Martwy dla świata

Okładka książki Martwy dla świata Charlaine Harris
Okładka książki Martwy dla świata
Charlaine Harris Wydawnictwo: Mag Cykl: Sookie Stackhouse (tom 4) fantasy, science fiction
Sookie Stackhouse (tom 4)
Dead to the World
Mag
2010-06-30
2010-06-30
2005-05-03
978-83-7480-172-0
Ewa Wojtczak
martwy dla świata sookie stackhouse the southern vampires mysteries

Opowieść staje się coraz lepsza.

Opowieść staje się coraz lepsza.

Bardzo lubię tę serię, książka fantastyczna, z tych, które do tej pory przeczytałam, chyba najlepsza :D
Stosunkowo wiele się działo tutaj, dlatego nie rozumiem porównywania ze Zmierzchem, gdzie Bella przez pół książki płacze za Edwardem.
Wątek Erica z amnezją - uwielbiam.
Zaginięcie Jasona - super.
Będę kontynuować na pewno!

Wątek Erica z amnezją - uwielbiam.
Zaginięcie Jasona - super.
Będę kontynuować na pewno!

Przeczytałam cały cykl o Sookie Stackhouse i szczerze mówiąc nie zawiodłam się , książka nie jest wymagająca pod względem interpretacyjnym.
Jest to po prostu dobry kryminał połączony z nutą romansu który szczerze mogę polecić

Kolejna część przygód Sookie Stackhouse niewiele różni się od poprzednich, choć w końcu scen miłosnych było nieco mniej.

60/41k/52/2021

60/41k/52/2021

Zanim zaczęłam czytać tę serię, wydawało mi się, że tak długie rozwlekanie akcji i wymyślanie kolejnych przygód jest zupełnie niepotrzebne. Po przeczytaniu czterech książek, doszłam do wniosku, że tej historii i takiej bohaterki, nie można by było potraktować inaczej. Przecież ta historia aż sama rwie się do opowiedzenia (być może odnoszę takie wrażenie przez lekki styl, w jakim utrzymana jest ta książka).
Martwy dla świata pozytywnie mnie zaskoczył. Tak samo, jak w przypadku poprzednich książek, niesamowicie się bawiłam. Najbardziej w tych książkach podoba mi się to, że każda z tych historii jest odrębną opowieścią - wprowadzającą nowe wątki i nowych bohaterów - równocześnie zachowującą elementy z poprzednich opowieści, co wprowadza jedyny w swoim rodzaju klimat. Takie opowieści chce się kontynuować i na okrągło myśli się, co jeszcze przydarzy się, albo jacy bohaterowie staną na ścieżce głównej bohaterki Sookie.
Naprawdę można pozazdrościć Autorce pomysłowej akcji i niespodziewanych splotów fabularnych. Czytając książkę, kilkukrotnie przyłapałam się na takich odczuciach, jak prawdziwe współczucie względem głównej bohaterki, złość względem innych bohaterów, lub radość z powodu rozwiązania jakiejś kwestii. Myślę, że kiedy książka wywołuje w czytelniku takie, lub podobne emocje, to trzeba napisać, lub powiedzieć, że czyta się naprawdę dobrą książkę, którą zapamięta się na długo po jej przeczytaniu.
Już nie mogę się doczekać, co Autorka przygotowała w następnej części.
Książkę z całą pewnością polecam.

Naprawdę świetna, wątek Erica z amnezją najlepszy, aczkolwiek szkoda, że taki nie pozostał. Ma też dodatkowy duży plus - prawie w ogóle Billa, czyli najnudniejszej postaci w serii i najbardziej pozbawionego jakiegokolwiek charakteru.

Pełna recenzja tomów ze spoilerami

Pełna recenzja tomów ze...

Codziennie kolejna część. Wciąga jak bagno gumowca. Prócz wampirów, zmiennokształtnych, menad i innych mistów, mamy też wróżki. Dobra zabawa. A jakie romanse tu się dzieją hoho...

Uwielbiam tą serię!!
Nareszcie Sookie rozstała się z Billem, który jest najnudniejszą postacią w książce. Ciekawa odsłona Erica i nowi bohaterowie. Polecam!

Uwielbiam tą serię!!

Uwielbiam :)