Nostalgia. Eseje o tęsknocie za komunizmem

Okładka książki Nostalgia. Eseje o tęsknocie za komunizmem
Walancin AkudowiczJurij Andruchowycz Wydawnictwo: Czarne publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Czarne
2002-01-01
2002-01-01
83-87391-56-5

Okładka książki Fabularie nr 2 (23) 2020 Jurij Andruchowycz, Beata Patrycja Klary, Michał Krawczyk, Małgorzata Lebda, Maciej Melecki, Paweł Nowakowski, Marcin Podlaski, Amelia Pudzianowska, Redakcja magazynu Fabularie, Michał Tabaczyński, Michał Trusewicz, Magdalena Urbańska, Jarek Westermark, Katarzyna Zwolska-Płusa, David Zábranský
Ocena 8,5
Fabularie nr 2... Jurij Andruchowycz,...
Okładka książki Worochtarium Jurij Andruchowycz, Ołeksandr Bojczenko, Orest Drul
Ocena 8,5
Worochtarium Jurij Andruchowycz,...
Okładka książki Znikająca Europa Jurij Andruchowycz, Mircea Cărtărescu, Karl-Markus Gauß, Tatjana Gromača, Marius Ivaškevičius, Lídia Jorge, Fatos Lubonja, Geert Mak, Christoph Ransmayr, Andrzej Stasiuk, Swietłana Wasilenko
Ocena 7,0
Znikająca Europa Jurij Andruchowycz,...

więcej Więcej

O tęsknocie i pamięci, niekoniecznie wskazanych i często zabronionych. Plejada europejskich eseistów i pisarzy!

Największą zaletą książki jest to, że pozwala spojrzeć na zjawisko komunizmu i tęsknoty za nim z różnych stron. Eseje zamieścili tutaj autorzy z prawie wszystkich krajów byłego bloku wschodniego.
Część oczywiście jest bardzo ciekawa, inne trochę nudniejsze, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
Na pochwałę zasługuje fakt, iż eseje zostały napisane właśnie na potrzeby tego...

• Chcę w prezencie
  • Esej