Leśne jezioro

Tłumaczenie: Małgorzata Wyrzykowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Konesera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
In the lake of the woods
83-86868-03-1

Weteran wojny wietnamskiej przegrywa wybory do Senatu. Wraz z żoną zaszywa się w leśnej głuszy nad jeziorami, by przeboleć porażkę. Po kilku dniach kobieta znika bez śladu. Rozpoczynają się poszukiwania. Co się naprawdę wydarzyło? W przejmujący sposób Tim O'Brien ukazuje okrucieństwo wojny i tragedię człowieka, przez tę wojnę okaleczonego. Rozwiązanie zagadki nie jest tak istotne jak...

W przejmujący sposób Tim O'Brien ukazuje okrucieństwo wojny i tragedię człowieka, przez tę wojnę okaleczonego. Rozwiązanie zagadki nie jest tak istotne jak rozszyfrowanie motywów, jakimi kierują się bohaterowie, a zresztą prawdopodobna wersja wydarzeń jest taka, że umysł wzdryga się ją przyjąć...

Angela1990 | 2016-03-09
Na półkach: Kryminały, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

No cóż..Lubię kryminały,cieszyłam się na zagadkowe zniknięcie żony polityka. Ale lubię też, kiedy śledztwo/dochodzenie prawdy prowadzone jest w sposób powolny, dokładny, kiedy czujemy, że zbliżamy się do prawdy-wielkiego rozstrzygnięcia. Kiedy mniej więcej w połowie książki, autor przytacza kolejną hipotezę,co się mogło stać z Kathy pomyślałam sobie: no nie, jak się skończy na tych hipotezach, a nie dojściu do prawdy,to będę bardzo zła. No i byłam..Nie dowiadujemy się, co się stało z zaginioną! Nie lubię tak, nie lubię zakończenia: wybierz sobie to, które najbardziej Ci pasuje.

annaroza | 2016-05-29
Przeczytana: 2000 rok