Darth Bane: Droga zagłady

Drew Karpyshyn Wydawnictwo: Amber Cykl: Trylogia Dartha Bane'a (tom 1) Seria: Kolekcja książek Star Wars fantastyka, fantasy, science fiction
Darth Bane: Path of Destruction
Aleksandra Jagiełowicz
Amber
star wars gwiezdne wojny darth bane
Darth Bane: Path of Destruction
Trylogia Dartha Bane'a (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-02-09
Aleksandra Jagiełowicz
Kolekcja książek Star Wars
star wars gwiezdne wojny darth bane

Moja pierwsza książka w uniwersum SW. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Historia Dartha Banea oraz zakonu Sithów jest świetna. Uważam, że jest to solidny materiał do ekranizacji. Pełno mroku, zdrad, walk, i ciemnej strony mocy.

Nieco się zawiodłam czytając pierwszy tom, po wielu pozytywnych opiniach miałam nadzieję na naprawdę pasjonującą lekturę. Książka ma swoje dobre momenty, ale niestety również wiele nudnych wątków i bohaterów.

W 2012 roku Wydawnictwo Amber wypuściło na polski rynek serię Kolekcja Książek Star Wars. Pierwsze trzy tomy tejże serii to Trylogia Dartha Bane’a, autorstwa Drew Karpyshyna. Książki te można było znaleźć w trójpaku po 15 złotych każda. Mnie na szczęście udało się natrafić na fajną cenę, gdy cały trójpak można było kupić za 15 złotych.
Dzisiaj chciałbym Wam opowiedzieć o...

W trylogii prequeli „Gwiezdnych wojen” wspominane jest, że Sithów obowiązuje tzw. „zasada dwóch”. Polega ona na tym, że jednocześnie może być tylko dwóch Sithów – mistrz i uczeń. Jednakże chociażby komiksy „Opowieści jedi” osadzone tysiące lat przed wydarzeniami z filmów pokazywały, że kiedyś Sithów było bardzo dużo. Kto i dlaczego wprowadził tę zasadę? Odpowiedź na to...

Bardzo dobrze poprowadzona fabuła, świetni bohaterowie, i nieustająca akcja. To czyni ją bardzo dobrą kiążką z uniwersum Star Wars, od której nie można się oderwać. Jak najbardziej polecam!

Mnie niestety nie porwała. A bardzo żałuję, ponieważ po przeczytaniu recenzji spodziewałem się chyba cudów na kiju.

Dla fanów Gwiezdnych Wojen zapewne ważna pozycja. Daje wiedzę o Ciemnej Stronie. Ja aż taką fanką nie jestem i chciałabym też ciekawej akcji. Tutaj dużo rozważań dotyczących filozofii Mocy ( nie żeby jakieś uniwersalne głębokie przemyślenia) i sceny, które wizualizując sobie zalatują mocnym kiczem, np.: mistrz stojący, ściągający na siebie moc i rzucający błyskawice, czy...

"Honor to nagroda dla głupców. Chwała nie przyda się martwym."

Niestety słabo czułam klimat Gwiezdnych Wojen. Książka napisana, cóż... Bardzo prostym językiem, tłumaczenie wg mnie bardzo dosłowne - czytałam lepiej przetłumaczone książki.
Jeśli chodzi o fabułę i głównego bohatera - wciągnęło mnie dopiero daleko za połową, akcja rozwija powoli, żeby za chwilę zrobić duży przeskok. Pomysł na książkę świetny, wykonanie przeciętne....

Mój pierwszy kontakt z książkową wersją Universum. Z początku nie umiałem wciągnąć się w klimat, gdy już się to stało czytało się całkiem nieźle. Myślę że sięgnę po kolejne tomy sagi.

Dyskusje

2 186