Szmaragd wielkiej damy

Okładka książki Szmaragd wielkiej damy Judith Gould
Okładka książki Szmaragd wielkiej damy
Judith Gould Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
The Parisian Affair
Prószyński i S-ka
2008-01-01
2008-01-01
Teresa Komłosz
szmaragd dama

Można dowiedzieć się wiele o wyrobie biżuterii :D wcześniej, nigdy nie zastanawiałam się nad tym jak pracują bądź pracowali ludzie w tym zawodzie. Sama historia ma w sobie zdecydowanie kilka zaskakujących zwrotów akcji. Często czytałam z niedowierzaniem. Mimo to, wydaje mi się odrobinę wyidealizowana, wszystko zbyt dobrze i idealnie się kończy.

Całkiem przyjemna książka. Podobały mi się sylwetki antagonistów, pomysł z zaczerpnięciem tematyki z historii, akcja skupiona wokół szmaragdów. Dwie rzeczy mnie wkurzały i one rzutują na ocenę: za dużo seksu - odniosłam wrażenie, że pomysłem na wyjście z sytuacji zagrażającej życiu głównych bohaterów jest uprawiania seksu, co jest nieco absurdalne. Po drugie - bezmyślność i naiwność głównej bohaterki. Dawno w książkach nie natknęłam się na tak głupiutką dziewczynę - i to wielką panią specjalistkę od badania kamieni szlachetnych! Wszystkie sensacyjne akcje związane były z jej głupotą i brakiem instynktu samozachowawczego.

Bardzo fajna książka. Są chwile kiedy trzyma w niepewności. Napisana lekką prozą.

Bardzo lubie tzw literature "niskich lotów". Lekkie książki do poczytania przy kawie. Ale ta jest zdecydowanie zbyt niska. Ni to romans, ni kryminał. Wydarzenie z bankiem od którego wszystko się zaczęło jest tak absurdalne...a w dodatku na ta biedną dziewczynę zewsząd czyhają niebezpieczeństwa. Dosłownie z każdej strony, aż to jest nierealne. Zrobił się taki konkretny bałagan w tym wszystkim. Moim zdaniem nie warto. Jest duzo lepszych pozycji.

Zanim zaczęłam czytać książkę byłam pewna, że będzie ona dość spokojną powieścią o wielkich klejnotach, pewnej tajemnicy i oczywiście miłości. Jednak podczas lektury okazało się, że jest w niej sporo akcji, niebezpieczeństw, ogólnie treść dość wciąga. Można by powiedzieć, że podchodzi pod kobiecą, bardzo lekką formę sensacji. Niestety wszystkie sceny akcji spowodowane są głupotą głównej bohaterki.

do połknięcia!

do połknięcia!

kryminał, przygoda no i miłość. Trochę się ciągnie ale da się przeczytać ;)

kryminał, przygoda no i miłość. Trochę się ciągnie ale da się przeczytać ;)

Intrygująca, Inna niż książki, które do tej pory czytałam.

Intrygująca, Inna niż książki, które do tej pory czytałam.

Spodziewałam się bardziej książki przygodowej. Podróży głównej bohaterki do jakiegoś egzotycznego kraju. Tego nie było. Fabuła czasami naciągana, nie brak też momentów zaskakujących. Z przyjemnością przeczytałam książkę.

• Xxxxxxxxxxx
  • Do wypozyczenia
  • Przeczytane od 19.07.14
  • Wymienię

Dodaj cytat z książki Szmaragd wielkiej damy