Paradise
Acapulco, telewizja, media, turyści
nutkab

"Raj" ("Paradise", 1971) jest pierwszą powieścią Dennisa przełożoną na język polski. Akcja jej ma miejsce w Meksyku, w środowisku spędzających tam wakacje Amerykanów. Atmosferę beztroski i zabawy przerywa nagle trzęsienie ziemi. Stworzona w ten sposób przez autora sensacyjna wręcz sytuacja pozwala mu na przeprowadzenie ciekawej, ciętej i dowcipnej analizy opisywanego środowiska, jego obyczajów i zachowań. Książka, w swojej warstwie fabularnej będąca pasjonującą lekturą rozrywkową, zyskuje w ten sposób dodatkowy, głębszy wymiar.

źródło opisu: PIW, 1975

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

nikita181 | 2011-09-23
Przeczytana: 23 września 1979

Ulubiona książka mojej młodości. Nie wiem, co w niej jest. Czy wspaniałe miejsce, w którym dzieje się akcja, czy fascynujące postaci, których losy splatają się zupełnie przypadkiem, czy świetne, inteligentne dialogi albo szczypta pikanterii, a może możliwość przeżycia czegoś niesamowitego bez względu na to, kim się jest na co dzień. Czytałam ją na pewno kilkadziesiąt razy.Mam egzemplarz wydany w KIK-u, kiedyś ta seria była naprawdę wyjątkowa. Polecam!

Anna | 2016-11-27
Na półkach: Ibero, Posiadam, Przeczytane