To powieść o miłości, przyjaźni, ambicji, zazdrości, rywalizacji o trudnych wyborach, przed którymi stają młodzi ludzie. Jej tłem są niezwykłe wydarzenia, z jakimi zmagają się bohaterowie w czasie przygotowań do Konkursu Chopinowskiego.

| 2014-05-20

Historia kilku przyjaciół: Ewy, Grzegorza i Andrzeja. W dalszej części poznajemy także smutne losy Zośki. W Ewie (dziewczyna Grzegorza) podkochuje się Andrzej. Obaj przyjaciele biorą udział w konkursie Chopinowskim; niespodziewanie okazuje się, że Ewa jest poważnie chora.. Według mnie w książce nie ma niczego udawanego, jest miłość, strach, wybory, egoizm i oddanie.
Pamiętam, że takie samo wrażenie zrobił na mnie film pod tym samym tytułem. Wzruszający i piękny.

Maxim212 | 2015-12-08
Przeczytana: 2015 rok

Jak nie przepadam, delikatnie mówiąc, za ckliwymi romansami, tak to dzieło z papieru i atramentu ma swój urok. Może dlatego, że jest o pianistach i ich wewnętrznych rozterkach na temat ważności wyborów? Nie wiem do końca. Gdyby nie wypadek w szczenięcych latach, to grałbym, właśnie na fortepianie. Za to pozostała mi dozgonna miłość do muzyki klasycznej. Ze szczególnym uwzględnieniem fortepianu. Flm, który nakręcono na motywach tej powieści przesłodził temat ponad miarę, ale też warto go obejrzeć. Jak większość, najpierw poznałem film, książkę duuużo później. Ostatnio znajomy dał mi do przesłuchania wersję audio, czytana przez Leszka Teleszyńskiego i nieźle okraszoną wstawkami muzycznymi. I tę wersję mogę polecić z czystym sumieniem.

Kotkad | 2014-02-10

Kiedyś mnie zachwyciła, z perspektywy czasu wydaje się cukierkowa

Yumeka | 2011-09-17
Przeczytana: 2007 rok

Dziwna książeczka.
Z jednej strony powinna wydawać się chociaż(!) ujmującą historią o młodości, miłości, ambicjach i takie tam. Z drugiej strony, czegokolwiek się tu nie trąci, to zawsze można powiedzieć "można było więcej".
Wygląda jak pisana na kolanie podczas przerwy między Wiadomościami a Prognozą pogody.
Mamy trójkąt miłosny: chłopaka kochającego dziewczynę po nowotworze (o ile dobrze pamiętam), która ma zbyt głęboką depresję (wiecie, wyzdrowiała, więc się martwi... eee... nieważne), żeby odpowiedzieć na jego opiekuńczość i zaangażowanie, a także do kompletu jest i dziewczyna, która z kolei kocha wspomnianego chłopaka, ale ten jej nie zauważa. Poza tym gdzieś w tle plączą się jacyś inni bohaterowie, ale zostali potraktowani po macoszemu.
Opis szumnie ogłasza, że to się dzieje "w czasie przygotowań do Konkursu Chopinowskiego". Dobre sobie, tyle tam o tym jest, co kot napłakał.
To jest dobry szkic, pomysł na powieść. Ale jako gotowe dzieło radzi sobie kiepsko.
Ale podobał mi się...

magda_lena | 2014-01-04
Przeczytana: 30 grudnia 2013

O tym, jak nie przygotowywać się do Konkursu Chopinowskiego, lub o tym, jak prawidłowo przygotowywać się do Konkursu Chopinowskiego.
Miejscami ckliwa, miejscami nieznośnie ckliwa, ale większość książki wypełniają jednak pianiści, dlatego można tę ckliwość wybaczyć.

izabela1993 | 2014-09-09

Przykro mi to pisać, ale zawiodłam się na tej książce. Film dużo dużo dużo lepszy niestety.

liaguszka | 2014-12-14

Co ważniejsze w życiu? Kariera? Uczucie? Kto wie. bo ja nie wiem...

| 2010-09-10
Przeczytana: 10 września 2010

Na początku zapowiadała się dość nudno. Ale potem rozkręciła się i zaliczam ją do jak najbardziej ulubionych :)

Polska "Love story" - niby nic takiego, ale za serce chwyta...

Kasik | 2011-02-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z moich ulubionych książek - polecam również film! :)