High Citadel
83-7245-455-8

Bohaterem książki jest pilot Tim O'Hara, pracujący dla niewielkiego przewoźnika w jednym z głównych państw Ameryki Południowej. Pewnego dnia jego firma dostaje propozycję przewiezienia kilku pasażerów z rejsowego samolotu wielkiej linii pasażerskiej, który z powodu usterki silnika nie może wystartować o czasie. Stara dakota O'Hary zabiera więc na pokład piękną dziewczynę, prezydenta Aguillara, emerytowaną nauczycielkę, amerykańskiego businessmana i historyka. O'Hara ma wrażenie, że lot zapowiada się jak jakiś dowcip, ale już po godzinie okazuje się, że na pokładzie jest również terrorysta, który zmusza go do lądowania w Andach na opuszczonym lądowisku.
Lądowanie nie należy do najbardziej udanych, samolot rozbija się, a terrorysta ginie. Okazuje się jednak, że jest to dopiero początek kłopotów. Pozostali terroryści są już w drodze. Czy tak przypadkowa grupa ludzi jest w stanie obronić się przed atakiem kilkunastu uzbrojonych i doskonale wyszkolonych ludzi?
"Cytadela w Andach" należy bez wątpienia do najbardziej udanych powieści swego gatunku. Do końca nie wiadomo, kto przeżyje.

Roman Dłużniewski | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Jak ktoś lubi książki sensacyjne nie wymagające zbyt dużego wysiłku intelektualnego to może po Cytadelę sięgnąć. Pilot, piękna dziewczyna, prezydent itd.

Kasiag | 2012-02-22

Trochę się na tej książce zawiodłam:( Spodziewałam się, że będzie ciekawie, a było... nudno i przewidywalnie. To była moja pierwsza książka tego autora i nie mam ochoty sięgać po następne.

elhombre | 2011-01-14
Przeczytana: 1993 rok

Pierwsza książka Bagleya w moich rękach i chyba jedna z pierwszych przeczytana bez przymusu, czyli nie będąca lektórą i... od tejpory polubiłm czytanie książek.

Michał | 2011-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 31 stycznia 2011

Pierwsza książka tego autora, jaką miałem przyjemność przeczytać. I od razu dobre wrażenie. Mamy tutaj do czynienia z książką sensacyjną, z lekkim wątkiem politycznym i romantycznym.
Na okładce widzimy ładny samolot, jednak samych samolotów w książce nie ma aż tak wielu. Trochę szkoda, że autor nie pokusił się o większe dopracowanie wątku walk powietrznych. Opis jest, ale dość skąpy.
Jednak nie ujmuje to nic samej książce, po prostu nie jest napisana dla fanów awiacji. Dla taterników w zasadzie też nie, mimo, że jest tu wątek wspinaczki wysokogórskiej też.
Wątek miłosny jest prosty jak budowa cepa i nie oczekujcie tutaj nic wielkiego.
Akcja koncentruje się na przetrwaniu w walce z środowiskiem, oraz wrogiem jak najbardziej ludzkim i zmilitaryzowanym. Ciekawy psychologiczny szkic bohaterów, choć jeden moment swoistego katharsis mnie rozśmieszył swoją przewidywalnością.

Wychodzi na to, że ja tu narzekam i narzekam, ale książka jest bardzo interesujące i ją polecam. Akcja jest...

wasilewicz | 2015-08-19

Ta książka to takie wakacyjne czytadło- bohaterscy mężczyźni, nieustraszone amazonki, zbrodniczy przeciwnicy, dużo przygody i dużo, bardzo dużo wybuchów ;-) Można przetrawić, choć ja słuchając tej książki w formie audiobooka łapałem się na tym, że jednocześnie grzebię w smartfonie, ale spokojnie- fabuła jest na tyle prosta, że ogarnia się ją nawet śledząc przygody bohaterów jednym uchem, tudzież okiem :-)

ewander | 2011-08-30
Na półkach: Przeczytane, Desmond Bagley

Pierwsza książka Bagleya, jaką dane mi było przeczytać. Pasjonujący thriller rozgrywający się w górach. Garstka pasażerów, ocalałych z kraksy samolotu walczy o życie w niedostępnym terenie. Dodatkowo muszą stawić czoła groźnym bandytom.
Powieść czyta się rewelacyjnie , akcja nie ustaje ani na moment i dopiero dobrnięcie do ostatniej strony sprawia, że można spokojnie wypuścić wstrzymywane powietrze z płuc.

cvallo2 | 2014-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2013, Audiobook
Przeczytana: październik 2013

Takie rzeczy tylko w Hollywood.
Nic nie znający się ze sobą pasażerowie, odpierają ataki - bądź co bądź jakiś rebeliantów, może nie zbyt ogarniętych ale jednak.

Dobrze nie będę cyniczny...tylko dlaczego w takich sytuacjach znajdzie się jakiś palant alkoholik który ma wszystko i wszystkich w d...a oni go ciągną za sobą jak worek z kartoflami?

Przemek | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

To moja pierwsza książka Desmonda Bagleya i nie wiem,czy sięgnę po kolejne. "Cytadela w Andach" jest dziełem na wskroś przeciętnym. Pomysł na fabułę jest bardzo dobry - grupa ludzi musi walczyć w ekstremalnych warunkach o każdą godzinę swojego życia. Sam opis jest już nieco słabszy. Książka nie wciąga, w kluczowych momentach nie trzyma w napięciu.

Henryk | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Dostałem w prezencie książkę Desmonda Bagleya :Na równoważni,i tak mnie pochłonęły jego książki,że czytam każdą jego książkę jaka mi wpadnie w ręce.Fajnie pisane,lekko się czyta i przyjemnie :) Polecam Książki Desmonda Bagleya. Lubię to !!!

kowalmj | 2015-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Lepiej mi się to czytało jak miałem 13 lat. Dla dorosłego faceta to jest to mocno naiwne i naciągane. Złe charaktery są lekko tępawe i nieudolne a ci dobrzy są super. Przewidywalne.