Bar przy plaży

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Emma Dunne przejęła stworzoną przez ojca firmę poligraficzną w Dublinie i przez ponad dziesięć lat prowadziła ją, nie myśląc o swoim życiu prywatnym. Kiedy otrzymała propozycję, by sprzedać drukarnię, postanowiła przemyśleć problem z dala od domu. Korzystając z okazji, że jeden z klientów zamiast spłaty długu przepisał na nią bar stojący na plaży w Fuengiroli, wyjechała do Hiszpanii. Okazało się, że bar ma poważne kłopoty. Prowadząca go Maria i jej pomocnik Kevin Joyce padli ofiarą nieuczciwego księgowego, który od wielu lat, za zgodą poprzednich właścicieli, nie płacił podatków. Początkowo Emma zamierzała zamknąć lub sprzedać popularną wśród turystów knajpkę, ale kiedy zaprzyjaźniła się z jej pracownikami, decyzja ta już nie wydawała jej się tak oczywista.

Arlene | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Nawet okładka nie przyciąga uwagi, więc czego ja się spodziewałam?
Początek książki jest chyba najlepszy i jakby na całość nie patrzeć, im dalej tym gorzej. Głównych bohaterów jest czwórka: Kevin i Claire - dwoje dwudziestokilkulatków, Emma - zaraz po trzydziestce oraz czterdziestoletni Mark. Troje z nich, gdyż jedna osoba już tam mieszka od kilku lat, przylatuje w tym samym czasie do Fuengiroli, by odpocząć od swojego dotychczasowego życia. Początkowe doświadczenia życiowe bohaterów, czyli to jak toczyły się ich losy zanim znaleźli się w Hiszpanii, są w miarę interesujące. Widać, że autorka nad nimi głowiła się najbardziej, ale potem niestety sobie odpuściła. Drogi całej czwórki się ścierają, a głównym punktem, który ich łączy jest "Bar u Pedra". Problemy bohaterów w ogóle mnie nie zaciekawiły. Zwykle gdy jest kilka głównych postaci książka jest wciągająca, a tą mimo, iż czyta się ją lekko, chciałam tylko jak najszybciej skończyć. Jest mały element zaskoczenia, bo z początku...

Jusia | 2011-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2011

Książkę czyta się bardzo szybko, nie nudzi się,autorka pokazuje nam poprzez bohaterów że na zmiany w naszym życiu nigdy nie jest za późno, możemy w każdej chwili zostawić wszystko i wyruszyć w nieznane trzeba tylko zebrać w sobie odwagę, czasem dusimy się w swojej pracy w otoczeniu, a gdzieś tam może czekać na nas takie miejsce w którym odnajdziemy samych siebie na nowo. Zapraszam do słonecznego hiszpańskiego kurortu i do baru przy plaży:)

naturalemotions | 2014-12-13
Przeczytana: 16 października 2014

Ciepło słońca, ciekawe i wciągające historie. Piękni ludzie, którzy jedyne czego pragną, to zacząć żyć i cieszyć się chwilą.

Książka idealna na wieczór. Zabawna, wciągająca i bardzo przyjemna. Kończąc lekturę aż chce się znaleźć w barze przy plaży, spoglądając na piękne morze.

Monika | 2014-05-04
Przeczytana: 03 maja 2014

Costa del Sol, Fuengiroli, Bar U Pedra te trzy słowa łączą się w jedno - Hiszpania. Do niej właśnie przeniesie nas na kartach swojej powieści Kate McCabe.

Poznajemy czwórkę głównych bohaterów: młodych, pięknych, niezależnych, którzy w Fuengiroli szukają nie tylko wypoczynku i słońca, lecz również odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości. Tak się składa, że wszyscy są Irlandczykami i spotykają się nie gdzie indziej tylko w barze U Pedra. Emma Dunne bardzo wcześnie przejęła rodzinną firmę poligraficzną, którą prowadziła dziesięć lat. Dostała bardzo korzystną propozycję sprzedaży drukarni, nad którą postanowiła się zastanowić z dala od domu. Jeden z jej klientów stał na skraju bankructwa i w ramach spłaty długu przepisał na nią akt własności baru stojącego na plaży w Fuengiroli. Tam właśnie swe kroki skierowała Emma. Claire ma nadopiekuńczą matkę, która chce kontrolować i układać życie córki. Ta jednak nie ma na to najmniejszej ochoty. Po zdobyciu dyplomu uznanej uczelni...

inflamara | 2014-02-14

książkę czyta się bardzo przyjemnie,z ciekawością wyczekiwałam co zdarzy się na stronach,które miałam przed sobą.czytając ją,sama miałam ochotę na beztroskie życie we Fuengiroli! :) polecam.

magdalena | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Z lekkim dystansem podchodziłam do tej książki, myślałam,że to takie czytadło. Pomyliłam się. Naprawdę szybko i przyjemnie się ją czyta. Autorka przenosi nas na rozgrzane słońcem hiszpańskie plaże, gdzie spełniają się marzenia, gdzie można całkowicie zmienić swoje życie i odkryć to co ważne. Książka lekka, z humorem,ale przemyca parę ważnych kwestii. Idealna do poczytania na lato, może nie tak gorące jak to hiszpańskie, ale tak samo dobre do spełniania marzeń i oderwania się od rzeczywistości.

Asia | 2011-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 października 2011

Fuengirola - czemu nie?
Książka mimo, że głównie z wątkiem miłosnym, wciągająca. czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Lektura nie wymaga zapamiętywania kilku wątków, ani specjalnego skupienia. Trochę przypomina scenariusz, chyba przez opisy garderoby bohaterów :)
Polecam.

Jula | 2011-02-24
Przeczytana: luty 2010

Bardzo sympatyczna powieść, raczej dla kobiet, ale - sądzę - niejeden mężczyzna też by ją przeczytał bez przymusu. Powieść z jednej strony lekka, z drugiej miejscami filozoficzna i często zaskakująca. Wplecione lekkie nuty romantyczności, dodają jej lekkości, ale nie nużą zbytnią ckliwością. Ot, trochę czasu spędzonego w rzeczywistości urokliwego hiszpańskiego nadmorskiego miasteczka, wśród ciekawych i interesujących ludzi po przejściach, ale z nadzieją na lepszą przyszłość - do której wielu z nas tęskni. Bardzo polecam jako miłą, nieabsorbującą lekturę.

Smolarek | 2012-08-21

Bardzo przyjemna i atmosfera jak najbardziej się udziela, więc polecam na deszczowe dni. Fajna fabuła, czasami zaskakująca, ale jakiś większych dramatów nie ma, więc jeśli ktoś sięga po książkę, by przeżyć gorące emocje to ta książka się nie nadaje. Ale ogólnie fajna ;)

nuteria | 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Lekka przewidywalna historia, w której wszystko dobrze się kończy. :)
Czytając ją, zatęskniłam za wakacjami i ciepłymi leniwymi klimatami. :)