Kompromitacja

Okładka książki Kompromitacja Susan Isaacs
Okładka książki Kompromitacja
Susan Isaacs Wydawnictwo: Amber Cykl: Judith Singer (tom 1) Seria: Diament kryminał, sensacja, thriller
Judith Singer (tom 1)
Diament
Compromising Positions
Amber
2008-01-01
1995-01-01
Jolanta Bartosik
Kompromitacja

Judith ma 34 lata, dom na przedmieściu, 2 dzieci i wiecznie zapracowanego męża. W takiej sytuacji trudno się spodziewać, że przydarzy się jej coś ekscytującego. A jednak! Sąsiad Judith zostaje zamordowany... Kto aż tak bardzo nie znosił doktora Flecksteina? Zawistny kolega po fachu? Wściekła pacjentka? Zazdrosny mąż? Judith postanawia rozwiązać zagadkę tego zabójstwa. Prywatne śledztwo staje się jej pasją, zwłaszcza od chwili, gdy policyjnym dochodzeniem zaczyna kierować seksowny porucznik...
Bardzo zabawny kryminał, z zagadką do rozwiązania, ciekawymi zwrotami akcji i zaskakującymi bohaterami. Książkę czyta się szybko. Dużym plusem jest poczucie humoru autorki. Ogólnie mam pozytywne wrażenie po przeczytaniu ,,Kompromitacji". Zakończenie - świetne. Polecam księżkę wszystkim, którzy lubią styl Joanny Chmielewskiej, bo pani Isaacs jest jej amerykańskim odpowiednikiem. Na pewno się nie zawiedziecie. Książka na jeden wieczór, pozwala się zrelaksować i odprężyć oraz zapewnić dużą dawkę śmiechu ;)

Gdzie jest ten humor, co miał aż kipieć?????
Książka na początku tak mnie nudziła, że na siłę brałam ją do ręki, żeby po prostu ją skończyć.
Dopiero pod koniec, gdy "śledztwo" głównej bohaterki przybrało tempa, historia stała się ciekawsza.

Gdzie jest ten humor, co miał aż kipieć?????

Co tu dużo pisać,to książka na jeden wieczór.Bo jeden dzień.Absolutnie,napisana tak by dawać radość z czytania.
Oto,dzielna mężatka chce wyjaśnić śmierć sąsiada.To Żydowski Dentysta,w tle włoska mafia i handel pornosami,czyli będzie wesoło.
Lekki humor,okraszony seksem.To sprawia,że czyta się lekko i szybko.
Literatura,dla samego czytania.I tyle.

Lekki humor,okraszony seksem.To sprawia,że czyta się lekko i szybko.
Literatura,dla samego czytania.I tyle.

Odnotowuję fakt przeczytania tej książki tylko po to, by nie sięgnąć po nią jeszcze kiedyś przypadkiem. Bo to książka do zapomnienia. Druga Chmielewska? To chyba żart, choć i Chmielewską średnią lubię. Zdecydowanie odradzam.

Najbardziej w tej książce urzekł mnie styl pisania autorki. Taki jaki lubię! Lekki, przyjemny. Książka w niektórych momentach trochę niesmaczna aczkolwiek każdy wątek miał jakieś powiązanie w późniejszych wydarzeniach. Jak najbardziej na tak!

Kiedy każdy dzień wygląda tak samo będąc wierną żoną wychowującą dwójkę dzieci i posłusznie podającą mężowi po pracy posiłek, życie w pięknym domu i w bezpiecznej okolicy może się znudzić. Judith ma już tego dość. I właśnie w tym momencie spokojnym miasteczkiem wstrząsa ponura wiadomość o morderstwie jednego z mieszkańców. Doktor Fleckstein dotychczas wydawał się porządnym i godnym szacunku mężczyzną. Jednak ktoś chciał jego śmierci. Z czasem okazuje się, że motywów zbrodni było wiele. Kim tak naprawdę był uznany, bogaty dentysta? Judith czuje, że musi to sprawdzić. Otrzymuje od losu szansę na urozmaicenie własnego nużącego życia i zamierza z niej skorzystać. W dodatku wkrótce pojawia się kolejny dar od losu – przystojny porucznik, który szybko zawraca w głowie Judith.
Czasami zastanawiam się co mieli na myśli redaktorzy słynnych czasopism sygnując książkę niezwykle pozytywną rekomendacją. „W tej książce humor aż kipi”, „Wspaniała powieść, prześmiewcza i odświeżająca” – skomentował „Kompromitację” Washington Post i The New York Times. W takich momentach zastanawiam się czy ktoś z ekipy tak uznanych pism przeczytał choć rozdział polecanej książki. I choć dotąd nie czytałam żadnego utworu Joanny Chmielewskiej, mam wrażenie, że występujące na okładce porównanie Susan Isaacs stanowi dla naszej polskiej autorki obrazę.
Już od samego początku główna bohaterka działała mi na nerwy. Zdesperowana kobieta niemal rzuca się na sprawę morderstwa, zapominając o własnej rodzinie. Choć wcale nie znała osobiście zmarłego doktora, jego zabójstwo przesłania jej wszystko inne. Jest to jedyny temat, o którym chce rozmawiać. Zachowuje się niczym nastolatka. Przez swoją fascynację naraża własne małżeństwo na szwank. Jednak jej mąż też nie należy do świętych. Z czasem przekonałam się, że nie ma ani jednej postaci, którą obdarzyłabym sympatią. Każda z nich posiada irytujące wady i mam wrażenie, że część z nich wcale nie została ukazana przez autorkę specjalnie, lecz były to wyraźne cechy bohaterów ukazujące się w różnych opisywanych wydarzeniach, które być może przez niektóre osoby zostaną odebrane zwyczajnie.
W pewnym momencie odłożyłam „Kompromitację” na bok, pozwalając sobie na inną lekturę. Jednak do tej książki powróciłam, nie chcąc oceniać jej nieprzeczytanej w całości. Mimo wszystko byłam ciekawa zakończenia. Niestety i ono mnie zawiodło. Wprawdzie go nie przewidziałam, lecz zupełnie nie było ono zaskoczeniem. Bohaterowie również domyślili się podobnego biegu zdarzeń i nie pojawiły się żadne zwroty akcji. Dialogi były banalne i komiczne – być może to ten humor mieli na myśli autorzy rekomendacji? W każdym razie mnie nie przekonały. Nie chciałabym oceniać jej tak nisko, jednak tak naprawdę jedyne pozytywne odczucie jakie we mnie pozostało to ulga, że mam lekturę tej opowieści już za sobą.
Wiem, że skrajnie negatywne opinie nie tylko odpychają, ale również zachęcają czytelników do przekonania się jakie oni odniosą wrażenia po przeczytaniu książki. Dlatego nie mówię całkowitego NIE. Po prostu nie polecę nikomu „Kompromitacji” jako „zgrabnej, uroczej, pełnej werwy komedii z sensacyjnym suspensem” (The New York Post). Jest to moja subiektywna opinia, a że każda przeczytana książka coś w nas zapisuje i wzbogaca o doświadczenia, zostawiam decyzję o jej przeczytaniu Wam :).

Czy możliwe jest, aby wielka namiętność przerodziła się w uczucie w ciągu dwóch dni i to w dodatku zgodnie między dwoma osobami? Hmmm troszkę to naiwne, że dorosła kobieta z dwójką dzieci tak szybko może stracić głowę i postawić tak bezmyślnie na jednej szali dotychczasowe życie i rodzinę a na drugiej relację z mężczyzną, którego nie zna nawet od tygodnia. Niemniej książka godna polecenia, szybko i przyjemnie się ją czyta.

mniej ciekawa niż zapowiada opis. Ciężko się ją czyta

mniej ciekawa niż zapowiada opis. Ciężko się ją czyta

Nie polecam.Nic nie wnosi, niczym nie zaskakuje, więc lepiej sięgnąć po inną książkę:)

Niezła książka. Kupiłam, bo na okładce u góry jest napisane "Amerykańska Joanna Chmielewska". Cóż, naszej pani Joannie nie sięga ta amerykańska Joanna do pięt, ale napisane jest to sensownie, fabuła fajna, wciągająca.

• Priorytet 3
  • ⌘ Autorka: Susan Isaacs (+)
  • Pani Asia
  • Thriller/Kryminał/Sensacja