Mass Effect: Objawienie

Tłumaczenie: Wojciech Pusłowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mass Effect". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ISA
Mass Effect: Revelation
978-83-7418-219-5
science fiction, powieść, gra
Oceansoul

Wszystkie rozwinięte cywilizacje w galaktyce posługują się technologią Protean, istot starożytnego gatunku, który wyginął pięćdziesiąt tysięcy lat temu. Po odkryciu tajnego składu proteańskiej technologii na Marsie w roku 2148, ludzkość wyruszyła w przestrzenie międzygwiezdne, by znaleźć miejsce dla siebie pośród innych gatunków istot inteligentnych. Na skraju skolonizowanej części...

Na skraju skolonizowanej części wszechświata, dowódca okrętu kosmicznego, bohater Wojny Sojuszu David Anderson bada pozostałości ściśle tajnej wojskowej placówki badawczej, dymiące zgliszcza pełne martwych ciał i pytań pozbawionych odpowiedzi. Kto zaatakował tę bazę? W jakim celu? I gdzie jest Kahlee Sanders, młoda pracownica naukowa, która w tajemniczych okolicznościach zniknęła z bazy na parę godzin przed tym, jak wszyscy jej koledzy zostali wymordowani?
Sanders jest główną podejrzaną, ale odnalezienie jej, zamiast rozwiązać problemy Andersona, przysparza mu jeszcze więcej kłopotów. W towarzystwie podstępnego agenta obcych, któremu nie może zaufać, ścigany przez zabójcę, któremu nie może uciec, Anderson, z nikłymi szansami na powodzenie odwiedza nieznane światy żeby wykryć złowrogi spisek – przez tę wiedzę będzie musiał umrzeć. A przynajmniej tak sądzą jego wrogowie.

SayuriArtanis | 2014-05-05

Zdecydowanie pozycja dla fanów gry o tym samym tytule. Poznajemy przygody kapitana Andersona, o których trochę zostało wspomniane w pierwszej części gry. Nie chciałabym jednak zniechęcać tych, którzy upatrzyli sobie ten mały tomik. Historia jest swego rodzaju krótką opowiastką, z lat przed tymi, które dzieją się w grze, mimo to Ci którzy nigdy nie mieli styczności z światem Mass Effect mogą się trochę pogubić.
Książkę czyta się lekko i szybko, jest akcją i fabuła, którą trzyma dobry poziom.
Polecam.

Sylwia Zimowska | 2012-05-26
Przeczytana: 26 maja 2012

Dla fanów ME pozycja obowiązkowa. Dużo smacznych ciekawostek i przybliżenie charakteru dwóch ważnych postaci: Sarena i Andersona. Powieść lekka i przyjemna, bez zbędnych dłużyzn. Rażące jednak jest błędne tłumaczenie w polskim wydaniu, które początkowo wprowadza zamęt. Np. Widma są tłumaczone jako Duchy, a Suweren jako Najwyższy. Nie powinno zatrudniać się tłumacza, który o uniwersum ME nie ma pojęcia.

suomalainenka | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Książka mnie jakoś specjalnie nie zachwyciła, może przez miłość autora do wszelkich opisów. Też nie bardzo podobał mi się wybór Andersona jako jednej z głównych postaci, ale to raczej personalne wrażenie, bo po prostu gościa nie lubię. Sama historia także specjalnie mnie nie porwała, ot niezła historia s-f. Nie wypowiem się na temat tłumaczenia, bo czytałam w oryginale. Ogólnie nie wyszło źle, ale i nie wyszło za dobrze, jak to zwykle bywa z dziełem opartym na całkiem innym medium, chętnie jednak spróbuję innych książek z uniwersum ME.

Bartosz Oszczęda | 2015-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Jako wieloletni fan trylogii gier komputerowych "Mass Effect" z wielką przyjemnością zabrałem się za czytanie tej książki. Okazało się, że książka jest prequelem doskonałym. Pozwala zapoznać się z bardzo wieloma aspektami funkcjonowania uniwersum "Mass Effect" i bardzo szczegółowo je opisuje. Przybliża też historię dwóch bardzo ważnych postaci.

Ta książka stanowi idealne połączenie z pierwszą częścią "Mass Effect'a".
Serdecznie polecam.

Berserker14 | 2012-07-05
Przeczytana: 02 lipca 2012

Książka bardzo dobra (jedna z moich ulubionych) ale nie dam lepszej oceny przez wiele błędów i źle przetłumaczone nazwy (Najwyższy - Suweren, Duchy - Widma, itd.). Nie zmienia to faktu, że warto ją przeczytać, wyjaśnia wiele faktów ale tytuł raczej dla tych, którzy już grali w pierwszą część.

Patryq | 2015-05-30
Przeczytana: 25 maja 2015

Polecam fanom serii Mass Effect. Dla osób nie zaznajomionych z grą - nic specjalnego.

MichałEM | 2015-10-25

Słabe wydanie, masa literówek i dziwnych tłumaczeń. Ale generalnie książka bardzo interesująca choć nie jestem do końca obiektywny bo uwielbiam to uniwersum :)

| 2010-12-31
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Tak naprawdę już przed zakupem Mass Effect: Objawienie wiedziałem, że będę mieć do czynienia z książką mało ambitną. Nie ukrywam, że jestem fanem uniwersum Mass Effect, dlatego spodziewałem się że książka mimo swojej prostoty będzie w stanie przyciągnąć mnie na te kilka godzin lekkiego czytania.

Łatwo tak naprawdę nie było. Powiem więcej- czytanie jej od początku do mniej więcej połowy szło mi jak krew z nosa. Męczyłem się przy lekturze okrutnie. Historia nie zrywała kasku, aż do pewnego zwrotu akcji o którym nie napiszę by nikomu nie popsuć zabawy. Dalsza część książki nabierała tempa z każdą przeczytaną stroną, co powodowało że miałem ochotę ją skończyć. Jednak to za mało by zaliczać tę oto książkę do szczególnie udanych. Wczucie się w świat opowieści utrudniają błędy w tłumaczeniu- "Widmo" jest określane mianem "Ducha", "Suweren" natomiast jest nazywany "Najwyższym".
Pomimo wszystkich wad, które wymieniłem opowieść zawarta w książce ma swoją charakterystyczną otoczkę. Wydaje mi...

Tokar | 2012-11-10

Jeżeli jesteś fanem komputerowej sagi albo w niedługim czasie zamierzasz zapoznać się z grami, opartymi na tym świecie, to naturalnie ta pozycja jest dla ciebie lekturą obowiązkową, którą zakupić musisz – pomimo przekładu niskich lotów oraz przewidywalnej historii. Natomiast reszcie nie mogę polecić tego tytułu z czystym sumieniem i przejdziecie obok niego raczej obojętnie. Ot przaśna i nieźle sklecona historyjka, która jednak nie angażuje czytelnika i nie wywołuje większych emocji. Szkoda, liczyłem na przełamanie klątwy fatalnych adaptacji, a tutaj taki pasztet.

Rafał | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Jako fan uniwersum Mass Effect jestem książką zauroczony i zachwycony. Nawet dla osób, które nie miały do czynienia z grą jest to pozycja obowiązkowa - space opera, kryminał i fantastyka na wysokim poziomie, a znajomość samego świata przedstawionego nie jest wymagana, bo autor zręcznie powplatał pomiędzy wątki fabularne opowieści o przekaźnikach masy, rasach występujących w książce etc.