Kolacja na Titanicu

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-430-1
literatura młodzieżowa

To miało być spokojne lato... Spotkali się w środku lasu na jednym obozie, ponieważ "coś się [im] w życiu nie udało: czas w którym przyszli na świat, rodzice, zdrowie lub światopogląd". Przypadkowo stają się świadkami napadu i strzelaniny i odkrywają pamiętnik, w którym ktoś z ich grona planuje odebrać sobie życie z powodu braku akceptacji i tolerancji.

PABLOPAN | 2012-07-28

Niezła, chwytliwy tytuł.

Mila | 2015-04-09

Nie pamiętam dokładnie, jakie wydarzenia kryły się w tej książce, pamiętam jednak najważniejsze wydarzenie( którego nie mogę napisać, bo nie chcę zepsuć zakończenia książki ) i to jakie wywołała u mnie uczucia…. Tytuł i okładka nie zachęcały mnie do przeczytania. Wiem, wiem, nie ocenia się książki po okładce, ale czasami to jest silniejsze ode mnie… od większości z nas, zwłaszcza jeśli tak naprawdę nie wiedziałam o czym ona jest!!! Ale dostałam ją od mamy i nie chcąc robić jej przykrości, przeczytałam . Cóż… bardzo się z tego powodu cieszę, bo ta książka mnie wzruszyła. Można powiedzieć, że ta książka jest o, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, „ normalności życia” … zabawne, ale pisząc to coraz więcej mi się przypomina… głównym wątkiem jest obóz i przeróżne nastoletnie osobowości… każda osoba jest inna, posiadająca inne...

Simcha | 2010-10-27

Czytałam ją jako nastolatka, pamiętam do dziś. Mocno wstrząsnął mną przedstawiony w książce problem nieakceptowania swojej odmienności. Dobitna i uderzająca historia, która pozostaje w pamięci na długo.

kossovitz | 2017-06-15
Sally_B | 2017-05-07