Szmaragd wielkiej damy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Parisian Affair
szmaragd, dama
dona

Allegra Sheridan, projektantka biżuterii, zyskała już pewną renomę dzięki niepowtarzalnym klejnotom wykonywanym dla nielicznych, lecz zamożnych klientów. Jeden z nich, bogaty przedsiębiorca Hilton Whitehead, nie potrafi niczego odmówić swojej kochance. A tym razem Kitty pragnie legendarnego i bajecznie kosztownego szmaragdu księżniczki Karimy. Whitehead składa Allegrze niezwykłą propozycję: chce, by pojechała do Francji i licytując w jego imieniu, kupiła słynny pierścionek ze szmaragdem. Allegra sprawnie wykonuje intratne zlecenie. Okazuje się jednak, że nabyty przez nią klejnot stanowi klucz do pewnej mrocznej zagadki z przeszłości, a każdemu, kto zapragnie ją rozwiązać, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Marta | 2014-07-20

Całkiem przyjemna książka. Podobały mi się sylwetki antagonistów, pomysł z zaczerpnięciem tematyki z historii, akcja skupiona wokół szmaragdów. Dwie rzeczy mnie wkurzały i one rzutują na ocenę: za dużo seksu - odniosłam wrażenie, że pomysłem na wyjście z sytuacji zagrażającej życiu głównych bohaterów jest uprawiania seksu, co jest nieco absurdalne. Po drugie - bezmyślność i naiwność głównej bohaterki. Dawno w książkach nie natknęłam się na tak głupiutką dziewczynę - i to wielką panią specjalistkę od badania kamieni szlachetnych! Wszystkie sensacyjne akcje związane były z jej głupotą i brakiem instynktu samozachowawczego.

Lady_B | 2012-10-28
Przeczytana: 28 października 2012

Zanim zaczęłam czytać książkę byłam pewna, że będzie ona dość spokojną powieścią o wielkich klejnotach, pewnej tajemnicy i oczywiście miłości. Jednak podczas lektury okazało się, że jest w niej sporo akcji, niebezpieczeństw, ogólnie treść dość wciąga. Można by powiedzieć, że podchodzi pod kobiecą, bardzo lekką formę sensacji. Niestety wszystkie sceny akcji spowodowane są głupotą głównej bohaterki.

czerwiec7 | 2014-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2014

Bardzo fajna książka. Są chwile kiedy trzyma w niepewności. Napisana lekką prozą.

Mysza | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 września 2013

Intrygująca, Inna niż książki, które do tej pory czytałam.

karjola | 2013-05-22

Bardzo lubie tzw literature "niskich lotów". Lekkie książki do poczytania przy kawie. Ale ta jest zdecydowanie zbyt niska. Ni to romans, ni kryminał. Wydarzenie z bankiem od którego wszystko się zaczęło jest tak absurdalne...a w dodatku na ta biedną dziewczynę zewsząd czyhają niebezpieczeństwa. Dosłownie z każdej strony, aż to jest nierealne. Zrobił się taki konkretny bałagan w tym wszystkim. Moim zdaniem nie warto. Jest duzo lepszych pozycji.

torebka | 2013-04-29
Przeczytana: listopad 2011

kryminał, przygoda no i miłość. Trochę się ciągnie ale da się przeczytać ;)

Kasiag | 2016-10-17
Przeczytana: 26 października 2016