Dziewczyny się spóźniają

Tłumaczenie: Ewa Rajewska
Cykl: Dziewczyny (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Girls out late

Dziewiąta godzina to czas, kiedy powinnam być już w domu. Tata uważa, że choćby odrobinę późniejsza pora nie jest dla mnie odpowiednia. Ale właśnie wtedy wydarza się coś najbardziej zdumiewającego... Razem z moimi przyjaciółkami: atrakcyjną Magdą i zjawiskową Nadine spotykamy w restauracji chłopaka, który zwraca uwagę na mnie! NA MNIE! Niepozorną, pulchną Ellie! Ale czy Russell pozostanie zainteresowany dziewczyną, która musi być w domu o dziewiątej...?

Ilustrował Nick Sharratt.

źródło opisu: Media Rodzina, 2003

źródło okładki: Media Rodzina, 2003

PurpurowaDama | 2016-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2016

Książka na pewno spodoba się młodszym nastolatkom. Dużo o przyjaźni, chłopakach i codziennych problemach młodego wieku. ;-)

kasiaxd | 2010-06-01

Superowa książka. Przeczytajcie koniecznie! Polecam! :)

Mystery | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, Dla nastolatek
Przeczytana: 2005 rok

Kolejna świetna książka tej autorki.

Elle | 2010-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2010

Dziewczyny się spóźniają do świetna książka!
Opowiada historie pewnych 13 - latek - pulchnej Ellie, atrakcyjnej Magdy i gotyckiej (i cyt. "zjawiskowej") Nadine.
Bardzo podoba mi sie narracja pierwszoosobowa Ellie.
Akcja zaczyna sie gdy Ellie w McDonaldzie poznaje chłopaka który ma takie same hobby jak ona i któremu ona wyraźnie się podoba.
Dziewczyna musi być o 9 w domu jednak spotkanie sie przedłuża...
Wściekły ojciec jednak nie potrafi zrozumieć sytuacji dziewczyny;) .
Książka opowiada o przyjaźni, chłopakach, rodzicach i o skutkach głupich poczynań (o czym czytamy na końcu książki)
Tą opowieść przeczytałam jednym tchem!
P O L E C A M :)

yootsuu | 2010-08-21

kolejny raz autorka porusza problemy bliskie każdej nastolatce, robi to w swój własny, cudowny sposób. i kolejny raz zapewniła mi mile spędzony czas. :)

soooszi | 2013-08-11
Przeczytana: 2006 rok

bardzo dobra książka dla dziewczyn w okresie dojrzewania. Przypadkowo trafiłam na tą pozycję i przypomniałam sobie, że czytałam ją, będąc w 6 klasie. Pamiętam z niej tylko tyle, że główna bohaterka pożyczała sweter od swojego młodszego brata :
Wzruszyłam się na wspomnienie o tamtych beztroskich czasach, kiedy marzeniem było przeżyć swoją pierwszą miłość.
Myślę, że ta książka jest także fajnym pomysłem na prezent dla nastoletniej (12-15 letniej) córki/kuzynki/siostrzenicy

Maggie_Rose Black | 2011-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Bardzo fajna książka. Russell był taki romantyczny. Ale oczywiście musiało coś złego wydarzyć jak to w życiu bywa. To zafascynowanie Nadine nieznajomymi mężczyznami, którzy zawieźli je nie wiadomo gdzie, czy zauroczenie Magdy w nauczycielu. Ale najbardziej mi się podoba przyjaźń Ellie, Nadine i Magdy. Nierozłączne i zawsze się pogodzą, zawsze mogą na siebie liczyć. Książka mi się podobała. Jedna z moich ulubionych. Polecam.

aaev | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Świetna książka.Przeczytałam ją w 2 dni i bardzo mi się podobała.Chciałabym choć na dzień stać się Ellie ,tylko nie wiem jak zachowałabym się gdyby jacyś przystojni chłopacy zaciągneli mnie do swojego domu i zmuszaliby mnie i moje przyjaciółki do piwa i papierosow....Russell był bardzo romantyczny i bardzo go lubię.Chciałabym mieć takiego chłopaka;)

Kinga | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

„Dziewczyny się spóźniają” to kolejna książka z przygodami trzech najlepszych przyjaciółek: Ellie, Nadine i Magdy. Tym razem również będzie o chłopakach, problemach z dorosłymi, czyli o czymś, co nastolatkom zdecydowanie obce nie jest, prawda? Ta część może czegoś nauczyć i być przestrogą, ale o tym cicho sza! Przeczytacie sami.

To książka zdecydowanie dla nastolatek, ja oceniam ją trochę słabo, bo wyrosłam już z takich opowieści i wolę coś poważniejszego, ale mimo to miło mi się ją czytało. Jest napisana z humorem, lekkim i przyjemnym językiem. Tak jak już wcześniej pisałam może czegoś nauczyć i ustrzec się przez poważnymi błędami.

Tak w jednym zdaniu to : książka o nastolatkach dla nastolatek. Po prostu!

Nyx | 2010-03-06

Będąc na początku gimnazjum uwielbiałam serię o trzech przyjaciółkach - Ellie, Magdzie i Nadine. Zawsze też utożsamiałam się z Ellie, gdyż sama jestem dość pulchna.
Trzecia część serii opowiada o dość poważnych błędach całej trójki i uczy nastolatki, że kłamstwo ma krótkie nogi.