Złote rendez-vous

Tłumaczenie: Robert Ginalski
Seria: "Książnica" Kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica
Golden rendez-vous

Luksusowy statek s/s Campari miał uprzyjemniać dalekomorskie podróże milionerom: ekskluzywne kabiny, wyśmienita kuchnia, dyskretna załoga Ale tym razem rejs zaczął się od kłopotów. W Kingston zatrzymano statek z powodu poszukiwań zaginionego fizyka nuklearnego, potem trzeba było zabrać na pokład trumny z ofiarami lokalnych zamieszek. Kiedy jednak zaginął ochmistrz i popełniono morderstwo, oficerowie zrozumieli, że mają do czynienia z groźnym przeciwnikiem.

Joluśka | 2015-02-20

Bezapelacyjnie najlepsza książka tego autora. Ba, bije na głowę inne z tego gatunku. Radzę przeczytać, a nawet kupić, bo można powracać do niej wielokrotnie!!

marchewa79 | 2013-06-24
Przeczytana: 1993 rok

Jedna z absolutnie najlepszych powieści MacLeana. Tło polityczne nieco trąci myszką ale zwyczajowe postawienie przypadkowego człowieka w nieoczekiwanej sytuacji i stopniowanie napięcia to wręcz poglądowa lekcja tego jak powinna wyglądać powieść sensacyjna. Powieść "połyka" się za jednym posiedzeniem. A wracać można wiele razy.

nina19 | 2016-02-17

Genialne, jak zawsze, tłumaczenie Roberta Ginalskiego. A czytana wieki temu w Trójce przez Piotra Fronczewskiego... Coś pięknego!

hiperartur | 2016-03-06

Muszę powiedzieć,że po wielu latach znowu sięgnąłem po "Złote Randez-vous" i pamięć mnie nie myliła: to kapitalna opowieść, klimatyczna, zabawna, jak zwykle przegięta .... czysta rozrywka!

H8ster Moriarty | 2015-12-30
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Bond by się zawstydził....
Generalnie po książkę sięgnąłem bo miała być najlepszą w dorobku autora....to po jej przeczytaniu stwierdzam, że jest mocno przeciętna, a główny bohater robił rzeczy będąc kontuzjowany, które zawstydziły by autorów scenariusza do filmów o Bondzie z Brosnanem.

Aga1977 | 2015-06-08
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Warto przeczytać. Wartka akcja powoduje, iż czyta się z zapartym tchem.

Brant | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Dzis prawdziwych mezczyzn juz nie ma... Kiedys chyba takich tez nie bylo, ale czytajmy bajki dla rozrywki. Sprawnie napisane. Nostalgiczne, bo tego swiata techniki juz nie ma.

apolinary | 2015-09-11

Cytat: "Mieliśmy szanse jak ostatnia porcja lodów na zabawie dziecięcej".

Ciastek | 2016-02-24
Przeczytana: 20 lutego 2016

Ciężko mi było zakończyć tę powieść po tym jak musiałem zrobić przerwę na "Wesele" Wyspiańskiego. Zostawiło w mojej psychice dość długotrwały ślad i zdecydowanie odebrało mi chęci na czytanie przez kilka dni.
Alistair MacLean to autor, której do tej pory nie znałem, z resztą nie znam za bardzo autorów książek bo moja przygoda z tym nie trwa zbyt długo. Jest to pierwsza książka tego autora, którą przeczytałem i muszę przyznać, że jest całkiem dobra. Napięcie budowane po mistrzowsku ale do pewnego momentu. W dalszej części książki kłamstwa wydają mi się być zbyt sztuczne jak i gra aktorska m.in. doktora Marstona.
Całą książke uważam za wartą przeczytania i myślę, że kiedyś sięgne po inną tego autora.

cvallo2 | 2012-02-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: styczeń 2012

Alistair...:) Od dzieciństwa lubiłem tego autora, wszystkie książki które przeczytałem trzymają w napięciu od początku do końca...tą również polecam - taki "little Bond" w każdej książce :)