Necrosis. Przebudzenie

Cykl: Necrosis (tom 1) | Seria: Bestsellery polskiej fantastyki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
powieść, fantasy,

Inne wydania

Niewidoma mała księżniczka znajduje pocieszycielkę i opiekunkę w starej niani. Co się wydarzy, kiedy na królewski dwór przybędzie potężna czarodziejka narzeczona jej ojca?Fałszywy egzorcysta, trudniący się wyłudzaniem pieniędzy od naiwnych, zostaje wezwany do królowej podziemnego świata miasta Kloudobergen złowrogiej mistrzyni zbrodni, nazywanej Panią. Do czego mają się przydać jego talenty?Maltretowany przez ojca, wiejski chłopiec odkrywa tajemniczą jaskinię. Czy znajdzie w niej coś, co raz na zawsze odmieni jego życie?Owładnięty żądzą rodowej zemsty arystokrata otrzymuje plany tajnego przejścia, które doprowadzi jego żołnierzy do samego serca wrogiego zamku. Jaką cenę trzeba będzie zapłacić za przysługi?Opętana seksualnymi obsesjami piękna złodziejka i cmentarna hiena decyduje się popełnić straszliwe świętokradztwo. Kto wykorzysta jej zdolności, niewiedzę oraz chorobę?Co łączy tych pięć szczególnych postaci? Wskrzeszą pradawne moce, które mogą zmienić oblicze świata.

DonSzabla | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

"Necrosis. Przebudzenie" nie jest pełnoprawną powieścią tylko zbiorem pięciu opowiadań, które łączy jeden wspólny wątek. Opowiadania zachowane są w stylu do jakiego Jacek Piekara przyzwyczaił swoich czytelników. Poszczególne historie są nasączone brutalnością, wulgaryzmami i soczystymi opisami. Autor nie ma zahamowań i opisuje wydarzenia w sposób bardzo kontrowersyjny. Mi osobiście taki styl odpowiada i z przyjemnością sięgałem po kolejne rozdziały.

Fabularnie ten zbiór jest bardzo zróżnicowany. Autor zadbał o różnorodność i widać, że każde ze swoich opowiadań doskonale przemyślał. Najbardziej zaskakujące bywały zakończenia, których nie sposób było się domyślić. Moim faworytem jest historia pt: "Krew, śmierć i świt". Ten tekst najbardziej przypadł mi do gustu. Głównie ze względu na ciekawą fabułę i barwnych bohaterów.

Moim zdaniem "Necrosis. Przebudzenie" to solidny zbiór opowiadań, który zadowoli miłośników fantastyki. Dla fanów Jacka Piekary pozycja obowiązkowa. Dla tych co...

Toddziak | 2011-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2011

Pierwsze cztery opowiadania w tym zbiorku były naprawdę świetne. Dobre pomysły, błyskotliwy styl, wiarygodni bohaterowie, po prostu ciężko było się oderwać od lektury. Natomiast opowiadanie ostatnie... Dno, muł i wodorosty. Mokry sen nastolatka, idiotyczny na dodatek. Niemniej jednak Necrosis warte jest uwagi i czekam na drugi tom. Oby kiedyś się ukazał.

Kotkad | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Zdecydowanie nie lubię takiego typu pisania.
Bujda, bujda i bujda, jeszcze żeby to do czegoś prowadziło ale nie. Kolejne rozdziały to kolejne postacie które doprowadzają do powstania ze zmarłych złych osobników i na tym książkę kończymy z zapowiedzią że będzie kolejny tom. Pytanie jednak nasuwa się samo czy w kolejnym tomie będziemy czytali o kolejnych złych powstających z umarłych czy może wreszcie zaczniemy z nimi walczyć.
Dodatkowo to zło które zaczyna na nas czyhać jest dla mnie niejakie. Czy autor sugeruje że cofnie czas z i tak przeszłego czasu zamków, świec i zimnych komnat do czasów zamków, świec, zimnych komnat i czarownic? Nie to nie dla mnie po następne tomy nie sięgnę. W żaden sposób ta historia nie zaciekawiła mnie.

evonevo | 2011-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Nie lubie opowiadań. Jeszcze bardziej nie lubie dobrych opowiadań. A już wręcz nie znoszę bardzo dobrych opowiadań. No więc nie znoszę 'Necrosis Przebudzenie' ;).
Opowiadania bardzo ciekawe, szybko wciągają i tak samo szybko się kończą :( . Aż boli że nie można dowiedzieć się co dalej dzieje się z bohaterami. Każde z tych opowiadań mogło być spokojnie tematem na książkę i przy końcu nieodmiennie wydaje się że dalej będzie jeszcze ciekawiej .. a tu nic, historia się kończy. Dlatego właśnie nie lubię opowiadań!

fajnie sie czytalo naprawde - i dostalaby wiecej gwiazdek gdyby nie to ze - no własnie - gdzie jest druga cześć? i czy w ogóle będzie? bo takich niespodzianek to ja nie lubie:) wiec panie Piekara prosze szybciutko coś dopisac bo sie zdenerwuje i przestane nabywać Pana twórczość - nie wiecie gdzie to wyslac? - no ten list z pogróżkami? - no ja tez nie wiem:))

Książkomaniacy | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Jacek Piekara jest jednym z najbardziej znanych polskich pisarzy fantastycznych. Uwielbiam fantastykę, a od polskiej literatury również nie stronię. Postanowiłam dłużej nie odwlekać konfrontacji z nim. I jak wyszło?

Niewidoma mała księżniczka i jej stara niania. Fałszywy egzorcysta, który nie ma oporów przed wyłudzaniem pieniędzy od ludzi, którzy potrzebują pomocy. Pałający żądzą rodowej zemsty arystokrata, który dzięki planom tajnego przejścia chce doprowadzić żołnierzy do centrum wrogiego zamku. Opętana seksualnymi obsesjami piękna złodziejka i hiena cmentarna, która decyduje się na popełnienie wielkiego świętokradztwa. Wszystkich coś łączy - wskrzeszą pradawne moce, które mogą zmienić oblicze świata.

"Necrosis przebudzenie" to książka, w której Piekara zawarł pięć, na pierwszy rzut oka, odrębnych opowiadań. Wszystkie jednak coś łączy. Bohaterowie każdego z nich nieźle namieszają w świecie. Bohaterowie są oryginalni, wyraziści, ale przede wszystkim doskonale wykreowani. Autor...

Kofi | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Zdecydowanie najlepsza książka Piekary! Przewyższająca wszystkie historie o Mordimerze, mimo że początek nie wróżył najlepiej. Pierwsze opowiadanie to typowy Piekara i niezbyt oryginalny egzorcyzm. O dziwo drugie, najkrótsze bardzo mocno wbija się w pamięć, zwłaszcza zakończenie. Lecz prawdziwa zabawa to dwa ostatnie opowiadania. Krew, śmierć i świt zaczyna się w sposób, który uwielbiam, a dalej jest tylko lepiej. Piękna pani o wielkim biuście i jej pies na długo zostają w pamięci. Jednak głównym daniem jest Czerwona mgła i jej świetny klimat plus wstawki erotyczne, które tylko dodają smaczków. Czuję, że będę nie raz wracał do tej historii zwłaszcza, że nie doczekaliśmy się drugiego tomu.

Niko | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Dla fanów polskiej fantastyki nazwisko Piekara na pewno nie będzie obce. Autor zdobył serca czytelników serią książek o przygodach niezwykłego egzorcysty Mordimera Madderina. Przed spotkaniem z Necrosisem nie miałam okazji czytać, żadnej z jego książek, lecz słyszałam, że Pan Piekara to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy fantastycznych, więc czemu nie sprawdzić jak to wygląda w praktyce? nie chcąc zagłębiać się w wielotomowe serie padło właśnie na Necrosis. Na okładce widnieje jeszcze inne nazwisko, mianowicie Damian Kucharski na temat którego próżno szukać jakichkolwiek informacji, co dziwne na drugim wydaniu mamy już tylko samego Piekarę. Ciekawa sprawa. Pogrzebałam trochę w internecie i natrafiłam na informację, że pan Jacek napisał tą książkę z ... samym sobą, a tajemniczy pan Damian to jego alter ego, ile w tym prawdy ciężko powiedzieć.

Jako, że nie sięgam po takie książki za często nie wiedziałam czego się spodziewać. Mroczna okładka pierwszego wydania jest bardzo...

Krystian | 2010-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 października 2010

Cały Pan Piekara :) Dużo seksu, dużo przemocy i mroczny klimat! Po przeczytaniu kilku książek tego autora bałem się, że na Nekrosis się zawiodę. Skusiło mnie jednak nowe wydanie i na szczęście pozycja okazała się jedną z takich, której żal czytać, aby się za szybko nie skończyła. Ciekawe czy Pan Jacek planuje kontynuację? Śmiem w to jednak wątpić, gdyż jeszcze przecież trza kontunułować aż trzy wątki Mordimer-a Madderdin-a, które rozwiane są niczym ziarenka piasku na Saharze. Wracając do Przebudzenia, podobały mi się przede wszystkim pomysły na różnej postaci ożywianie uśpionych mrocznych Magów, które w każdym opowiadaniu działały na inne uśpione żądze słabych ludzi.
Jak dla mnie extra książka.

Ludi | 2010-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2010

Razem z tą książką wróciło do mnie już prawie zapomniane wrażenie "Szkoda, że już jestem przy końcu". Czytało mi się niesamowicie dobrze i szybko, fabuła odpędzała senność kiedy czytałam w nocy, co u mnie oznacza już kompletne przypadnięcie do gustu, bo ze mnie ogólnie jest człowiek niewyspany. No i styl autora kompletnie podbił moje serce - jest prosty, ale nie naciągany, przyciąga uwagę, sprawia, że nie brnie się przez książkę, a po prostu ją... czyta. Z taką niewymuszoną przyjemnością. Barwność postaci też robi tutaj swoje, tak samo specyficzny humor.
Mam nadzieję na kontynuację "Necrosis", z wielką chęcią znów spędzę nad nią miłe chwile przy czytaniu wciągającej książki.