Dziewczyny się spóźniają

Cykl: Dziewczyny (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Girls out late

Dziewiąta godzina to czas, kiedy powinnam być już w domu. Tata uważa, że choćby odrobinę późniejsza pora nie jest dla mnie odpowiednia. Ale właśnie wtedy wydarza się coś najbardziej zdumiewającego... Razem z moimi przyjaciółkami: atrakcyjną Magdą i zjawiskową Nadine spotykamy w restauracji chłopaka, który zwraca uwagę na mnie! NA MNIE! Niepozorną, pulchną Ellie! Ale czy Russell pozostanie zainteresowany dziewczyną, która musi być w domu o dziewiątej...?

Ilustrował Nick Sharratt.

źródło opisu: Media Rodzina, 2003

źródło okładki: Media Rodzina, 2003

Opinie czytelników (1986)
denudatio_pulpae | 2017-09-29
Przeczytana: 29 września 2017

Nie mam nawet zbyt wielkiej ochoty na znęcanie się nad tą książką. Nigdy więcej tych głupich dziewuch, nigdy więcej Jacqueline Wilson! Ludzie, dzięki którym cztery książki tej autorki znalazły się na liście BBC, powinni pójść siedzieć. A odsiadując wyrok powinni mieć dostęp czytelniczy wyłącznie do instrukcji obsługi tostera :P

Przepraszam wszystkich, dla których książki tej autorki stanowią jakąś wartość sentymentalną. Naprawdę rozumiem, że dla kogoś mogą one stanowić miłe wspomnienie, sama jako nastolatka czytałam "Pamiętnik księżniczki" Meg Cabot i mam dla tej książki sporo pozytywnych uczuć, które z obiektywizmem mają niewiele wspólnego. Dlatego konsekwentnie powstrzymuję się od wystawienia negatywnej oceny dla książek autorki.

Książki Jacqueline Wilson są jednak dla mnie nie do zniesienia. Za stara jestem na czytanie o obmacujących się trzynastolatkach.

PurpurowaDama | 2016-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2016

Książka na pewno spodoba się młodszym nastolatkom. Dużo o przyjaźni, chłopakach i codziennych problemach młodego wieku. ;-)

kasiaxd | 2010-06-01

Superowa książka. Przeczytajcie koniecznie! Polecam! :)

Mystery | 2017-01-12
Przeczytana: 2005 rok

Kolejna świetna książka tej autorki.

Elle | 2010-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2010

Dziewczyny się spóźniają do świetna książka!
Opowiada historie pewnych 13 - latek - pulchnej Ellie, atrakcyjnej Magdy i gotyckiej (i cyt. "zjawiskowej") Nadine.
Bardzo podoba mi sie narracja pierwszoosobowa Ellie.
Akcja zaczyna sie gdy Ellie w McDonaldzie poznaje chłopaka który ma takie same hobby jak ona i któremu ona wyraźnie się podoba.
Dziewczyna musi być o 9 w domu jednak spotkanie sie przedłuża...
Wściekły ojciec jednak nie potrafi zrozumieć sytuacji dziewczyny;) .
Książka opowiada o przyjaźni, chłopakach, rodzicach i o skutkach głupich poczynań (o czym czytamy na końcu książki)
Tą opowieść przeczytałam jednym tchem!
P O L E C A M :)

yootsuu | 2010-08-21

kolejny raz autorka porusza problemy bliskie każdej nastolatce, robi to w swój własny, cudowny sposób. i kolejny raz zapewniła mi mile spędzony czas. :)

soooszi | 2013-08-11
Przeczytana: 2006 rok

bardzo dobra książka dla dziewczyn w okresie dojrzewania. Przypadkowo trafiłam na tą pozycję i przypomniałam sobie, że czytałam ją, będąc w 6 klasie. Pamiętam z niej tylko tyle, że główna bohaterka pożyczała sweter od swojego młodszego brata :
Wzruszyłam się na wspomnienie o tamtych beztroskich czasach, kiedy marzeniem było przeżyć swoją pierwszą miłość.
Myślę, że ta książka jest także fajnym pomysłem na prezent dla nastoletniej (12-15 letniej) córki/kuzynki/siostrzenicy

Pani_Kultura | 2011-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Bardzo fajna książka. Russell był taki romantyczny. Ale oczywiście musiało coś złego wydarzyć jak to w życiu bywa. To zafascynowanie Nadine nieznajomymi mężczyznami, którzy zawieźli je nie wiadomo gdzie, czy zauroczenie Magdy w nauczycielu. Ale najbardziej mi się podoba przyjaźń Ellie, Nadine i Magdy. Nierozłączne i zawsze się pogodzą, zawsze mogą na siebie liczyć. Książka mi się podobała. Jedna z moich ulubionych. Polecam.

aaev | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Świetna książka.Przeczytałam ją w 2 dni i bardzo mi się podobała.Chciałabym choć na dzień stać się Ellie ,tylko nie wiem jak zachowałabym się gdyby jacyś przystojni chłopacy zaciągneli mnie do swojego domu i zmuszaliby mnie i moje przyjaciółki do piwa i papierosow....Russell był bardzo romantyczny i bardzo go lubię.Chciałabym mieć takiego chłopaka;)

Kinga | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

„Dziewczyny się spóźniają” to kolejna książka z przygodami trzech najlepszych przyjaciółek: Ellie, Nadine i Magdy. Tym razem również będzie o chłopakach, problemach z dorosłymi, czyli o czymś, co nastolatkom zdecydowanie obce nie jest, prawda? Ta część może czegoś nauczyć i być przestrogą, ale o tym cicho sza! Przeczytacie sami.

To książka zdecydowanie dla nastolatek, ja oceniam ją trochę słabo, bo wyrosłam już z takich opowieści i wolę coś poważniejszego, ale mimo to miło mi się ją czytało. Jest napisana z humorem, lekkim i przyjemnym językiem. Tak jak już wcześniej pisałam może czegoś nauczyć i ustrzec się przez poważnymi błędami.

Tak w jednym zdaniu to : książka o nastolatkach dla nastolatek. Po prostu!

zobacz kolejne z 1976