Martwy dla świata

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Cykl: Sookie Stackhouse (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
Dead to the World
978-83-7480-172-0
BlackCherry

Sookie ratuje półnagiego wampira z amnezją, nie wie jednak, że trafi w sam środek wojny, którą toczą między sobą czarownice, wilkołaki i wampiry! Sookie Stackhouse pracuje jako kelnerka w małomiasteczkowym pubie w Luizjanie. Jest ładna i dobrze wykonuje swoją pracę. Niestety, nierzadko bywa samotna i ma niewielu przyjaciół, ponieważ nie każdemu podoba się jej dar - dar telepatii. Zresztą, Sookie również niechętnie spotyka się ze zwykłymi mężczyznami, którym potrafi czytać w myślach.Woli towarzystwo wampirów, do umysłów których nie jest w stanie zajrzeć. Może właśnie z tego względu zabiera do domu półnagiego Erica... Eric nie pamięta zdarzeń z przeszłości i nie wie, kim jest, lecz Sookie go zna, tyle że... Kiedyś był potężnym, przerażającym luizjańskim szeryfem,a teraz - gdy cierpi na amnezję - zmienia się w słodkiego, wrażliwego, bezradnego przystojniaka, któremu dziewczyna nie potrafi odmówić pomocy ani.. swoich wdzięków. W trakcie prywatnego śledztwa Sookie odkrywa, że czarownica, która pozbawiła Erica pamięci, nastaje także na jego życie. Konflikt narasta, a stąd już prosta droga do potyczki, w której wampiry i wilkołaki zjednoczą się przeciwko groźnym czarownicom.

ala | 2019-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

sięgnęłam po tą pozycję przez przypadek i powiem, że nie żałuję. z reguły nie czytam książek o wampirach ale ta mnie pochłonęła. wartka akcja do końca to coś co lubię czytając kryminały.
polecam.

Paulina | 2019-03-31
Przeczytana: 31 marca 2019

Wampiry, wilkołaki, a teraz czarownice i panterołaki. Robi się coraz ciekawiej. Eric w starciu z czarownicami traci pamięć. Znajduje go Sookie, oczywiście, i zapewnia mu ochronę. W tym samym czasie znika Jason. Dużo się dzieje, a mam nadzieję, że jeszcze więcej będzie się działo w kolejnym tomie.

matkawsieci | 2019-01-28
Przeczytana: listopad 2018

Z pozoru zwyczajna dziewczyna, taka Sookie, z lekkim "upośledzeniem", jak zwykła sama mówić o sobie. Do której normalni faceci się nie zbliżają, bo przecież stuknięta, a na pewno jest z nią coś nie tak. A tu proszę, z każdą kolejną częścią dziewczyna szaleje coraz bardziej! Każda kolejna część, to jednocześnie nowy kandydat, który jest wręcz zauroczony kochaną Sookie. Co prawda każdy z nich jest w jakiś sposób nadnaturalny. Jestem więc bardzo ciekawa, jak rozwinie się wątek romantyczny w tej serii.
Po więcej zapraszam na bloga :)

Cezar Kolcz | 2019-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2019

Książka jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ w porównaniu do poprzednich tomów w końcu wszystko trzyma się kupy: wampiry i zmiennokształtni w końcu są groźni.
Bardzo mi się podobały zwroty akcji w tej książce - to coś nowego jak na ten cykl.
To jak Sookie skaczę "z kwiatka na kwiatek" (lepiej byłoby napisać z trupa na trupa albo z psiołaka na wilkołaka), jest dla mnie dalej niezrozumiałe i trochę dziwne.
Czy więc polecam? Tak, tom zdecydowanie lepszy od poprzednich.

DB_Foryś | 2019-01-03

Świetna historia o barmance żyjącej w świecie wampirów, zmiennokształtnych czy różnych "łaków". Do przeczytania zachęcił mnie oczywiście serial "Czyta Krew" i wsiąkłam na tyle, że przeczytałam wszystkie części :)
Polecam!

Za mną juz czwarta część serii o Sookie Stackhouse -urodziwej i przyciągającej kłopoty jak magnes blond telepatce z Bon Temps .

W tym tomie wiele się dzieje. Sookie świętuje nowy rok, jednak jest smutna i czuje się samotna. Wciąż przeżywa rozstanie z Billem ,swoim niewiernym wampirem . Jej ex może okazał się świnia ,lecz jakby nie patrzeć to był jej pierwszy związek, pierwsze zakochanie i facet z którym straciła dziewictwo. Naturalnie wiec ze młoda kobieta cierpi po rozstaniu.

Sookie po powrocie z pracy natyka się na nagiego Erica; który nie pamięta kim jest . Okazuje się ze wskutek klątwy czarownic seksowny wampir stracił pamięć i nich nie pamięta ze swojego życia.

Sookie dzięki Jasonowi dostaje nowe zlecenie. Ma otrzymać zapłatę za opiekę nad Ericiem, którego ukrywa w swoim domu.
Jednak nasza bohaterka nie może oprzeć się nieporadnemu i uroczemu przystojniakowi i pomimo ciągłego odmawiania mu swoich wdzieków w przeszłości w końcu daje ponieść się pożądaniu do niego i...

redhairoli | 2018-11-07
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Ten tom utwierdził mnie w przekonaniu, że jestem totalnie zakochana w wikingu! Uwielbiam go normalnego - zachowującego się jak przez wszystkie dotychczasowe części powieści, oraz tego, którego poznać można w "Martwym dla świata". Czytając wątki z nim powiązane, muszę się przyznać, że po raz pierwszy pozazdrościłam Sookie i chętnie znalazłabym się na jej miejscu. :D

Kornelia | 2018-02-01

Jeśli ktoś szuka książki łatwej i szybkiej do czytania to ta właśnie taka jest, jednak od początku. Jak dla mnie akcja jest niespójna, kiepsko złożona, nie ma wiekszego powiązania. Dialogi bardzo prymitywne wręcz, przewidywalne. Książka nie wzbudza w czytelniku większych emocji, nic nadzwyczajnego się nie dzieje, temat oklepany i słabo opisany. Na pewno nie jest to książka dla młodzieży! Temat seksu nie jest dla mnie tematem tabu, jednak jest go tu dość dużo, brutalnie opisanego i relacje bohaterów nie dają odzwierciedlenia przykladnej pary w rzeczywistości - są to fragmenty, które dość mocno potrafiły mnie zgorszyć. Nie jestem pewna czy sięgnę po kolejną część, raczej w to wątpię, chyba że opinie będą wystarczająco jej broniły.

Addia | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wampiry

Lekka, przyjemna... fajnie się czyta taką książkę i uświadamia jak bardzo zmienili scenariusz serialu :)

dagi | 2016-08-02

Wysoka ocena ze względu na Erica oczywiście ;)