Kochanek z zaświatów

Wydawnictwo: Książnica
Yesterday's Child
powieść amerykańska,

Inne wydania

Młoda i piękna Amerykanka przybywa do Anglii, skąd wywodzi się jej rodzina, by odwiedzić chorego dziadka i mieszkających tu krewnych. Przestępując próg rodzinnego domu, przekracza granicę między teraźniejszością a przeszłością i powoli odkrywa prawdę o wielkiej rodzinnej tajemnicy, po której w pamięci żyjących pozostało tylko złe i niejasne wspomnienie. Przybywające z zaświatów duchy przodków wciągają zimną Amerykankę w sidła nieziemskich namiętności, uczą ją odczuwać strach, ból i miłość.
Dziewczyna zaczyna też poszukiwać w starej Anglii rodzinnych korzeni.

wiejskifilozof | 2016-01-29

Mało znam twórczość Autorki.Nie umiem,jej scharakteryzować.
Kochanka z Zaświatów wypożyczyłem spontanicznie.
Wziąłem się do czytania.I mówiąc szczerze,chyba nie jest to książka.Moich marzeń.
Ale nie powiem,że mi się nie podobała.Wcale,tak wcale,
Bo,ta historia sprzed laty,bardzo mnie wciągnęła.
I mogło by być lepiej,gdyby nie główna bohaterka.
No,troszkę taka powolna.
Troszkę nie czułem,od niej wigoru.
Troszkę więcej ikry.A tak książka tak sobie.

gwiazdka | 2014-04-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Czytałam już kilka przeróżnych książek Barbary Wood, bardzo odbiegających tematycznie od siebie, jedne były lepsze drugie gorsze, ale moim zdaniem „Kochanek z zaświatów" należy do najsłabszych w dorobku pisarki. Pomysł może i był dobry: duchy, mieszanie się czasów, wykonanie zaś bardzo nijakie. Nawet nie to, że książkę źle się czyta, przebrnęłam przez nią w dwa wieczory, ale całość wydała mi się głupia. Główna bohaterka bez wyraźnych cech charakteru, powtarzające się ciągle sytuacje, babcia która albo gotuje wnuczce, albo idzie spać, czarny charakter wybielony na anioła, wszystko to takie byle jakie i niepotrzebne. Na tle wcześniejszych lektur, gdzie mamy i ciekawe wydarzenia i całą plejadę bohaterów „Kochanek z zaświatów" wypadł blado. Jest, owszem, tajemnica sprzed wieku, ale jak pisałam, wszyscy są aniołami, czarna magia, obiecana gdzieś na początku, okazuje się tylko plotką, a największą zbrodnią któregoś bohatera było upicie się. Czuję wielkie rozczarowanie całością. Na...

Monika | 2010-07-28
Przeczytana: 21 lipca 2010

Nie jest to moja ulubiona książka autorstwa pani Basi, ale czyta się szybko i miło :)

Anna | 2013-02-26
Przeczytana: wrzesień 2012

Tematyka książki na pograniczu magii i metafizyki,trochę w niej czarów, duchów, ale też miłości. Andrea,od dzieciństwa mieszkająca z rodzicami w Ameryce, przyjeżdża do Anglii, by zobaczyć się ze swoim śmiertelnie chorym dziadkiem. Od babci dowiaduje się o tajemnicy rodziny Townsend, swojego pradziadka i dziadka, który rzekomo urodził się jako dziecko z gwałtu, co skrzętnie ukrywano. Andrea postanawia dowiedzieć się czegoś więcej; odpowiedź daje jej sam dom dziadków, który przenosi ją w przeszłość i gdzie jest świadkiem wielu zdarzeń sprzed lat. Psychicznie staje się tak zaangażowana w przeszłość, że rodzi się w niej niespotykane i niezrozumiałe uczucie do nieżyjącego pradziadka.

Assapan | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznę od tego czego mi zabrakło:

1) Przedstawienia Douga... To przede wszystkim.
2) Dlaczego główna bohaterka nie spotkała się z dalsza rodziną? Mieli jechać na te spotkanie do Alberta, a tu co?
3) Skoro Andrea tak się duchowo odnowiła to dlaczego nie było porządnego epilogu?

Czym książka mnie urzekła:
1) Pradziadek i jego prawnuczka - miłość. Oryginalnie, i wręcz zjawiskowo. Na początku podchodziło mi to pod absurd, ale potem ... :)
2) Przeżycia bohaterki były tak realne, że sama myślałam, że jestem częścią tej historii.

Liczyłam na coś więcej, ale nie było aż tak źle :).

Katherina87 | 2012-11-22

Andrea Townsend, piękna młoda Amerykanka, przybywa do Anglii w odwiedziny do krewnych. Przestępując próg rodowej posiadłości, budzi przeszłość - ożywają dawne tajemnice, intrygi i namiętności, o których wszyscy chcieli zapomnieć. Trzeźwo myśląca, chłodna, pragmatyczna Andrea staje przed wyzwaniem: musi uwierzyć, że możliwe jest przekroczenie granicy między przeszłością a teraźniejszością...

Orlica | 2013-12-14
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 grudnia 2013

"Kochanek z zaświatów"? Łot de hel? Oryginalny tytuł to "Yesterday's Child" i pasuje znaaacznie bardziej, za polski tytuł mam ochotę kogoś skrzywdzić. Ogólnie książka jest bardzo dobra, choć biorąc się za nią, myślałam, że to bardziej współczesna literatura, tymczasem została napisana w 1979 i da się to wyczuć, czytając. Ogólnie podoba mi się tematyka książek Barbary Wood, więc w najbliższym czasie planuję zabrać się za inny jej tytuł (oby lepiej przetłumaczony!). "Yesterday's Child" to powieść o kobiecie, która wraca z USA do Anglii, odkrywa swoje korzenie i próbuje rozwikłać rodzinne tajemnice. Mamy tu bardzo dobry przykład powieści ezoterycznej - bo określenie "fantastyki" mi tu zupełnie nie pasuje. Ogólnie mówiąc - jestem na tak :)

syllver | 2010-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Po książkach pani Wood spodziewałam się czegoś więcej. Gdzie się podziała akcja, historia, inne kultury, albo chociaż wątek?? Zawiodłam się na tej książce, ale inne polecam.

Ola | 2012-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 stycznia 2012

książka niby interesująca, ale momentami nudna. Długo mi zeszło, żeby ją przeczytać.

mmazur | 2012-05-30
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sam tytuł pomimo, że ciekawy nie świadczy jeszcze o powodzeniu książki. A szkoda. Skusiałam się na "Kochanka z zaświatów" z myślą , że o kochaniu faktycznie coś będzie. Książka jest jednak zabarwioną fantastyką powieścią o życiu pewnej rodziny. Ot młoda kobieta przylatuje do Anglii do swojej babci.
Dom szykuję dla niej niespodziankę w postaci teleportacji do przeszłości. Gdy staje zegar w saloniku czas teraźniejszy zastrzymuje się, a ona sama jest świadkiem m.in. poznania się swojej prababki z pradziadkiem oraz innych bardziej tragicznych wydarzeń związanych z domem. Dlaczego to własnie jej objawiają się te wizję?!