Jedynym wyjściem jest śmierć

Wydawnictwo: Książnica

Inne wydania

Podczas Grand Prix Francji Formuły 1 w wypadku na torze ginie jeden z kierowców. O spowodowanie jego śmierci oskarża się wielokrotnego mistrza świata w tej dyscyplinie Johna Harlowa. James MacAlpine, właściciel i menadżer klubu wyścigowego Coronado, wszczyna prywatne śledztwo. Wszystkie dowody zdają się potwierdzać winę Harlowa. Jedynie Mary córka MacAlpine a wierzy w niewinność szatana na szosie. Czy jej intuicja okaże się niezawodna?

źródło opisu: Książnica, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nitager | 2016-03-16

Powieść przeciętna, ale warto po nią sięgnąć, bowiem ma to wszystko, co powinna mieć powieść sensacyjna. Czytelnik znajdzie tu umiejętnie wykreowany nastrój cyrku Formuły 1, wartką akcję, tajemnice, zagadki i zaskakujące zakończenie. Nie jest to dzieło sztuki, raczej produkt rzemiosła. Ale dobrego rzemiosła, wykonanego z niewątpliwą znajomością warsztatu powieściopisarza. Rozrywka na wysokim poziomie, ale nic poza tym.

Panio | 2016-11-02
Przeczytana: 31 października 2016

Dość przeciętna, aczkolwiek solidna opowieść kryminalna od Alistaira Maclean'a. Szybkie wprowadzenie i zawiązanie intrygi, twardy główny męski charakter oraz konkretny język i tempo akcji to cechy charakterystyczne dla tego pisarza, nie inaczej jest w przypadku "jedynym wyjściem jest śmierć". Jak zwykle od początku nie wiemy, kto kim do końca naprawdę jest. Niestety wszystkie elementy powieści są wtórne i kto czytał wcześniej książki Macleana przyklaśnie, jednak czyta się to z zacięciem i przyjemnością. Widać solidny warsztat autora, który doskonale wiedział jak przykuć uwagę czytelnika. Jako już dawno zadeklarowany fan jego prozy stwierdzam, że bawiłem się bardzo dobrze podczas lektury i poleciłbym tę pozycję każdemu, kto lubuje się w literaturze typu "zabili go i uciekł".

Sisi | 2013-04-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Kolejna niesamowita książka MacLeana, wciąga już od pierwszej strony. Trudno się od niej oderwać.
MacLean od samego początku pokazuje nam niezwykle tajemniczą intrygę bez opisywania zbędnych informacji jak to w niektórych książkach bywa. Doskonale napisana książka sensacyjna nie tylko dla fanów F1 ;)
Polecam !!

marchewa79 | 2013-12-30

Thriller o wyścigach samochodowych zadziwiająco współczesny mimo czterdziestu lat na karku. Intrygę odkrywamy stopniowo i nie jest ona wcale banalna. Bohater nie jest bez skazy a finał, jak to u MacLeana, emocjonujący.

Jolka | 2016-06-28
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2016

Doskonała pozycja z zaskakującym zakończeniem. Nie tylko dla pasjonatów szybkich samochodów. Jak zwykle dobro wygrywa. Polecam

Dariusz | 2014-03-15
Przeczytana: 14 marca 2014

Wypadek czy umyślne spowodowanie katastrofy na torze podczas Grand Prix. Johnny Harlow widzi bolid Isaaka Jethousa, który jest szybszy od niego. Kierowca ginie na miejscu. Jedna sekunda i brawurowa jazda może zgubić nawet najlepszych i może odebrać komuś życie. Tak właśnie myślałem że będzie dochodzenie i będzie wątek ciągnąć się przez całą książkę. Nie wygrała rywalizacja na torze, lecz pieniądze, które można łatwością wygrać u bukmachera. Sabotaż mechaników i kierowców ustawianie wyścigów i handel narkotykami to zadecydowało że Harlow stał się nie wygodnym kierowcą, bo nie chciał przyjąć tych reguł gry. Formuła 1, które są pompowane duże pieniądze i jeszcze więcej można wyciągnąć stał się dyscypliną zamieszaną w korupcje. Harlow chcę oczyścić środowisko ludzi którzy założyli spisek pomaga mu w tym Alexis Dunnet . Spora niespodzianka można stwierdzić że zaskoczony jestem po całości akcją Alistair Maclean sięgnąłem po jego książkę, bo chciałem przeczytać coś nowego...

Anna | 2011-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2011

Kurczę, w życiu bym się nie spodziewała, że na kiermaszu taniej książki, za dwa złote kupię taką perełkę. ;) Przyciągnęła mnie otoczka Formuły 1 i się nie zawiodłam. O ile do tej pory z kryminałami miałam niewiele do czynienia, to teraz mam pewność, że na dłużej się z nimi zaprzyjaźnię. Zacna pozycja, obowiązkowa zarówno dla każdego fana F1, jak i dobrego kryminału. :)

tifa | 2012-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Jest to trzecia książka autora, którą przeczytałam. I niestety najsłabsza. Fabuła mnie nie porwała, nie mogłam się na dłużej skupić. W końcu usiadłam i skończyłam, by mieć to z głowy.

kate_kara | 2014-03-17
Przeczytana: grudzień 2013

Świetnie napisana książka. Historia wciągająca i napisana tak, że ciężko się oderwać. Pomysł i wykonanie na celujący.

MikaF1 | 2014-02-23

Jedno słowo - kocham. Świetna książka, podobnie jak wszystkie autorstwa MacLeana. Polecam dla wszystkich jego fanów i nie tylko.