The Old Republic: Revan

Drew Karpyshyn Wydawnictwo: Amber Cykl: Star Wars: The Old Republic (tom 1) Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantastyka, fantasy, science fiction
Star Wars: The Old Republic: Revan
Aleksandra Jagiełowicz, Grzegorz Ciecieląg, Jerzy Śmiałek
Amber
star wars revan stara republika old republic
Star Wars: The Old Republic: Revan
Star Wars: The Old Republic (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-03-29
Aleksandra Jagiełowicz, Grzegorz Ciecieląg, Jerzy Śmiałek
Star Wars: Gwiezdne wojny
star wars revan stara republika old republic

Nie wiem , czy to nie błąd ale książkę oceniałem porównując ja do Dartha Bane'a. Niestety okazała się dużo słabsza. Mimo tego zarówno historia jak i bohaterowie ciekawi. Brakowało mi ciekawszych opisów zwyczajów, zasad itp. panujących w zakonie Jedi lub Sithów. Wplecenie Mandalorian i wątku z wojną mocno na plus. Mam nadzieję, że kolejne tytuły w starym kanonie zrobią na...

Jedna z najlepszych książek starego (niestety) kanonu. Bohaterowie są bardzo charakterystyczni, a brak znajomości fabuły gry (tak, historia wywodzi się z gry online) nie stanowi najmniejszego problemu w odnalezieniu się w świecie. Karpyshyn po raz kolejny udowadnia, że w uniwersum SW czuje się jak ryba w wodzie.

Kocham KOTOR-y. Możliwość poznania dalszych losów bohaterów znanych mi z tej serii była dla mnie fantastyczną przygodą. Zwłaszcza, że jej autorem jest gość odpowiedzialny za scenariusz oryginalnego KOTOR-a. Wszystkie puzzle są na swoim miejscu, czy coś mogło pójść nie tak?
Pewnie tak, ale na szczęście nie poszło. Byłem zachwycony tym jak sportretowany został Revan....

Książka jest idealną kontynuacją historii Revana rozpoczętej w grze. Zdecydowanie polecam dla jej fanów. Jest zaskakująca, dobrze napisana, posiada dużo akcji i potrafi jednocześnie chwytać za serce. Jest dla mnie jedną z najlepszych książek jakie przeczytałem - potrafiła wzbudzić we mnie mnóstwo emocji.

Zakończenie jest spoko.no i dowiadujemy się że revan jest ojcem linii kanclerzy republiki,do czasu aż palpatine został kanclerzem.(o ile mnie pamięć nie myli)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czasami boje się , że nigdy nie dowiemy się, dlaczego wyjechał. I nie mogę żyć, nie znając odpowiedzi, dlaczego Revan starał się nas chronić.
- Bastila

Książka idealnie kończy historię Revana rozpoczętą w Knights of the Old Republic.

Niezbyt skomplikowana intryga. Nieoczekiwane zwroty akcji. Dużo ciemnej strony mocy. W sumie mile spędzony czas. Po przeczytaniu nie nabrałem inspiracji do pisania wyrafinowanej opinii. Po prostu polecam fanom SW, intryg oraz ciemnej strony.

Rewelacja
Takie Gwiezdne Wojny to ja mogę czytać.
Postacie w 100% na plus
Wszystkie intrygi tym bardziej
Do tego jeszcze klimat starej republiki
Naprawdę warto😎

Rycerze starej republiki powracają!

Do czasów Starej Republiki zawędrowałam dzięki grom komputerowym. Uwielbiam ten okres w uniwersum Gwiezdnych Wojen a już tym bardziej bliska mi jest historia Revan'a (choć w moim przypadku Revan był kobietą :) ). Niezmiernie się cieszę, że mogłam poznać dalsze losy kanonicznych bohaterów gier.

Muszę się jednak przyznać, że przez całą...

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Zdecydowanie najlepsza książka Star Wars! Ciekawe, dobrze napisane postaci, wciągająca fabuła, wartka akcja. Najbardziej podobał mi się zwrot akcji pod koniec i samo zakończenie. Było takie nieoczywiste, całkiem inne niż w pozostałych książkach z uniwersum Star Wars. Pod koniec książki nie mogłam się oderwać! Chociaż jest kontynuacją gry KOTOR, to fakt, że w nią nie grałam...

Dyskusje

• Chcę w prezencie