I wykończymy wszystkich obrzydliwców

Okładka książki I wykończymy wszystkich obrzydliwców Boris Vian
Okładka książki I wykończymy wszystkich obrzydliwców
Boris Vian Wydawnictwo: ALFA literatura piękna
Et on tuera tous les affreux
ALFA
1990-01-01
1990-01-01
Marek Puszczewicz
powieśc francuska - 20 w. brzydki sex piękno eksperymenty Kilian Gary Jef Andy Nicolas psychodoktor

20/100%

20/100%

Najpierw mi się zakodowało, że to Boris Vian, potem patrzę jakiś Sullivan, dobra, czytam, styl Viana, choć mniej męczący niż np. w Pianie Złudzeń, ale dość specyficzny i to jednak Vian. Nadal, mimo upływu lat, jego twórczość do mnie nie trafia, choć chaos jest całkiem przyjemny, to całościowo dość meh.

pod "amerykańskim pseudonimem" boris vian rozczarowuje chamstwem :(

pod "amerykańskim pseudonimem" boris vian rozczarowuje chamstwem :(

Bardzo widać tu zamiłowanie Viana do lekkiej erotyki. W tej historii nie znajdziemy typowego surrealizmu - to wciągająca powieść sensacyjna, która zaskakuje pomysłem. Jedynie dialogi są czasami nieco odrealnione. Dałabym oczko wyżej gdyby zakończenie mnie tak nie zmieszało. Miałam wrażenie, że autor na siłę stara się być oryginalny, chociaż to, co robią bohaterowie wydaje się nielogiczne biorąc pod uwagę ich funkcje i charakter.

obsceniczne- superr!

obsceniczne- superr!

tomek

tomek

• Mam
  • Francja
  • Krótkie

Dodaj cytat z książki I wykończymy wszystkich obrzydliwców