Dziewczyny się spóźniają

Okładka książki Dziewczyny się spóźniają Jacqueline Wilson
Okładka książki Dziewczyny się spóźniają
Jacqueline Wilson Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Dziewczyny (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dziewczyny (tom 3)
Girls out late
Media Rodzina
2003-01-01
2003-01-01
Ewa Rajewska
Jacqueline Wilson literatura młodzieżowa

Mimo, że w żaden sposób nie mogę się utożsamić z żadną z bohaterek (już nie te lata i ja byłam w ich wieku zupełnie inna),to książki z tej serii pochłaniam jedna za drugą. Akcja toczy się szybko, ciągle się coś dzieje, a dziewczyny co rusz wplątują się w przeróżne tarapaty. Przede mną ostatnia książka z tej serii i już się trochę boję, co dalej zrobię z życiem, gdy i ją przeczytam ;)

To jedna z tych książek, które pamiętam, że czytałam w podstawówce. Seria była naprawdę świetna, to jedne z tych książek, które wciągnęły mnie w świat bibliotek i czytania. Dlatego polecam każdej dziewczynce!

Mam ogromny sentyment do tej książki, ale teraz, odświeżając po latach, patrzę na nią nieco innym okiem. Ellie całująca się z chłopakiem, którego zna dopiero od kilku godzin, trochę mnie przeraża. Tym bardziej, że ma dopiero trzynaście lat. Mimo wszystko warto przeczytać, bo jak i pozostałe części, tak i ta niesie ze sobą pewien morał, a Ellie wyciąga wnioski ze swoich przygód.

Nie mam nawet zbyt wielkiej ochoty na znęcanie się nad tą książką. Nigdy więcej tych głupich dziewuch, nigdy więcej Jacqueline Wilson! Ludzie, dzięki którym cztery książki tej autorki znalazły się na liście BBC, powinni pójść siedzieć. A odsiadując wyrok powinni mieć dostęp czytelniczy wyłącznie do instrukcji obsługi tostera.

Przepraszam wszystkich, dla których książki tej autorki stanowią jakąś wartość sentymentalną. Naprawdę rozumiem, że dla kogoś mogą one stanowić miłe wspomnienie, sama jako nastolatka czytałam "Pamiętnik księżniczki" Meg Cabot i mam dla tej książki sporo pozytywnych uczuć, które z obiektywizmem mają niewiele wspólnego. Dlatego konsekwentnie powstrzymuję się od wystawienia negatywnej oceny dla książek autorki.

Książki Jacqueline Wilson są jednak dla mnie nie do zniesienia. Za stara jestem na czytanie o obmacujących się trzynastolatkach.

Przepraszam wszystkich, dla których książki...

Kolejna świetna książka tej autorki.

Kolejna świetna książka tej autorki.

Książka na pewno spodoba się młodszym nastolatkom. Dużo o przyjaźni, chłopakach i codziennych problemach młodego wieku. ;-)

Super! Uwielbiam!

Super! Uwielbiam!

Poprostu kolejna super książka tej autorki :) Warta przeczytania!!!

Poprostu kolejna super książka tej autorki :) Warta przeczytania!!!

Od dzieciństwa uwielbiam książki Jacqueline Wilson, w te wakacje postanowiłam przeczytać kilka jej książek, w tym serie "Dziewczyny". "Dziewczyny się spóźniają" to 3 część serii. Jacquline Wilson każdą książkę pisze lekko, łatwym, a przyjemnym językiem. Jej książki dotyczą współczesnych problemów. Jeżeli ktoś szuka książki lekkiej, przyjemnej, szybkiej w czytaniu, która ma jakiś nie wielki morał,ma w sobie dawkę psychologi to cykl "Dziewczyny" jest dla was.

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Z dzieciństwa
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki Dziewczyny się spóźniają