Czarna Droga

Cykl: Diablo (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
The Black Road
Diablo, powieść, gra

Wiele lat temu Darrick opuścił Bramwell, by wędrować przez świat jako najemnik i bohater krainy. Teraz wraca do miasteczka, które kiedyś znał. Jednak Bramwell nie jest już takie, jakim je zapamiętał. Coś mrocznego i przerażającego zniewoliło mieszkańców, coś bardzo starego i cierpliwego, wikłając niewinnych w sieci zła i profanując samą ziemię. Teraz taka sama moc wzywa Darricka. a jego jedyną nadzieją może być pójście niebezpieczną ścieżką potępienia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Mefisto | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Książka wciąga czytelnika od pierwszych stron.Oprócz różnych demonów i elementów fantastyki,które się w niej znajdują zawiera także wiele mądrych przesłań.Główny bohater Darrick zmaga się ze swoimi wewnętrznymi słabościami by uratować wielu ludzi.Demon wykorzystuje słabe punkty mężczyzny by ten nie był w stanie zwyciężyć ciemnych mocy.Czy uda mu się pokonać swoje wewnętrzne bariery?Kto mu w tym pomoże?Jak potoczą się losy głównych bohaterów?
"Czarna Droga" to przejmująca opowieść przypominająca nam jak ważni są przyjaciele i zaufanie.

Zbigniew | 2015-04-18
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Druga książka z serii Diablo. Inny autor, inny styl. R.A. Knaak ma swoją renomę, jeśli chodzi o uniwersum Diablo i jest ceniony przez fanów. Mel Odom z kolei nie ma zbyt wielu osiągnięć, a jego styl narracji odbiega od tego, do którego przyzwyczaił nas Knaak. Moim zdaniem zdecydowanie gorsza od tomu 1go.

Patryk | 2011-03-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 marca 2011

Rewelacyjna książka. Bardzo podobała mi się sama fabuła jak i styl wypowiedzi autora oraz jego język. Zaliczam ją do jednej z moich ulubionych. Polecam wszystkim miłośnikom fantastyki oraz samego Diablo.

wojtek858 | 2010-06-27

Książka pełna akcji, już na początku zostajemy wrzuceni w - wydawałoby się - finalny moment, który okazuje się tylko rozwiniętym wstępem.

Shariana | 2013-03-14
Przeczytana: 14 marca 2013

Przerażające, jak długo czytałam tę dość krótką książeczkę (ok. 300 stron). Brak czasu to jedno, ale... książka to bardzo dobra lektura na dobranoc. I, uwaga - nie oznacza to, że jest nudna!
W porównaniu z pierwszą częścią serii, akcja jest o wiele spokojniejsza, rozkręca się praktycznie w ostatnich rozdziałach. Wcześniej rozwija się dość niespiesznie, ale budzi zainteresowanie. Nie jest tak cukierkowo, jak być mogło - część rozwiązań była niedopracowana, część zdecydowanie zbyt oklepana (iluż my już znamy tych Wybrańców?), ale widać tu pewien potencjał. Odom stara się wykreować świat nieco głębszy, niż w przypadku Knaaka. I choć nie zawsze mu to wychodzi, warto zapoznać się z owocami jego pracy. Nie będzie to czas stracony.

Maciej J | 2012-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

Jakie by nie były losy bohatera oraz jego przeszłość, jak dla mnie powieść przede wszystkim pokazuje jak kłamliwym tworem są religie, czy może raczej kościoły w sensie instytucji, pozornej wspólnoty. I nie tylko jeśli chodzi o Czarną Drogę, ale podobne wnioski nasuwają się czytając fragmenty o Zakarumitach. A idąc dalej odnosimy to do realnego świata.

Co do autora - uważam, że jednak R. Knaak lepiej odnajduje się w uniwersum Diablo, choć bez Czarnej Drogi dałoby się pewnie odczuć pewną lukę w cyklu. Nie znam innych utworów Odoma, ale np. dialogi i pewne kreowane zawiłości wydawały mi się dość naiwne. Ale to chyba cecha fantastyki z tej półki.

hongi | 2015-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 26 listopada 2014

Kolejna książka ze świata Diablo za mną. Muszę przyznać na początku, że wzbudziła ona we mnie mieszane uczucia. Pomimo dużego powiązania z grą firmy Blizzard, mamy tutaj więcej autora książki niż samej gry. Wszystko przez to, że grając w trylogie Diablo, nie pamiętam, bym napotkał na swojej drodze piratów. Czy połączenie wilków morskich z demonicznych pomiotem było dobrym posunięciem? Zapraszam na Biblioteczkę Gracza, gdzie pojawi się książka "Czarna Droga".

Michał Malec | 2014-12-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Diablo

Książka ma sporo elementów wciągających. Brakuje tylko solidnego zakończenia, gdyż wslka istateczna z demonem jest bardzo krótka a szkoda bo wówczas dałbym 8/10. Nie mniej jednak nie uważam czasu poświęconego na tą książkę za stracony.

Dudensky | 2013-10-05

Nie jaram się uniwersum "dziabło", więc nie czytałem książeczki z wypiekami na twarzy. Nabyłem ją bardziej z ciekawości, po czym męczyłem się z nią na tyle długo, że do dzisiaj żałuję wydanych pieniędzy na ten szmelc.

Guldurs | 2012-12-02

Dobrze się czyta ale ogólnie rzecz biorąc średnia pozycja. Brak zwrotów akcji, fabuła jest przewidywalna. Polecam fanom i miłośnikom lekkich lektur.