Podróż

2005-11-01
2005-11-01
83-89375-66-4
podróż sztuka refleksja

"Podróż" Kuczyńskiego jest książką wspomnieniową. Czytelnik wraz z autorem wybiera się w podróż do okupowanej Warszawy, zwiedza pustynię Gobi, lasy tropikalne, zapuszcza się do najgłębszych jaskiń świata. Pisarz swoje opowieści autobiograficzne hojnie okrasza własnymi przemyśleniami i spostrzeżeniami na wiele ciekawych tematów, dzięki czemu tytułowa podróż zyskuje drugi wymiar - intelektualny. I tak czytamy o modlitwie, genetyce, odmiennych stanach świadomości, 10 Przykazaniach, muzyce, drzewie życia, sprawach ostatecznych. Kuczyński, człowiek wszechstronnie wykształcony, jest bardzo skromnym narratorem; sam przyznaje, że jego książka "nie służy (...) bilansowi, wyliczeniu przewag, uściśniętych dłoni, zdawkowych pochwał i dyplomów, mizernych damskich podbojów" (str. 288).
Ogólnie rzecz biorąc, książka mi się podobała, choć jest trochę chaotyczna. Ma bardzo pozytywny przekaz.

Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie o sens naszego istnienia, trochę wspomnień osobistych z życia autora, ???

Dodaj cytat z książki Podróż