Necrosis. Przebudzenie

Wydawnictwo: Fabryka Słów
7,12 (2071 ocen i 139 opinii) Zobacz oceny
Jacek Piekara
k3n4j

Necrosis. Przebudzenie (wydanie 2) Potężni czarodzieje, ocaleli z dawnego pogromu, podobni już bardziej bogom niż ludziom, wstają z długiego letargu. Zmęczeni i osłabieni, ale pełni sprytu, mądrości i zwierzęcej chęci przetrwania. Do swego powrotu wykorzystują ludzi, ich słabości, nienawiść i wzajemne animozje. I o tym właśnie opowiadają kolejne rozdziały - o nieśmiertelnych, którzy budzą się...

Necrosis. Przebudzenie (wydanie 2)

Potężni czarodzieje, ocaleli z dawnego pogromu, podobni już bardziej bogom niż ludziom, wstają z długiego letargu. Zmęczeni i osłabieni, ale pełni sprytu, mądrości i zwierzęcej chęci przetrwania. Do swego powrotu wykorzystują ludzi, ich słabości, nienawiść i wzajemne animozje. I o tym właśnie opowiadają kolejne rozdziały - o nieśmiertelnych, którzy budzą się przy pomocy zwyczajnych ludzi, mamiąc ich obietnicami władzy, bogactwa czy nieskończonych rozkoszy.
Józef Orzeszyna, Poltergeist

Opowiadania są mocne, konkretne, widać, że autor ma do opowiedzenia ciekawe historie. Odnoszą się one czasem do baśniowych schematów, ale zawsze jest to gra, która kończy się inaczej niż byśmy się tego mogli spodziewać.
Rafał Chojnacki, Carpe Noctem

Marzena | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Niedawno przeczytana "Alicja" zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie, więc tylko kwestią czasu było kolejne spotkanie z Autorem.
Chciałam czegoś co ukaże mi go z innej strony, więc wybór padł na ten właśnie zbiór opowiadań...
Piekara w krótkiej formie wypada bardzo dobrze, wszystkie pięć opowiadań tylko pozornie nie jest ze sobą powiązanych, albowiem motywem przewodnim wszystkich jest nekromancja. Czarna magia, ludzkie żądze i obsesje...
Opowiadania czyta się bardzo sprawnie, jest ciekawie i dynamicznie.
Absolutnie nie żałuję czasu spędzonego z Autorem, powiem więcej - to, co do tej pory zaserwował, i za sprawą wyżej wspomnianej "Alicji" i dziś za sprawą "Necrosis" rozbudza we mnie chęć na więcej.

Heisenberg | 2018-04-08

Twórczość Jacka Piekary znałem jak dotąd z „Wież do nieba”, a więc książki z Cyklu Inkwizytorskiego. Książki raczej średniej, aczkolwiek jakiś potencjał w niej był. Potencjał który sprawia, że do wspomnianego cyklu na pewno powrócę. Tym razem przeczytałem inne wcielenie Autora, a mianowicie opiniowany zbiór opowiadań. Tym razem jestem dużo bardziej zadowolony. Pięć opowiadań, które w miarę trzymają równy, niezły poziom. Wszystkie mają jeden wspólny mianownik, mianowicie czarną magię, czy też nekromancję – jak kto woli. Dobrą wiadomością jest również to, ze ostatnie zdanie piątego opowiadania głosi, iż jest to ‘koniec tomu pierwszego’, co oznacza że w przyszłości doczekamy się kontynuacji. Osobiście jestem jak najbardziej ‘za’!
Sześć gwiazdek z tendencją zwyżkową.

Eleckra | 2017-11-01
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 01 listopada 2017

"Necrosis" stanowi moją pierwszą styczność z twórczością Jacka Piekary. Jak zwykle, przygody z nowym autorem nie zaczynam od jego najpopularniejszego dzieła- w tym przypadku cyklu inkwizytorskiego. Takie moje dziwactwo. Choć sądząc po tej książce, kiedyś po niego sięgnę.

"Przebudzenie" to zbiór luźno powiązanych ze sobą opowiadań. Jak ja nie znoszę zbiorów opowiadań! Nie zależnie od autora, gatunku, tematyki i tym podobnych, nie znoszę! Wciągnięcie się w nową opowieść zajmuję mi na tyle dużo czasu, że są one dla mnie katorgą. Muszę jednak przyznać, że Piekara piszę w stylu, który szybko budzi zainteresowanie czytelnika. I bardzo dobrze. Jeszcze bym tą powieść odłożyła.

O fabule opowiadań można przeczytać w innych opiniach, nie będę więc zajmować się tym tematem. Powiem tylko, że zapowiada się naprawdę niesamowicie. Jeżeli kontynuacja kiedykolwiek powstanie, oczywiście. Opowiem jednak o sposobie ich napisania, bo on jest czymś na rynku powieści fantastycznych nietypowym. Może...

DonSzabla | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

"Necrosis. Przebudzenie" nie jest pełnoprawną powieścią tylko zbiorem pięciu opowiadań, które łączy jeden wspólny wątek. Opowiadania zachowane są w stylu do jakiego Jacek Piekara przyzwyczaił swoich czytelników. Poszczególne historie są nasączone brutalnością, wulgaryzmami i soczystymi opisami. Autor nie ma zahamowań i opisuje wydarzenia w sposób bardzo kontrowersyjny. Mi osobiście taki styl odpowiada i z przyjemnością sięgałem po kolejne rozdziały.

Fabularnie ten zbiór jest bardzo zróżnicowany. Autor zadbał o różnorodność i widać, że każde ze swoich opowiadań doskonale przemyślał. Najbardziej zaskakujące bywały zakończenia, których nie sposób było się domyślić. Moim faworytem jest historia pt: "Krew, śmierć i świt". Ten tekst najbardziej przypadł mi do gustu. Głównie ze względu na ciekawą fabułę i barwnych bohaterów.

Moim zdaniem "Necrosis. Przebudzenie" to solidny zbiór opowiadań, który zadowoli miłośników fantastyki. Dla fanów Jacka Piekary pozycja obowiązkowa. Dla tych co...

książek: 1934
Toddziak | 2011-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2011

Pierwsze cztery opowiadania w tym zbiorku były naprawdę świetne. Dobre pomysły, błyskotliwy styl, wiarygodni bohaterowie, po prostu ciężko było się oderwać od lektury. Natomiast opowiadanie ostatnie... Dno, muł i wodorosty. Mokry sen nastolatka, idiotyczny na dodatek. Niemniej jednak Necrosis warte jest uwagi i czekam na drugi tom. Oby kiedyś się ukazał.

Morgana | 2017-05-12
Przeczytana: 10 maja 2017

Uwielbiam styl Pana Jacka Piekary. Jego dosadność, soczystość, pesymizm. Książkę przeczytałam drugi albo trzeci raz i nadal robi na mnie wrażenie. Żałuję tylko jednego, że nadal nie została wydana druga część Necrosis, na którą czekam od 2006r.

Kotkad | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Zdecydowanie nie lubię takiego typu pisania.
Bujda, bujda i bujda, jeszcze żeby to do czegoś prowadziło ale nie. Kolejne rozdziały to kolejne postacie które doprowadzają do powstania ze zmarłych złych osobników i na tym książkę kończymy z zapowiedzią że będzie kolejny tom. Pytanie jednak nasuwa się samo czy w kolejnym tomie będziemy czytali o kolejnych złych powstających z umarłych czy może wreszcie zaczniemy z nimi walczyć.
Dodatkowo to zło które zaczyna na nas czyhać jest dla mnie niejakie. Czy autor sugeruje że cofnie czas z i tak przeszłego czasu zamków, świec i zimnych komnat do czasów zamków, świec, zimnych komnat i czarownic? Nie to nie dla mnie po następne tomy nie sięgnę. W żaden sposób ta historia nie zaciekawiła mnie.

evonevo | 2011-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Nie lubie opowiadań. Jeszcze bardziej nie lubie dobrych opowiadań. A już wręcz nie znoszę bardzo dobrych opowiadań. No więc nie znoszę 'Necrosis Przebudzenie' ;).
Opowiadania bardzo ciekawe, szybko wciągają i tak samo szybko się kończą :( . Aż boli że nie można dowiedzieć się co dalej dzieje się z bohaterami. Każde z tych opowiadań mogło być spokojnie tematem na książkę i przy końcu nieodmiennie wydaje się że dalej będzie jeszcze ciekawiej .. a tu nic, historia się kończy. Dlatego właśnie nie lubię opowiadań!

Annia | 2016-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2016

Dobra jeśli ktoś lubi tego rodzaju literaturę,choć pewnie fani nie podzielili by mojego zdania.Z fantastyką Jacka Piekary spotkałam się pierwszy raz lubię takie mroczne tematy myślę, że wrócę jeszcze do Jego książek takie nawet niezłe oderwanie od rzeczywistości...Polecam

fajnie sie czytalo naprawde - i dostalaby wiecej gwiazdek gdyby nie to ze - no własnie - gdzie jest druga cześć? i czy w ogóle będzie? bo takich niespodzianek to ja nie lubie:) wiec panie Piekara prosze szybciutko coś dopisac bo sie zdenerwuje i przestane nabywać Pana twórczość - nie wiecie gdzie to wyslac? - no ten list z pogróżkami? - no ja tez nie wiem:))