Nostalgia. Eseje o tęsknocie za komunizmem

publicystyka literacka, eseje
2002-01-01
83-87391-56-5

O tęsknocie i pamięci, niekoniecznie wskazanych i często zabronionych. Plejada europejskich eseistów i pisarzy!

Największą zaletą książki jest to, że pozwala spojrzeć na zjawisko komunizmu i tęsknoty za nim z różnych stron. Eseje zamieścili tutaj autorzy z prawie wszystkich krajów byłego bloku wschodniego.
Część oczywiście jest bardzo ciekawa, inne trochę nudniejsze, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
Na pochwałę zasługuje fakt, iż eseje zostały napisane właśnie na potrzeby tego...

Dyskusje

• Esej
  • Chcę w prezencie
  • Literatura ukraińska (i białoruska)
  • Eseje/felietony
  • Reportaż/Fakt/Bio