Hiszpański kochanek

Tłumaczenie: Małgorzata Dors
Wydawnictwo: Książnica
Spanish lover
Małgorzata Dors

Podobieństwo bliźniaczek Lizzie i Frances ograniczało się tylko do ich wyglądu. Różniła je cała reszta...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: własne

RAVEN | 2011-03-29

Jest to historia dwóch sióstr, bliźniaczek. Pierwszej z nich - Frances - niewiele udało się w życiu. Z kolei Lizzie wiedzie całkiem odmienne życie: prowadzi własną firmę i ma wspaniałą rodzinę. Siostry różnią się także charakterem. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy Lizzie dowiaduje się, że jej siostra zaangażowała się z związek z żonatym mężczyzną... Zaczyna się poważnie niepokoić o siostrę, a także zazdrościć jej tytułowego "hiszpańskiego kochanka"...

Fajna historia, dobrze się ją czyta, momentami bawi ^^

Polecam!

Ania | 2011-11-08
Przeczytana: 06 listopada 2011

Książka nie jest może jakaś super porywająca ale czyta się ją przyjemnie i lekko.Porusza problemy relacji rodzinnych, w szczególności pomiędzy siostrami bliźniaczkami, które niby żyją własnym życiem, jednak są głęboko związane z rodzeństwem, którego życie przeżywają niemal jak własne.Książka pokazuje także, że pomimo ogromnej więzi i miłości nieobca jest im zazdrość, która potrafi zepsuć nawet najcieplejsze i najmocniejsze relacje.Innym ciekawym wątkiem jest wolny związek czy jak kto woli romans jednej z bliźniaczek (Angielek) z cudzoziemcem (Hiszpanem).Ze związku tego rodzi się upragnione dziecko będące planowanym i perfidnym planem Angielki, a zakazanym "kończącym" związek incydentem dla Hiszpana.Czy aby na pewno? Warto sięgnąć po książkę i się dowiedzieć.

toska1982 | 2013-02-09

W pierwszym momencie pomyślałam o tej książce, że to kolejny typowy romans, ale po przeczytaniu jestem mile zaskoczona. Jest to opowieść nie tylko o bliźniaczkach ale też o ich rodzicach, o matce która nie chciała dzieci, a już na pewno nie bliźnięta i o ojcu który do końca w swoim życiu miał dwie kobiety. O wyborach których nie potrafili dokonać bohaterowie, życiu z drugą osobą ze względu na przyzwyczajenie czy wygodę.
Jeśli chodzi o bliźniaczki to tu autorka ukazała nam że bliźnięta nie do końca są ze sobą zżyte, że nie zawsze czują to samo, że jedno z nich może czuć się nie dopasowane i chcieć być kimś odrębnym. Lizzie kontrolująca wszystko i wszystkich, dobra matka i żona traktuje swoją siostrę jak kolejne dziecko, które z czasem się usamodzielnia. Frances czuję się natomiast uwięziona samym faktem że jest bliźniakiem i dopiero wyjazd do Hiszpanii, odcięcie się od rodziny pozwala jej poznać samą siebie, odnaleźć własne potrzeby i pragnienia.
Samego romansu jest mało w całej...

ewa | 2017-05-03
| 2017-02-15