Necrosis. Przebudzenie

7,12 (2062 ocen i 138 opinii) Zobacz oceny
Jacek Piekara
k3n4j

Inne wydania

Necrosis. Przebudzenie (wydanie 2) Potężni czarodzieje, ocaleli z dawnego pogromu, podobni już bardziej bogom niż ludziom, wstają z długiego letargu. Zmęczeni i osłabieni, ale pełni sprytu, mądrości i zwierzęcej chęci przetrwania. Do swego powrotu wykorzystują ludzi, ich słabości, nienawiść i wzajemne animozje. I o tym właśnie opowiadają kolejne rozdziały - o nieśmiertelnych, którzy budzą się...

Necrosis. Przebudzenie (wydanie 2)

Potężni czarodzieje, ocaleli z dawnego pogromu, podobni już bardziej bogom niż ludziom, wstają z długiego letargu. Zmęczeni i osłabieni, ale pełni sprytu, mądrości i zwierzęcej chęci przetrwania. Do swego powrotu wykorzystują ludzi, ich słabości, nienawiść i wzajemne animozje. I o tym właśnie opowiadają kolejne rozdziały - o nieśmiertelnych, którzy budzą się przy pomocy zwyczajnych ludzi, mamiąc ich obietnicami władzy, bogactwa czy nieskończonych rozkoszy.
Józef Orzeszyna, Poltergeist

Opowiadania są mocne, konkretne, widać, że autor ma do opowiedzenia ciekawe historie. Odnoszą się one czasem do baśniowych schematów, ale zawsze jest to gra, która kończy się inaczej niż byśmy się tego mogli spodziewać.
Rafał Chojnacki, Carpe Noctem

DonSzabla | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

"Necrosis. Przebudzenie" nie jest pełnoprawną powieścią tylko zbiorem pięciu opowiadań, które łączy jeden wspólny wątek. Opowiadania zachowane są w stylu do jakiego Jacek Piekara przyzwyczaił swoich czytelników. Poszczególne historie są nasączone brutalnością, wulgaryzmami i soczystymi opisami. Autor nie ma zahamowań i opisuje wydarzenia w sposób bardzo kontrowersyjny. Mi osobiście taki styl odpowiada i z przyjemnością sięgałem po kolejne rozdziały.

Fabularnie ten zbiór jest bardzo zróżnicowany. Autor zadbał o różnorodność i widać, że każde ze swoich opowiadań doskonale przemyślał. Najbardziej zaskakujące bywały zakończenia, których nie sposób było się domyślić. Moim faworytem jest historia pt: "Krew, śmierć i świt". Ten tekst najbardziej przypadł mi do gustu. Głównie ze względu na ciekawą fabułę i barwnych bohaterów.

Moim zdaniem "Necrosis. Przebudzenie" to solidny zbiór opowiadań, który zadowoli miłośników fantastyki. Dla fanów Jacka Piekary pozycja obowiązkowa. Dla tych co...

Toddziak | 2011-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2011

Pierwsze cztery opowiadania w tym zbiorku były naprawdę świetne. Dobre pomysły, błyskotliwy styl, wiarygodni bohaterowie, po prostu ciężko było się oderwać od lektury. Natomiast opowiadanie ostatnie... Dno, muł i wodorosty. Mokry sen nastolatka, idiotyczny na dodatek. Niemniej jednak Necrosis warte jest uwagi i czekam na drugi tom. Oby kiedyś się ukazał.

Eleckra | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

"Necrosis" stanowi moją pierwszą styczność z twórczością Jacka Piekary. Jak zwykle, przygody z nowym autorem nie zaczynam od jego najpopularniejszego dzieła- w tym przypadku cyklu inkwizytorskiego. Takie moje dziwactwo. Choć sądząc po tej książce, kiedyś po niego sięgnę.

"Przebudzenie" to zbiór luźno powiązanych ze sobą opowiadań. Jak ja nie znoszę zbiorów opowiadań! Nie zależnie od autora, gatunku, tematyki i tym podobnych, nie znoszę! Wciągnięcie się w nową opowieść zajmuję mi na tyle dużo czasu, że są one dla mnie katorgą. Muszę jednak przyznać, że Piekara piszę w stylu, który szybko budzi zainteresowanie czytelnika. I bardzo dobrze. Jeszcze bym tą powieść odłożyła.

O fabule opowiadań można przeczytać w innych opiniach, nie będę więc zajmować się tym tematem. Powiem tylko, że zapowiada się naprawdę niesamowicie. Jeżeli kontynuacja kiedykolwiek powstanie, oczywiście. Opowiem jednak o sposobie ich napisania, bo on jest czymś na rynku powieści fantastycznych nietypowym. Może...

Kotkad | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Zdecydowanie nie lubię takiego typu pisania.
Bujda, bujda i bujda, jeszcze żeby to do czegoś prowadziło ale nie. Kolejne rozdziały to kolejne postacie które doprowadzają do powstania ze zmarłych złych osobników i na tym książkę kończymy z zapowiedzią że będzie kolejny tom. Pytanie jednak nasuwa się samo czy w kolejnym tomie będziemy czytali o kolejnych złych powstających z umarłych czy może wreszcie zaczniemy z nimi walczyć.
Dodatkowo to zło które zaczyna na nas czyhać jest dla mnie niejakie. Czy autor sugeruje że cofnie czas z i tak przeszłego czasu zamków, świec i zimnych komnat do czasów zamków, świec, zimnych komnat i czarownic? Nie to nie dla mnie po następne tomy nie sięgnę. W żaden sposób ta historia nie zaciekawiła mnie.

Morgana | 2017-05-12
Przeczytana: 10 maja 2017

Uwielbiam styl Pana Jacka Piekary. Jego dosadność, soczystość, pesymizm. Książkę przeczytałam drugi albo trzeci raz i nadal robi na mnie wrażenie. Żałuję tylko jednego, że nadal nie została wydana druga część Necrosis, na którą czekam od 2006r.

evonevo | 2011-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Nie lubie opowiadań. Jeszcze bardziej nie lubie dobrych opowiadań. A już wręcz nie znoszę bardzo dobrych opowiadań. No więc nie znoszę 'Necrosis Przebudzenie' ;).
Opowiadania bardzo ciekawe, szybko wciągają i tak samo szybko się kończą :( . Aż boli że nie można dowiedzieć się co dalej dzieje się z bohaterami. Każde z tych opowiadań mogło być spokojnie tematem na książkę i przy końcu nieodmiennie wydaje się że dalej będzie jeszcze ciekawiej .. a tu nic, historia się kończy. Dlatego właśnie nie lubię opowiadań!

Annia | 2016-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2016

Dobra jeśli ktoś lubi tego rodzaju literaturę,choć pewnie fani nie podzielili by mojego zdania.Z fantastyką Jacka Piekary spotkałam się pierwszy raz lubię takie mroczne tematy myślę, że wrócę jeszcze do Jego książek takie nawet niezłe oderwanie od rzeczywistości...Polecam

fajnie sie czytalo naprawde - i dostalaby wiecej gwiazdek gdyby nie to ze - no własnie - gdzie jest druga cześć? i czy w ogóle będzie? bo takich niespodzianek to ja nie lubie:) wiec panie Piekara prosze szybciutko coś dopisac bo sie zdenerwuje i przestane nabywać Pana twórczość - nie wiecie gdzie to wyslac? - no ten list z pogróżkami? - no ja tez nie wiem:))

Książkomaniacy | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Jacek Piekara jest jednym z najbardziej znanych polskich pisarzy fantastycznych. Uwielbiam fantastykę, a od polskiej literatury również nie stronię. Postanowiłam dłużej nie odwlekać konfrontacji z nim. I jak wyszło?

Niewidoma mała księżniczka i jej stara niania. Fałszywy egzorcysta, który nie ma oporów przed wyłudzaniem pieniędzy od ludzi, którzy potrzebują pomocy. Pałający żądzą rodowej zemsty arystokrata, który dzięki planom tajnego przejścia chce doprowadzić żołnierzy do centrum wrogiego zamku. Opętana seksualnymi obsesjami piękna złodziejka i hiena cmentarna, która decyduje się na popełnienie wielkiego świętokradztwa. Wszystkich coś łączy - wskrzeszą pradawne moce, które mogą zmienić oblicze świata.

"Necrosis przebudzenie" to książka, w której Piekara zawarł pięć, na pierwszy rzut oka, odrębnych opowiadań. Wszystkie jednak coś łączy. Bohaterowie każdego z nich nieźle namieszają w świecie. Bohaterowie są oryginalni, wyraziści, ale przede wszystkim doskonale wykreowani. Autor...

Krzysztof | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Zdecydowanie najlepsza książka Piekary! Przewyższająca wszystkie historie o Mordimerze, mimo że początek nie wróżył najlepiej. Pierwsze opowiadanie to typowy Piekara i niezbyt oryginalny egzorcyzm. O dziwo drugie, najkrótsze bardzo mocno wbija się w pamięć, zwłaszcza zakończenie. Lecz prawdziwa zabawa to dwa ostatnie opowiadania. Krew, śmierć i świt zaczyna się w sposób, który uwielbiam, a dalej jest tylko lepiej. Piękna pani o wielkim biuście i jej pies na długo zostają w pamięci. Jednak głównym daniem jest Czerwona mgła i jej świetny klimat plus wstawki erotyczne, które tylko dodają smaczków. Czuję, że będę nie raz wracał do tej historii zwłaszcza, że nie doczekaliśmy się drugiego tomu.