki:
"Wiedźmę Morską" - pływającą wieżę naftową lorda Wortha zamierza zniszczyć sabotażysta. Jednak na drodze stają dwaj prywatni detektywi...

źródło opisu: GiG, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

marchewa79 | 2013-06-24
Przeczytana: 2003 rok

Książka niezwykle filmowa. Wydarzenia następują szybko, bohaterowie są sympatyczni a zwroty akcji następują często. Ciekawe że Lord Worth jest (co u autora rzadkie) w istocie antybohaterem, raczej biznesowym cwaniakiem niż sympatycznym staruszkiem. Dobra książka do pociągu mimo 40 lat na karku nie zestarzała się zanadto.

Bakabayashi | 2017-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Książka nieco specyficzna, niemniej ciekawa.
Dużo w niej zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań. Przedstawione są w niej dwa "obozy" wzajemnie ze sobą rywalizujące. Z jednej strony lord Worth - magnat posiadający jedyną w owym czasie pływającą platformę wiertniczą, z drugiej strony grupa grupa właścicieli koncernów naftowych nie zgadzająca się z polityką prowadzoną przez Wortha.
Zarówno jednej jak i drugiej stronie brakuje skrupułów przy wyborze środków, dzięki którym mają na celu zaspokojenie własnych interesów. Ich posunięcia przypominają rozgrywaną partię szachów.
Jedną z rzeczy, która denerwowała mnie podczas czytania tej książki była duża liczba pojawiających się bohaterów, których nazwisk nie można było spamiętać, co powodowało, że czasami miałem poczucie zagubienia, a jednocześnie spłycało momentami całą akcję.

Podsumowując książkę polecam bo czytało mi się w miarę płynnie i przyjemnie.

"Wiedźma Morska" to kolejna powieść MacLeana, której fabuła kręci się wokół statku, lecz tym razem jest to statek nietypowy.

Historia jest wciągająca, choć moim zdaniem zbyt powierzchownie opowiedziana, brakowało mi trochę zawiłości w intrydze.

Brexxxer | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Moja pierwsza książka MacLeana. I chyba ostatnia. Nie przepadam za starymi sensacjami i spodziewałem się czegoś lepszego. Dużo się tutaj dzieje, owszem, ale bohaterowie są tacy trochę bezosobowi, autor podchodzi do wszystkiego bez większych emocji. Mógłby rozbudować trochę "wątek miłosny". A tak, historia mnie nie wciągnęła, niestety. Nie mój styl.

jankes87 | 2011-11-08

ciekwy pomysł na książke

Ania | 2016-10-19
Przeczytana: 17 maja 2016

Któraś z kolei książka tego autora. Mistrza kryminałów. Mam strasznie skrajne opinie o jego powieściach. Ta znowu, nie przypadła mi do gustu bo wg mnie nie ma tego co kryminał mieć powinien- wartką akcję i pobudzanie wyobraźni czytelnika.

lucas688 | 2017-07-08

wg mnie fajna ale trochę przereklamowana, film spalony po mojemu

hanees | 2018-04-07
Yosari | 2018-03-10