O jedno ciało za dużo

One Corpse Too Many
83-7150-228-1
jedno ciało ellis peters
dona

Walczący o tron Anglii król Stefan po długim oblężeniu zdobywa zamek Shrewbury. Przeciwnicy króla zostają powieszeni. Do zamku przybywa wezwany brat Cadfael, aby oddać im ostatnią posługę. Okazuje się jednak, że wśród prawie setki martwych ciał jednego brakuje ... I znów dociekliwy zakonnik wpada na trop morderstwa, w czym pomaga mu młodziutka i urocza uciekinierka.

kinga1s | 2012-09-20
Przeczytana: 2007 rok

Lubię braciszka Cadfaela i jego dochodzenia . Trudno ocenić pojedynczą książkę , gdyż cała seria jest napisana w podobnym stylu i każdą książkę dobrze się czyta .Zazwyczaj pod koniec można się domyślać rozwiązania zagadki , ale ponieważ równolegle opisywane są różne wątki , więc czytelnik śledzi fabułę do ostatniej literki .Przy okazji dowiadujemy się w lekki i przystępny sposób mnóstwa informacji o wojnie domowej i stosunkach panujących w Anglii i Walii na przełomie XII i XIII wieku, jak również mnóstwa ciekawostek na temat funkcjonowania zakonu i opactwa Benedyktynów.
Polecam te książki , są to ciekawe i wciągające kryminały , których głównym bohaterem jest niesamowity zakonnik .

Abee | 2014-07-21
Przeczytana: 1999 rok

Walki w Anglii wciąż owocują rzeszą uciekinierów oraz zabitych. Ale każdy zabity budzi w Cadfaelu - niezwykłym mnichu - współczucie. A co z takim zabitym, którego miało nie być? Cadfael szuka odpowiedzi na trudne pytanie. Bardzo sprawnie.

Calamitas | 2014-09-14

Podoba mi się klimat tej książki. Język nie jest specjalnie wystylizowany, a jednak mam poczucie, że jest to powieść w starym, dobrym stylu. Bardzo klasyczny kryminał. Oczywiście Cadfael jest mocno wyidealizowaną postacią, ale już serialu zdobył moje serce. I tu uwaga dla tych, którzy znają ekranizację: ona jest bardzo wierna, można powiedzieć do bólu.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 1997 rok