Dominik | 2014-04-26
Na półkach: Przeczytane, Studia, historia
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Największą zaletą książki jest to, że pozwala spojrzeć na zjawisko komunizmu i tęsknoty za nim z różnych stron. Eseje zamieścili tutaj autorzy z prawie wszystkich krajów byłego bloku wschodniego.
Część oczywiście jest bardzo ciekawa, inne trochę nudniejsze, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
Na pochwałę zasługuje fakt, iż eseje zostały napisane właśnie na potrzeby tego wydawnictwa (poza trzema ostatnimi - moim zdaniem najsłabszymi), więc są tematycznie zbieżne.

bijelodugme | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, Bałkany

O tęsknocie i pamięci, niekoniecznie wskazanych i często zabronionych. Plejada europejskich eseistów i pisarzy!

Klara | 2017-06-04
moscoviada | 2014-11-12