Melody
villemo47

Świat Melody Logan był uporządkowany i bezpieczny. Piękna, zajęta sobą matka, kochający i opiekuńczy ojciec, życzliwi sąsiedzi, spokojne, górnicze miasteczko w zachodniej Wirginii. Wszystko rozpada się jak domek z kart po tragicznej śmierci ojca. Matka Melody postanawia zostać modelką. Piętnastoletnia córka nie pasuje do jej wyobrażeń o nowym życiu. Z dnia na dzień Melody musi odnaleźć się w nowym otoczeniu, w domu wuja, surowego rybaka z Cape Code. Musi stawić czoło okrutnej prawdzie o małżeństwie swoich rodziców, przejść przez samotność, upokorzenie i ból, by móc w końcu odpowiedzieć sobie na pytanie: "Kim jestem?"

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

virgo123 | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

W końcu przeczytałam tę książkę. Nie wiem, ile czasu to trwało, ale za długo mi to szło. Historia Melody jest ciekawa, kolejne rozdziały, w których ona dowiaduje się całej prawdy o rodzinie, czyta się dobrze, jednak mnie ogólnie męczyła ta książka. Podejrzewam, że mam już przesyt tą autorką :P

Małgosia | 2012-07-11

Przed przeczytaniem tej książki postanowiłam przeczytać opinię innych czytelników, czy aby na pewno warto po nią sięgnąć i myślę, że było to dużym błędem z mojej strony. Ktoś napisał, że książka jest "nudna i przewidywalna", ale to na szczęście się nie sprawdziło w moim przypadku. "Melody" to wspaniała, pełna uroku, lekka i przyjemna lektura, która wciąga czytelnika do samego końca, tak, że nawet nie zda sobie sprawy, w którym momencie dotrwał do ostatniej strony.
Może nie jest aż tak dobra jak "Kwiaty na poddaszu", ale tego od niej nie oczekiwałam, ponieważ uważam, że nie wolno porównywać książek pod kątem fabuły, czy też stylu.

Mnie "Melody" urzekła, także szczerze polecam.

Emilia | 2014-03-22
Przeczytana: 21 marca 2014

Melody,
historia bardzo wciągająca, jednak zaskoczyła mnie łagodność tej książki. Tak, zdecydowanie jest najłagodniejszą powieścią ze wszystkich napisanych przez Virginie Cleo Andrews.

Stryj który miał być tyranem, okazał się całkiem ludzki i łagodny. Miał kilka złych dni i dziwne poglądy ale na pewno nie był tyranem.

Babka która na początku odgrywała rolę złej wiedźmy od razu pokazała swoje łagodne oblicze.
Od razu przypominają mi powiedzenie które wciąż powtarzał Cary: Nie taki diabeł straszny jak go malują :)

Jak już wspominałam, powieść jest łagodniejsza i nie czuje się tutaj grozy towarzyszącej przy pozostałych książkach. Jednak jest na prawdę dobra.
Ciężko się oderwać.
Wciąż wychodzą nowe fakty dotyczące rodziny dziewczyny a i tak czeka się na więcej, chce się więcej! Aż dostaje się za dużo :)

Zaskakujący koniec. Sama nie wiedziałam jakie uczucia mną targają więc polecam, przekonajcie sie sami :)

aleczka | 2012-05-12
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Nudna i przewidywalna książka o naiwnej dziewczynie trafiającej do domu bogatszych krewnych. Jak dla mnie przygoda z tą autorką zakończona!

Fawellotte | 2013-05-16

Z początku była do książki nastawiona sceptycznie. Z Virginią Cleo, styczności, jeszcze nie miałam, a książkę z biblioteki pożyczyłam jedynie ze względu, na chęć zapoznania sie z pisarką pierwszy raz. No i chociaż na początku nie byłam pewna, czy "Melody" przypadnie mi do gustu, to owa powieść zauroczyła mnie pod wieloma względami i dzięki niej, wprost nie mogę się doczekać, aż zaczytam się w "Kwiatach na poddaszu".

"Melody" zapowiada się tak typowa obyczajówka, ale po wczytaniu sie w treść okazuje się, że... mamy rację! W książce (nie licząc końcówki) nie ma dużych przełomów, zwrotów akcji, a jednak... bardzo dobrze i lekko się ją czyta. Przez cały czas czytania byłam do reszty wchłonięta, przez powieść. Łatwo traci się z nią poczucie czasu. Na przykład gdy w niedzielę oglądałam serial podczas przerwy reklamowej sięgnęłam po "Melody". Zanim się zorientowałam było godzinę po serialu.

Jest to niewątpliwie zasługa wyrafinowanego i "czarującego" pióra autorki i jestem pewna, ze...

Agnieszka | 2016-03-15
Przeczytana: 08 marca 2016

Ostatnio zaczytuję sie powieściami tej autorki. Pełne ciepła,lekkie i przyjemne. Bardzo dobrze się czyta.

Karolina | 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

Liczyłam na coś więcej, pozostawiła pewnien niedosyt...

Agnieszka | 2015-06-19

Bardzo fajna książka o Melody.Warto przeczytać.Polecam ;)

Teresa | 2013-06-02
Przeczytana: listopad 2012

Melody( 15 lat) mieszka z rodzicami w miasteczku górniczym. Kochający ojciec ginie w wypadku. Matka (niespełniona artystka) zawozi ja do nieznanej rodziny ojca. Dziwna rodzina. Dowiaduje się ,że to nie był jej ojciec. Matka, cały czas kłamała, ginie w wypadku.
Powieść psychologiczna, dojrzałość dziecka.

Tilek7 | 2014-07-05
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Melody V.C.Andrews czyta się bardzo dobrze, fabuła wciąga, jest to świetna powieść obyczajowa z nutką tajemnicy i rodzinnych sekretów. Chciałabym przeczytać kolejne części. Mam nadzieję, że je znajdę, bo wstępne poszukiwania nie dały efektu. Ciekawa jestem jak dalej potoczą się losy bohaterów.