Ogród śmierci

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 17)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Dødens have
Ludzie Lodu, Tengel, zło, miłość
Pablos

Daniel Lind z Ludzi Lodu wyrusza samotnie w daleką podróż do kraju Nieńców nad brzegami Morza Karskiego. Tam spotyka Shirę, córkę Vendela, która należy do wybranych - to ona ma złamać przekleństwo ciążące nad rodem Ludzi Lodu. Najpierw jednak Shira musi przejść przez wiele nieludzkich prób, układających się w długą i przerażającą wędrówkę przez Ogród Śmierci...

źródło opisu: nota wydawcy

Marta | 2019-03-05

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

aktorka246 | 2019-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Spodziewałam się czegoś wiecej. Zapowiadało się świetnie. Powrót do korzeni, bez miłosnych rozterek. Przejście przez grotę dobra. Ale coś nie pykło. Nie potrafiłam wczuć wię w wydarzeniach. Byłam tylko obok. Nie przeżywałam tego co główna bohaterka przeżywała, po mimo że wczoraj zakończyłam książkę, już nie pamiętam części tych prób które musiała przejść. A końcówka najbardziej rozczarowuje. Ale wiadomo, musiały być kolejne części. Ech, a miało być tak dobrze. Mimo to wszystko jest to w miarę dobra część Sagi o ludziach lodu.

anaszko | 2018-12-27
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Wow, to było dobre! Kawał dobrej historii z deszczem emocji i genialną fabułą. Lecieć czytać dalej!

Tinkerbelle | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Jeden z najbardziej fascynujących tomów. Autorka miała świetny pomysł z wodą życia. Szkoda, że Shira nie występuje w większej ilości tomów.

FannyBrawne | 2018-08-14

,,Ogród śmierci” rozpoczyna się w momencie w którym skończyła się poprzednia część Sagi. Daniel, nieślubny syn Ingrid i Dana, ucieka z rosyjskiej niewoli i udaje się do Syberii, by odnaleźć drugą gałęź Ludzi Lodu. W końcu udaje mu się spotkać Shirę, utraconą córkę Vendela. Okazuje się, że dziewczyna należy do naznaczonych dziedzictwem Ludzi Lodu, a jej przeznaczeniem jest uratować ród od przekleństwa Tengela Złego.

,,Ogród śmierci” ponownie przenosi nas na Syberię, do gałęzi rodu, która nieco inaczej podchodzi do klątwy Tengela Złego. Głównym wątkiem jest tu misja Shiry, która od urodzenia została przeznaczona do zdjęcia przekleństwa. Została pozbawiona odczuwania miłości i nienawiści, aby mogła zachować czystość duszy. Motyw konieczności pozostania ,,czystą” i przewidywania Irovara(dziadka Shiry) jak zakończy się misja, kojarzyły mi się z legendą o Galahadzie i Świętym Graalu. Shira jednak nie do końca podporządkowała się wymaganiom dziadka, odczuwa złość i ból z powodu odcięcia...

AvaSenle | 2017-09-28
Przeczytana: wrzesień 2017

Wspaniała książka. Jest to historia Shiry, córki Vendela Gripa. Dziewczyna należy do wybranych jej zadaniem jest odnaleźć źródło "Wodę dobra" oraz odnaleźć naczynie Tengela Złego w którym była "woda zła".

Aby przejść drogę prowadzącą do źródła trzeba być "dobrym i czystym"
Shira jest wystawiona na wiele prób i to ona uświadamia nas, że ludzie idealni nie istnieją. W każdym z nas jest ziarnko zła.

Lennie | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Tyle się działo!
Po głowie mi krążyło "nie przeszłabym tej próby".
Piękne zakończenie, szczęśliwa rodzina.
Tyle napięcia, myśli po przebudzeniu, koszmary nocne... To cała saga o Ludziach Lodu, najlepsza z możliwych.

Angelika | 2017-06-22
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam tą sagę, ciągnie się przez wieki, ale jest wprost zapierającą dech w piersi. Dla każdego kto lubi książki fantasy z nutką romansu to idealna pozycja

raquela | 2016-09-20
Na półkach: Przeczytane, Do zdobycia
Przeczytana: 19 września 2016

"Ogród śmierci" odebrałam dwojako. Z jednej strony z niecierpliwością czekałam na wyjaśnienie zagadki. Czy mała, cudowna Shira przezwycięży przekleństwo ciążące nad jej rodem? Bez wątpienia jest wybrana, ale czy musiała zostać poddana aż tak wielu ciężkim próbom? Czy jej los musiał być już określony od jej urodzenia? Z drugiej strony miałam jakieś takie poczucie naciągania historii na siłę. I jakoś ciążyło mi to słabe rozgraniczenie pomiędzy tym co rzeczywiste, a co nie...

sigma122 | 2016-08-31
Przeczytana: 29 marca 2012

17 Tom Sagi o Ludziach Lodu
W tym tomie powracamy na Syberię wraz z Danielem Lindem, który spotyka tam córkę Vendela - Shirę. Shira jest wybraną, która musi odnaleźć Wodę Dobra, aby można było zdjąć ciążące na rodzie przekleństwo i pokonać Tengela. Cały tom to w większości opis wędrówki Shiry w poszukiwaniu wody - świetnie czytało się, z jakimi przeszkodami i zadaniami musiała się zmierzyć bohaterka. Świetny tom.