amadar1 
Rudyard Kipling powiedział, że „Słowa są najsilniejszym narkotykiem, jakiego używa ludzkość". Pewnie miał rację. A ja myślę, że "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi zanim, umrze (...) Człowiek, który nie czyta ma tylko jedno życie".
status: Czytelnik, dodał: 1 cytat, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Chłopcy 2. Bangarang
  Chłopcy 2. Bangarang
  Autor:
  Wrócili! Dzwoneczek i jej banda wyrośniętych, wiecznie niedojrzałych Chłopców po raz kolejny pokazują, że nie da się oddzielić dobrej zabawy od solidnych kłopotów. I nieważne, czy to klubowy Zjazd, m...
  czytelników: 3237 | opinie: 178 | ocena: 7,23 (1703 głosy)
 • Droga Królów
  Droga Królów
  Autor:
  Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnych czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skry...
  czytelników: 15730 | opinie: 675 | ocena: 8,95 (5407 głosów) | inne wydania: 5
 • Ene, due, śmierć
  Ene, due, śmierć
  Autor:
  Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller. Witaj w świecie, w którym najbliższa Ci osoba staje się Twoim wrogiem, a każda podjęta decyz...
  czytelników: 3064 | opinie: 183 | ocena: 7,15 (1044 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-09 13:35:42
Ma nowego znajomego: Estera
 
2018-09-15 20:49:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Powieść osadzona w realiach Wiktoriańskiego Londynu i wpleciona, a raczej będąca przedłużeniem opowieści o Sherlocku Holmesie. Wszystko zaczyna się po słynnym starciu Holmesa i doktora Moriartiego nad wodospadem Reichenbach. Żaden z nich nie wrócił z tej potyczki. Świat był przekonany, że stracił wielkiego detektywa oraz mistrza zbrodni. Tu na scenę wkracza agent agencji Pinkertona Frederick... Powieść osadzona w realiach Wiktoriańskiego Londynu i wpleciona, a raczej będąca przedłużeniem opowieści o Sherlocku Holmesie. Wszystko zaczyna się po słynnym starciu Holmesa i doktora Moriartiego nad wodospadem Reichenbach. Żaden z nich nie wrócił z tej potyczki. Świat był przekonany, że stracił wielkiego detektywa oraz mistrza zbrodni. Tu na scenę wkracza agent agencji Pinkertona Frederick Chase z Nowego Jorku oraz detektyw Scotland Yardu Athelney Jones. Łączy ich sprawa zwłok znalezionych pod wodospadem, a później sporo innych spraw a właściwie zbrodni popełnionych w czasie kiedy rozwiązywali tą jedną. Od samego początku współpraca układała im się doskonale. Właściwie dopowiadali po sobie wypowiadane zdania. Przez cały czas czytania książki nawet się nie domyślimy że... ale to już dla tych, którzy będą czytać. W każdym razie to taki miły, klasyczny i całkiem niezły kryminał.

pokaż więcej

 
2018-09-15 20:48:18
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Helen Grace (tom 1)
 
2018-09-11 08:03:19
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-08 12:14:03
Wypowiedział się w dyskusji: Noc zarwiecie niechybnie

Również uważam, że Pani Brzezińska jest numerem jeden polskiej fantasy. Miała co prawda przerwę pisząc "Córki Wawelu", ale bardzo się cieszę, że wróciła do pisania tego co potrafi najlepiej. Nie czytałem jeszcze "Wody na sicie" ale jestem pewien, że będzie nie gorszy niż reszta jej twórczości.

więcej...
 
2018-09-08 12:06:01
Ma nowego znajomego: Angelic
 
2018-08-23 15:23:22
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-23 15:21:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książkę uzyskałem jako audiobooka. Nie spodziewałem się wiele. Była to w sumie historia z czasów dość, jakby to powiedzieć - "trącących myszką". Z każdym przesłuchanym rozdziałem uświadamiałem sobie jak sromotnie się pomyliłem. Historia stawała się coraz lepsza i lepsza. Powieść niosła ze sobą nie tylko wartką, wielowątkową akcję, ale doskonałe przemyślenia o świecie i czasie. Bohater prowadzi... Książkę uzyskałem jako audiobooka. Nie spodziewałem się wiele. Była to w sumie historia z czasów dość, jakby to powiedzieć - "trącących myszką". Z każdym przesłuchanym rozdziałem uświadamiałem sobie jak sromotnie się pomyliłem. Historia stawała się coraz lepsza i lepsza. Powieść niosła ze sobą nie tylko wartką, wielowątkową akcję, ale doskonałe przemyślenia o świecie i czasie. Bohater prowadzi walkę o prawdę, która nie wiadomo po co komu była potrzebna. Podczas bijatyk i przelotów po galaktyce razem z głównym bohaterem zastanawiamy się nad fundamentalnymi pytaniami dotyczącymi naszego życia. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Jaki tak naprawdę jest nasz system wartości? Co jesteśmy w stanie zrobić aby je ratować? A na pierwszym planie doskonale wyszkoleni bionicznie udoskonaleni agenci prowadzą zakulisowe porachunki. Przy wtórze wystrzałów futurystycznej broni dwudziestego trzeciego wieku trup ściele się gęsto a śmierć nie zawsze jest najgorszą rzeczą jaka może spotkać człowieka. Główny bohater walczy nie tylko z innymi agentami. Ściera się również z własnymi demonami czającymi się zawsze tuż obok i tylko czekającymi na chwilę słabości. Czasami świat rzeczywisty przeplata się z wewnętrznym światem Richarda Zongi i wystarczy tylko chwila nieuwagi żeby czarny wielki pies o stalowych kłach rzucił się do gardła i je rozerwał. Na szczęście nie jest sam. Pod koniec fabuła ucieka od wątku samotnego bohatera. Jest jeszcze ktoś komu nie wystarcza gruby szmal wyszkolonego agenta, sex i narkotyki. Kim jednak jest ta druga osoba przeczytajcie sami.

pokaż więcej

 
2018-08-23 14:39:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Goblin (tom 3)

Książka bardzo mi się podobała. Nasz Goblin wychodzi z czeluści korytarzy swojej góry, co nie bez podstaw budzi w nim uczucie niepokoju, żeby nie powiedzieć strachu. Wokół niego toczą się wojny Bogów i ludzi. Zmieniają się granice królestw i armii a on oczywiście jak zwykle bohater mimo woli chcąc nie chcąc zawsze znajduje się w centrum tego całego zamieszania. Próbując ocalić swoje wątłe... Książka bardzo mi się podobała. Nasz Goblin wychodzi z czeluści korytarzy swojej góry, co nie bez podstaw budzi w nim uczucie niepokoju, żeby nie powiedzieć strachu. Wokół niego toczą się wojny Bogów i ludzi. Zmieniają się granice królestw i armii a on oczywiście jak zwykle bohater mimo woli chcąc nie chcąc zawsze znajduje się w centrum tego całego zamieszania. Próbując ocalić swoje wątłe życie okazuje się Goblinem znacznie mądrzejszym niż znaczna większość jego pobratymców. Pozwala mu to zjednać sobie przyjaciół i uratować wiele istnień przed pewną śmiercią. Zaznaczmy tutaj, że pod pojęciem "istnienia" mówimy również o Bogach a zwłaszcza o jednym prywatnym Bogu naszego małego Goblina.
Całą historię czyta się jak piękną baśń z naszych lat dziecięcych. Oprócz naiwnych prawd o tym co dobre i złe, nie zawiera jakichś dylematów dorosłości. Bohater słaby ale mądry, z głupimi ale dobrymi przyjaciółmi przeżywa przygody, z których nie wyszedłby nikt inny. Znajdziemy tu wszystko czego potrzebuje dobra opowieść. Przyjaźń pomiędzy osobnikami, którzy wydawać by się mogło nigdy się nie zaprzyjaźnią. Pomoc tam, gdzie nikt nie spodziewa się pomocy i ludzkie uczucia tam gdzie ludzi nie ma.
Miłe lekkie czytanie, które mogę polecić każdemu.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
282 108 540
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd