Homo mirabilis

Wydawnictwo: Nowy Świat
83-7386-070-3
Polska, Rosja
Pistacia

Rosjanin o Polsce i Rosji po polsku. O Człowieku we Wszechświecie, o rzeczach prostych i bardzo prostych, z których składa się złożony Obraz Całości. Zbiór myśli i wrażeń powstałych w trakcie poszukiwania Źródła -Źródła obrazów, wśród których fragmentów żyjemy. Teatr Słowa. Język Polski jako łącznik pomiędzy kulturami dwóch narodów - dwóch gałęzi Słowiańskiego Drzewa Życia. Na ponad sto stronicowe dzieło autora składają się krótkie formy literackie najczęściej cechujące się wyraźną fabułą - wiersze i proza poetycka; książka jest ozdobiona znakomitą grafiką znanego rysownika Tomasza Niewiadomskiego (twórca Ratmana i Nerwolwera).

pati14038 | 2016-04-14
tsantsara | 2015-05-21