Gdzie ten skarb?!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Szarej Lilijki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Śląsk
skarb, przygoda, harcerze
Wiola-M

Grupa harcerzy wyjeżdża na wakacje w rejon Spiszu. A Spisz wiadomo - zbójnicy, a jeżeli zbójnicy to skarby. Tym razem nie chodzi jednak o byle skarb pozostawiony w dziupli, ale o skarb Inków. Zamczysko jest wielkie, więc wakacje wcale nie są zbyt długie, a przygód masa.

ZapomnianaBiblioteka | 2013-11-23
Przeczytana: lipiec 2013

Trzej chłopcy: Krzysiek, Marek i Jacek marzą o poszukiwaniu skarbów. Po przeczytaniu książki „Królestwo złotych łez” Zenona Kosidowskiego ich wyobraźnię rozpalają historie o skarbie Inków. Nauczyciel geografii, profesor Łęcki podsyca ten płomień opowieściami o indiański kipu, które ponoć zostało ukryte na zamku w Niedzicy. Młodzi odkrywcy marzą o wakacyjnym wyjeździe na południe kraju. Są przekonani, że to właśnie im uda się odnaleźć legendarny skarb.

Więcej na:

g25052 | 2013-01-14

Czytałam miliony razy! Kochałam tą książkę:) Fajnie i dowcipnie napisana, polecam nastolatkom, którzy nie widzą świata poza facebookien i nie wiedzą ja ciekawie i z dreszczykiem można spędzić wakacje:)

Gajeś Gajeś | 2015-01-06
Przeczytana: 24 czerwca 1999

Pamiętam, że czytałem jako dziecko i nie mogłem się oderwać od lektury. W sam raz dla dorastającego chłopca, którego wyobraźnię wypełniają myśli o zaginionych skarbach ;)

Rafał Dondera | 2013-03-20
Przeczytana: 02 czerwca 2012