Homo mirabilis

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7386-070-3
Polska, Rosja
Pistacia

Rosjanin o Polsce i Rosji po polsku. O Człowieku we Wszechświecie, o rzeczach prostych i bardzo prostych, z których składa się złożony Obraz Całości. Zbiór myśli i wrażeń powstałych w trakcie poszukiwania Źródła -Źródła obrazów, wśród których fragmentów żyjemy. Teatr Słowa. Język Polski jako łącznik pomiędzy kulturami dwóch narodów - dwóch gałęzi Słowiańskiego Drzewa Życia. Na ponad sto stronicowe dzieło autora składają się krótkie formy literackie najczęściej cechujące się wyraźną fabułą - wiersze i proza poetycka; książka jest ozdobiona znakomitą grafiką znanego rysownika Tomasza Niewiadomskiego (twórca Ratmana i Nerwolwera).

Medellin | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Miały być cztery gwiazdki, bo wiersze takie trochę łopatologiczno-przegadane. Nic dziwnego, skoro można odnieść wrażenie, że poeta stawia na ilość, a nie na jakość. Wiersze są datowane i po uważnym odczytaniu dat, widać, że czasami w jednym dniu powstaje więcej niż jeden wiersz a w dodatku są tygodnie, gdzie jest ich około dziesięciu.

Podnoszę o jedną gwiazdkę dlatego, że z tych tekstów uderza pewna rzecz: autor jest pozytywnym, ciepłym i dobrym człowiekiem. Mam nadzieję, że kolejne tomiki będą lepsze.

pati14038 | 2016-04-14
Jańcio | 2013-12-03