Dorosnąć

Wydawnictwo: Akapit Press
83-88790-12-9
annkula

Książka pisana w formie pamiętnika dorosłego, czterdziestoletniego mężczyzny. Jest chirurgiem, mężem, ojcem. Chciało by się powiedzieć - przede wszystkim ojcem... Feliks jest bowiem bezgranicznie zakochany w synu. Z największym trudem przyjmuje fakt, iż nastoletni Michał zaczyna się od niego oddalać. To dla syna zaczyna spisywać swoje wspomnienia - by ten, gdy dorośnie - nareszcie zobaczył w...

Feliks jest bowiem bezgranicznie zakochany w synu. Z największym trudem przyjmuje fakt, iż nastoletni Michał zaczyna się od niego oddalać. To dla syna zaczyna spisywać swoje wspomnienia - by ten, gdy dorośnie - nareszcie zobaczył w ojcu kogoś bliskiego, ludzkiego, obdarzonego uczuciami, o które na co dzień go nie podejrzewa. Z czasem jednak pamiętnik przestaje być "dla Michała" a zaczyna służyć samemu Feliksowi - porządkując mu wspomnienia, przypominając dzieciństwo i wielką młodzieńczą miłość.
(nota wydawcy)

Nelaime | 2012-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2012

Książka Zofii Chądzyńskiej jest formą pamiętnika. Czterdziestoletni chirurg i ojciec spisuje tam historię życia, a jednocześnie próbuję zrozumieć swego czternastoletniego syna.
Felek, bo tak nazywa się autor pamiętnika, porównuję na początku swoje dzieciństwo z dzieciństwem syna, Michała. Zakładał owy dziennik z myślą o nim. Jednak w połowie sam utwierdza się w przekonaniu, że jest to jakaś forma terapii, zamknięcie pewnego rozdziału w swoim życiu.
Książka spodobała mi się. Pokazywała jak wielkie znaczenie ma pierwsza miłość nawet dla czterdziestoletniego mężczyzny.

Justyna Ka | 2010-09-06
Przeczytana: 2007 rok

Ta ksiazke darze ogromnym sentymentem. czytajac ja po raz pierwszy spojrzalam na "dorastanie" okiem kochajacego rodzica, ktory zmuszony jest wypuscic swoje dziecko z rodzinnego gniazdka. Poruszajace.

Kasiasss | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Książka pisana z punktu widzenia ok. 40 letniego mężczyzny. Chciał on pokazać synowi jaki był w młodości itd. Swoje wspomnienia przeplata opowiadaniem teraźniejszych wydarzeń.

Nie była ani zła, ani jakaś pasjonująca, więc taka ocena :)

Malinka956 | 2010-10-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Zdecydowanie polecałabym rodzicom, którzy mają problemy z dotarciem do swoich dzieci. Narratorem jest ojciec, który opisuje swoje dzieciństwo i stara się także zrozumieć syna, który zamyka się przed rodzicami.

PatkaPL | 2015-06-29
Przeczytana: styczeń 2015

Bardzo wzruszajace.. ale nie płakałam.. najbardziej utkiwiło mi w głowie.. "a jeśli kartki sie czernią.."
ps; czytane na lekcjach ;p

Jungra | 2011-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2011

Książka bardzo fajna. Ukazuje nam życie kilkanaście lat temu i teraz. Jest to życie Ojca i Syna. Są to dwa różne światy :)
Książkę czyta się szybko :>
Polecam każdemu .