Katastrofa

Maciej Kuczyński Wydawnictwo: Nasza Księgarnia fantastyka, fantasy, science fiction
1986-01-01
1976-01-01
Nasza Księgarnia
science fiction powieść
fantastyka, fantasy, science fiction
1986-01-01
science fiction powieść

Science-fiction mojego dzieciństwa. Trochę się bałem, czytając tę książkę w wieku 12 czy 13 lat. Teraz miło się do niej wraca. To zupełnie inny, abstrakcyjny świat nowych technologii, podróży nowoczesnymi machinami rakietowymi. Działa na wyobraźnię.

Ta książka będąca lekturą do szóstej klasy szkoły podstawowej to była dla mnie totalna katastrofa. Książkę męczyłam cały rok. Z treści pamiętam jedynie światło zmieniające kolor na taki jaki spożywano napój i chyba żart,a może pytanie czy przy piciu czarnej kawy światło będzie świeciło się na czarno?
Ocena jest z tamtego czasu.
Być może dwunastolatkowie byli trochę za...

czytałam na siłę niestety...

Fajna opowieść science-fiction. Niektóre wynalazki z niej już są całkiem blisko nas np. sztuczna wyspa czy telewizor na całą ścianę. Takie jak elektrownie atomowe bez ruchomych elementów muszą poczekać. Fajne wizje postapokaliptyczne.

• Fantastyka
  • 2011