Nostradamus zjadł mi chomika

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Nostradamus ate my hamster
83-7150-806-5
Dzieckokwiatu

W Brentford realizowany jest film inny niż wszystkie. Występują w nim najsłynniejsze gwiazdy Hollywood, zwłaszcza te nieżyjące. Dzięki technologii Cyberstara można bowiem generować hologramy aktorów naturalnej wielkości. Producentem filmu jest Russell. Poczciwy i bardzo naiwny. Wykorzystuje to Morgan, lecz gdyby nie jego opowieści, Russell nigdy nie zacząłby szukać słynnego pubu "Pod Latającym Łabędziem". Nigdy też nie dowiedziałby się o stosowanej w czasie drugiej wojny światowej technologii Obcych, nie zobaczyłby latającego talerza, nie spotkałby Adolfa Hitlera i nie zetknąłby się z wieloma innymi ekscytującymi atrakcjami.

Nimmo | 2013-11-11
Przeczytana: 08 listopada 2013

Zamiast wstępu.
Nie mam pojęcia, jakie to też środki psychodeliczne, zaaplikował sobie autor podczas pracy nad tą książką, ale jedno wiem na pewno, był to towar pierwszej jakości bo taka też powstała powieść ( i żeby nie było, jasno daje do zrozumienia iż ktoś "zdrowy na umyśle" nie jest w stanie stworzyć CZEGOŚ TAKIEGO).
Clou (albo rozwinięcie).
Flügelrad - maszyna do podróży w czasie, pasy; też do takich podróży; Arka Przymierza, Cyberstar do kręcenia filmów i holograficzne postacie, "Pod Latającym Łabędziem" i "Ramiona Kamieniarza", Adolf Hitler i jego SSmani, stwór pożerający czas, mężczyzna bez kręgosłupa i kobieta porwana przez UFO, Elvis i Marilyn, "Wydział 23" jako zaczątek Archiwum X, bajka o "Zupie z kamienia", sny które są rzeczywistością i rzeczywistość która jest snem. Intryga, miłość, zbrodnia (chyba). Absurd, groteska, purnonsens. Wszystko podane w idealnych proporcjach. A na końcu i tak jesteśmy ... na początku ( choć wcale by mnie nie zdziwiło gdyby książka...

Karaś | 2016-11-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2016

Podróże w czasie, durne dialogi, kosmici i Adolf Hitler. Czego chcieć więcej od powieści.

Dzieckokwiatu | 2010-09-04
Na półkach: Przeczytane, Książki 2010
Przeczytana: 04 września 2010

Początek, a raczej pierwszych stron wydaje się normalne. No historia pewnego lokalu. A tu nagle: szok. Rankin wysadza świętą skrzynią "Latającego Łabędzia" i tak napędza akcję. Już po 20 kartach jesteśmy zszokowani. Absurd, absurd. Aż chce się krzyczeć na cały świat: "Co to za absurd?" W takim nastroju książka przykleja nam się do rąk i nie chce się odkleić.
Główny bohater, Russell to przecięty, przemiły typ, który nigdy nie robi nikomu problemu i nigdy nic mu się nie przydarza. Nie jest wstanę wnieść skargi, jeśli ktoś go zapisze na zajęcia, których nie wybrał. Chodzi na nie, ba, nawet potrafi za nie płacić. Pracuje w miejscu z dziwactwami i z dziwnymi ludźmi. Jest sprzedawcą dziwacznych rekwizytów do filmów. Nagle jego passa na nudne i spokojne życie się łamie. Wszystko zaczyna się od historii o "Latającym Łabędziu", którą sprawdza. Na tyłach knajpy spotyka Hitlera, zakochuje się w barmance-striptizerce i wkręca się w między wymiarowe sprawy. Trach, już koniec Rankin łapie nas w...

goskrzys | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Zwariowana książka, w której akcja toczy się niczym senny majak albo wytwór naprawdę "sfazowanej" wyobraźni... Myślę, że ktoś o odpowiednim poczuciu humoru mógłby zrobić na tej podstawie scenariusz do dość zabawnej komedii, bo też wiele jest tu naprawdę zabawnych zwrotów i zagrań. Ale jeśli chodzi o samą lekturę... Cóż, mnie osobiście niczym szczególnym nie ujęła. Zwariowana, pogwatwana, ot - pomieszanie z poplątaniem. Ale ja generalnie nie przepadam za tworami ocierającymi się o sci-fi - może stąd ta dość niska ocena.
Takie sobie czytadło dla zabicia czasu i poprawy humoru.

macierzanka | 2015-06-02
Przeczytana: 31 maja 2015

Rankin. Z mojego punktu widzenia to już jest marka.
Doskonała rozrywka, chichotałam w autobusie, dodatkowe oklaski za teorię czasu w kontekście barowym - na pewno skorzystam.

colargol | 2015-02-21

A i oto dowód, iż książkę może napisać każdy (kto ma pomysł). I to z całkiem niezłym skutkiem.
Książka tylko dla tych o wybujałej fantazji (ale nie aż nadto), którym nie przeszkadzają podróże w czasie i postać Hitlera Adolfa umieszczonego na tyłach Brandfordzkiego pabu. No ale po tytule to chyba można się tego spodziewać, co nie?

Magdalena Nowak-Kulig | 2011-07-01

Wesoła książka w sam raz na wakacje.

Szeptucha | 2012-05-06
Przeczytana: 26 stycznia 2002

w swojej kategorii - mistrzowstwo!

mihalina | 2016-08-09
Przeczytana: luty 2013