Katastrofa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Młodych [Wydawnictwo Poznańskie]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
science fiction, powieść
Adam

Maciej Kuczyński - architekt, taternik, organizator i uczestnik wielu wypraw naukowych na Spitsbergen, na pustynię Gobi i do jaskiń Kuby, Bałkanów, Alp, Meksyku - pisze książki tematycznie związane ze swymi zainteresowaniami podróżniczymi, a także utwory fantastycznonaukowe, do których należy "Katastrofa". Akcja tej sensacyjnej powieści rozgrywa się w wyidealizowanej erze Wielkiego...

Akcja tej sensacyjnej powieści rozgrywa się w wyidealizowanej erze Wielkiego Zjednoczenia Narodów i całkowitego zaspokojenia potrzeb konsumpcyjnych człowieka. W tajemniczych okolicznościach pojawia się śmiertelne zagrożenie, które paraliżuje życie na Ziemi. Toczy się śledztwo...

[Nasza Księgarnia, 1987]

Woody | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Science-fiction mojego dzieciństwa. Trochę się bałem, czytając tę książkę w wieku 12 czy 13 lat. Teraz miło się do niej wraca. To zupełnie inny, abstrakcyjny świat nowych technologii, podróży nowoczesnymi machinami rakietowymi. Działa na wyobraźnię.

Donata | 2017-02-23
Przeczytana: 1988 rok

Ta książka będąca lekturą do szóstej klasy szkoły podstawowej to była dla mnie totalna katastrofa. Książkę męczyłam cały rok. Z treści pamiętam jedynie światło zmieniające kolor na taki jaki spożywano napój i chyba żart,a może pytanie czy przy piciu czarnej kawy światło będzie świeciło się na czarno?
Ocena jest z tamtego czasu.
Być może dwunastolatkowie byli trochę za młodzi na taka lekturę. Raczej nie pokuszę się na przeczytanie jej powtórnie.

Jędrek | 2013-09-12
Przeczytana: 01 stycznia 1978

Fajna opowieść science-fiction. Niektóre wynalazki z niej już są całkiem blisko nas np. sztuczna wyspa czy telewizor na całą ścianę. Takie jak elektrownie atomowe bez ruchomych elementów muszą poczekać. Fajne wizje postapokaliptyczne.

Cukiereczek85 | 2017-01-12
Przeczytana: 1997 rok

czytałam na siłę niestety...

Paweł | 2018-01-22
Knitek | 2017-12-19