Czarna Droga

2002-01-01
2002-01-01
Anna Studniarek-Więch
Diablo powieść gra

Okładka książki Diablo Archiwum - Księga 1 Richard A. Knaak, Robert B. Marks, Mel Odom
Diablo Archiwu... Richard A. Knaak, R...
Okładka książki Black Pulp Christopher Chambers, Derrick Ferguson, Ron Fortier, Michael A. Gonzales, Tommy Hancock, Gar Anthony Highwood, Joe R. Lansdale, D. Alan Lewis, Mel Odom, Gary Phillips, Kimberly Richardson, Charles R. Saunders
Black Pulp Christopher Chamber...

Druga z serii książek na podstawie gier z serii Diablo. Trochę lepsza niż poprzednia i znowu nie związana bezpośrednio z grą (więc w sumie można ją poczytać jako oddzielną książkę). Sęk w tym, że podobnie jak poprzednia nie spełnia moich oczekiwań i jest po prostu taka se.

Ciekawa historia, fajna akcja pokazująca wzloty, tragedie i upadki głównego bohatera. Czytało się bardzo przyjemnie i z wielkim zainteresowaniem. Same uniwersum jest wyjątkowo ciekawe, ta książka była po prostu bardzo dobra, chociaż do wybitności jej daleko. Nie mniej, bawiłem się świetnie.

Mimo iż autorem książki nie był Knaak to motyw i zawarta historia wciągnęły mnie bez reszty. Jedynie zakończenie mogłoby być nieco... dłuższe i rozwinięte.
O ile większości książek z tej serii stawiam ocenę między 8 a 9 to tej muszę postawić 7, mimo to szczerze polecam przeczytać.

Pozycja dobra choć ustępuję swej poprzedniczce. Dla fanów uniwersum pozycja obowiązkowa

Przeżywałam podobnie jak pierwszą część, z tą różnicą, że tę wybrałam świadomie. Utrzymuje poziom, chociaż spodziewałam się jakiejś kontynuacji poprzedniej historii lub tego samego bohatera. Podobało mi się i bez tego!

Dość nudny początek i dużo kartek przewróciłem zanim złapałem klimat. Później jest coraz lepiej. Jest zło, są demony i kapłani im służący. Ale mniej więcej dopiero w połowie książki zacząłem czuć największy klimacik. Głównie w rozdziałach opisujących dalsze losy naszego głównego bohatera Darricka. Jego mentalna walka ze swoimi słabościami, przeszłością, walka między dobrą stroną a złą. To było świetne. W jednym momencie wielki wojownik stał się włóczęgą. W ogóle świetna postać wraz z przyjacielem Matem. Z kolejnymi rozdziałami powracamy niejednokrotnie do jego dzieciństwa, które ukształtowało jego psychikę, a którą demon w finalnej walce będzie wykorzystywał by mentalnie go wykończyć i wepchnąć do piekła na wieczność.
Dobra książka. Niestety długo się rozkręca.
Chętnie przeczytam ją jeszcze raz, ale w innym wydaniu, które posiadam.

W sumie słaba, ale nawiązuje do jednej z najlepszych gier, więc dało się przeczytać.

Swoje wrażenia z serii ksiązek Diablo opieram zawsze na podstawie gry, która towarzyszy mi od dziecka. Czarna droga odbiega klimatem od Dziedzictwa krwi. W tej książce brakuje mi odwołań do gry i ciekawostek które wskazywały by na książke z serii Diablo. Historia kultu demona może zaciekawić ale pewnie nie każdego. Ja z chęcią książke skończyłem ale pewnie gdybym nie był fanem gry moja ocena była by niżssza.

i kolejna z serii - do czytania wakacyjnego.

i kolejna z serii - do czytania wakacyjnego.

Druga książka z serii Diablo. Inny autor, inny styl. R.A. Knaak ma swoją renomę, jeśli chodzi o uniwersum Diablo i jest ceniony przez fanów. Mel Odom z kolei nie ma zbyt wielu osiągnięć, a jego styl narracji odbiega od tego, do którego przyzwyczaił nas Knaak. Moim zdaniem zdecydowanie gorsza od tomu 1go.

• Do kupienia
  • Diablo