I wykończymy wszystkich obrzydliwców

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Wydawnictwo: ALFA
Et on tuera tous les affreux
Jacek

Sensacja! Romans! Przygoda! Powieść Vernona Sullivana (pseudonim Borisa Viana) uznawana jest - obok wydanych pod prawdziwym nazwiskiem książek tak znanych jak "Jesień w Pekinie" i "Piana złudzeń" - za jedno z najwyższych osiągnięć pisarza. Seks, krew, sensacja, kunsztownie skonstruowany wątek szpiegowski, swoiste poczucie humoru - wszystkie te elementy są dozowane po mistrzowsku, co sprawia,...

Sensacja! Romans! Przygoda!

Seks, krew, sensacja, kunsztownie skonstruowany wątek szpiegowski, swoiste poczucie humoru - wszystkie te elementy są dozowane po mistrzowsku, co sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.

[Wydawnictwa "Alfa", 1990]

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sylwia Zimowska | 2015-11-11
Przeczytana: 09 listopada 2015

Bardzo widać tu zamiłowanie Viana do lekkiej erotyki. W tej historii nie znajdziemy typowego surrealizmu - to wciągająca powieść sensacyjna, która zaskakuje pomysłem. Jedynie dialogi są czasami nieco odrealnione. Dałabym oczko wyżej gdyby zakończenie mnie tak nie zmieszało. Miałam wrażenie, że autor na siłę stara się być oryginalny, chociaż to, co robią bohaterowie wydaje się nielogiczne biorąc pod uwagę ich funkcje i charakter.

obsceniczne- superr!

wojnar | 2011-12-24