dorastanie, problemy, przyjaźń

Piętnastoletnia Anna (nie Ania) ma problem, który sprawia, że czuje się inna, gorsza od koleżanek i kolegów. Sytuacji nie polepszają jej złe relacje z mamą, która według niej wyraźnie faworyzuje jej młodszą siostrę. Nie ma problemów z nauką, ale trudno jej nawiązać przyjaźnie. Nie rozumie też koleżanek, które wciąż są w kimś innym "zakochane" i wciąż mają nowych chłopców. Pewnego dnia w...

Pewnego dnia w szkole dochodzi do przykrej sytuacji, po której Anna ucieka i postanawia już nie chodzić do szkoły, przynajmnej do tej. Sytuacja wydaje się bez wyjścia. Annie jest coraz ciężej. Prosi o pomoc swoją przyjaciółkę lekarkę, którą nazywa doktorzycą.

Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy towarzyszy sąsiadce, odwiedzającej w specjalnym ośrodku swojego syna, który miał ciężki wypadek samochodowy i był sparaliżowany, a teraz powoli wraca do zdrowia. Dzięki tej wizycie Anna przekonuje się, że są większe tragedie niż jej problem. Powoli zaczyna się zmieniać.

| 2014-12-30

Bardzo ciekawa książka ;) Pani Chądzyńska rozpatrywała podobny temat do tego w "Statkach, które mijają się nocą", co mi się bardzo spodobało! Z czystym sumieniem daję jej 9***. Moim zdaniem naprawdę na to zasługuje!

GZal | 2016-05-25
Przeczytana: 25 maja 2016

Jak ja miałam piętnaście lat, to nie miałam osobistych spraw. A ty w ogóle nie masz innych. Same osobiste sprawy. Po ojcu – dodaje pod nosem. Także tajemniczy.

Gdyby nie język i pewne okoliczności spokojnie tę książkę można by napisać dziś. Zresztą język nie dawał mi spokoju. Książka jest z 1978 roku, ale słownictwo, sposób odmiany, jak z Wojny domowej – dekadę, albo nawet dwie wcześniejsze.

całość:

pszczoolka | 2011-06-29

Najukochańsza moja książka :)

Panterka | 2019-05-21
LavidBummer | 2019-03-03