Wyspa

2010-08-04
2010-08-04
978-83-7414-863-4
błędy życie młodość

Wygrzebałam tę książkę z samego dna kindla, zaczęłam i skończyłam. Bardzo mi się spodobało. Opowieść miała swój niepowtarzalny klimat. Historia dzieje się w pociągu, a strach snuje się po korytarzu wagonu i narasta. Fajne. Warto było

Książka bardzo wciągająca i o nietypowym klimacie, idealna na zastój czytelniczy. :)

Spore zaskoczenie. Książka kupiona za parę groszy (niemal dosłownie),a sprawiła mi sporą przyjemność. Powieść jak ze snu, z tajemnicą, na jeden wieczór. Spędzony w przyjemnej atmosferze. Zaskoczenie tym większe, że historię wymyślił i napisał uczestnik programu... "Europa da się lubić".

Czytanie jej było przyjemnością.
Oniryczny, niekiedy przypominający thriller, klimat. Ładna klamra kompozycyjna, udane i w pełni wykorzystane metafory.

Wydaje mi się, że ostatni akapit był niepotrzebny. W tym wypadku wolałabym pozostać bez próby wyjaśnienia, bowiem historia została domknięta.

Czytanie jej było przyjemnością.

Co najmniej od czasów Stefana Grabińskiego wiadomo, że topos tajemniczego pociągu dobrze się sprawdza w literaturze gatunkowej (a także i w filmie, czego dowodem mało znane arcydzieło Jerzego Kawalerowicza pod tymże tytułem - kto nie widział, ten trąba!).

Ta książka trzyma poziom, a ponadto trzyma w napięciu oraz gwarantuje dawkę innych emocji.

No i nie obraża czytelnika, o co coraz łatwiej w tym zalewie tekstów przeróżnych, skoro "wszyscy piszą, nikt nie czyta" (nie dotyczy naszej społeczności)...

No i nie obraża...

Magiczna w język i treść książka. Naprawdę pod tymi dwoma czynnikami zrobiła na mnie miłe wrażenie. Zaskakujące jest to, że tak dużo zdarzeń zostało ujętych w prostej historii, podczas jednej jazdy pociągiem. Łączenie przeszłości i teraźniejszości było niesamowite. To jak autor przez przeszłość mógł nieco nabrać czytelnika przez niepozorne zdarzenia, umiejętnie włączenie odbiorcy w psychikę głównego bohatera... To niesamowity zabieg, który wprowadził grozę i napięcie. Oprócz tego zakończenie, które było wisienką na torcie i zostawiało po sobie małą tajemnicę. Autor tego dzieła zyskał ode mnie szacunek.

Książka wciągnęła mnie w swój mroczny i zagadkowy świat. Uwielbiam klimat pociągu, a ten niej przedstawiony idealnie go oddał.

To krótka książeczka, ale bardzo dobra. Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i strzał między oczy od razu. Podoba mi się inwencja, pociąg pędzący w deszczu przez mrok, klimat niczym z rasowego horroru i bohaterowie kryjący w sobie tajemnicę ...i nic więcej nie dodam. Szybko się czyta bo nie tylko jest krótka, ale strasznie wciąga w swój świat. Polecam

Książka krótka i treściwa. Daje do myślenia nad swoimi poczynaniami i wyborami w przeszłości. Posiada zaskakujące zakończenie dopełniające i zwieńczające nurt wydarzeń dziejących się wcześniej. Wydarzenia i sceneria opisane są bardzo dokładnie i trafnie. Ciężki klimat panujący w pociągu wychodzi z książki, a jednocześnie wciąga nas coraz głębiej w wir wydarzeń. Pozostawia dużo otwartych pytań. Bardzo dobry tytuł.

Taka mała, niepozorna książeczka, a zostawiła mi taki bałagan w głowie......cudo, cudeńko......

• Literatura rosyjska
  • 2. Posiadam - ebook