piotrex

Z okładki: Dziesiąta era kosmiczna Ziemi. Od kilkudziesięciu lat trwają prace nad budową gwiazdolotów, które wezmą udział w wielkiej wyprawie międzygalaktycznej. Siłą napędową tych pojazdów będzie energia Kosmosu, energia gwiazd, promieniowanie kosmiczne, wichry słoneczne, siły grawitacyjne innych układów słonecznych. Te niewyczerpane źródła energii pozwolą gwiazdolotom na rozwinięcie...

Z okładki:
Dziesiąta era kosmiczna Ziemi. Od kilkudziesięciu lat trwają prace nad budową gwiazdolotów, które wezmą udział w wielkiej wyprawie międzygalaktycznej. Siłą napędową tych pojazdów będzie energia Kosmosu, energia gwiazd, promieniowanie kosmiczne, wichry słoneczne, siły grawitacyjne innych układów słonecznych. Te niewyczerpane źródła energii pozwolą gwiazdolotom na rozwinięcie szybkości bliskiej prędkości światła.
Zadanie ekspedycji – nawiązać kontakty z innymi cywilizacjami i zbadać kształt Kosmosu. Dzieje tej ogromnej, liczącej tysiące kosmolotów wyprawy kosmicznej – to treść niniejszej powieści fantastyczno naukowej Czesława Chruszczewskiego. Pokazanie ludzi przyszłości w tak niezwykłych okolicznościach daje pisarzowi możność poczynienia wielu ciekawych obserwacji psychologicznych, biologicznych, interesujących przemyśleń na temat trwania, przemijania, hierarchii wartości, mądrości, moralności. Pierwszy raz w dziejach wypraw kosmicznych uczestnicy ekspedycji zabierają w Kosmos Dom Rodzinny.

Nitager | 2016-06-17

Czytałem ją dawno temu, jeszcze w szkole podstawowej. Musze przyznać, że miała klimat, ale poza tym nie podobała mi się zbytnio. Wydała mi się naiwna i jakaś taka nierealna. Trudno mi było też znaleźć powód, dla którego wybrano jednego, jedynego, najdoskonalszego człowieka do tej wyprawy, podczas gdy później nie pełni on w zasadzie żadnej znaczącej funkcji, przynajmniej w porównaniu do dowódcy wyprawy, Pawła Do.
Prawa fizyki też zostały tam naciągnięte jak w "Matriksie". Przedstawiciele obcej cywilizacji lubią akrobacje, bo choć sporo ważą, to gdy fikają, ważą mniej - absurd, który zauważyłem nawet jako dziecko.
W sumie, nic się nie stanie, jeśli tego nie przeczytasz.

deprywacja | 2012-01-04

oldskul jak cholera :)

Esme | 2014-08-06

Jedna z tych książek, która zostanie inaczej przez nas odebrana za każdym razem, gdy po nią sięgniemy :)

problem | 2016-11-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane