Ułomna ręka sprawiedliwości

Cykl: Adam Dalgliesh (tom 10)
Wydawnictwo: Buchmann
A Certain Justice

Uniewinnienie młodego Garry'ego Ashego, oskarżonego o brutalne zamordowanie swej ciotki to dla Venetii Aldridge, radczyni Jej Królewskiej Mości, jeszcze jeden zawodowy triumf dołączony do kolekcji sukcesów. Cztery tygodnie później zdolna i atrakcyjna pani mecenas zostaje znaleziona martwa w swoim gabinecie. Nadinspektor Adam Dalgliesh musi znaleźć odpowiedź na pytanie, komu najbardziej zależało na śmierci Venetti. A lista potencjalnych morderców jest długa: porzucona córka, przestraszony kochanek, rozżalony współpracownik... Rozsupływanie poplątanych wątków przynosi kolejne niewiadome, a pierwsze morderstwo uruchamia lawinę przerażających wypadków.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

panikarola | 2018-04-27
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Pamiętam, że po przeczytaniu "A certain justice" stwierdziłam, że to jest jedna z lepszych książek P.D. James. Wzięła na warsztat niełatwy temat sprawiedliwości i pokazała, jak różnorodne może mieć oblicza. Albo tak nie znam angielskiego, że wtedy zachwyciłam się zrozumiawszy może 40%, albo powieść sporo traci w tłumaczeniu.

Joanna | 2015-04-06

Ilość stron: 607

To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza czyli „Intrygi i żądze” nie podobała mi się za bardzo. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Pomyślałam, że może będzie lepsza od poprzedniej. I jest dużo lepsza. Bardzo dobrze się to czyta. Teraz napis na okładce „nowa Agatha Chrisie” ma sens. Ta książka podobnie trzyma w napięciu i dużo się dzieje. Zakończenie bardzo zaskakujące. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:

„Pamięć jest jak film – wyraziście ukazuje poszczególne obrazy; na dobranym i jaskrawo oświetlonym tle postaci odgrywają określone role, tocząc wyuczone i niezmienne dialogi, lecz brak jej przejść łączących oddzielne epizody w całość.” (str 60)

„Jedyną nieśmiertelność zapewnia pamięć żyjących. Jeżeli splamiona jest koszmarem i złem, wtedy umierają naprawdę.” (str 454)

„Wciąż na nowo zadziwiają mnie zdolności aktorskie tak zwanego szarego człowieka.” (str 457)

Miłość, zawsze miłość, pomyślała Kate. Może wszyscy tego szukamy. A...

Silence | 2014-09-13
Przeczytana: 05 września 2014

Po przeczytaniu tej książki poniekąd zgadzam się z nagłówkiem, że jest to "nowa Agatha Christie". Bardzo wciągająca książka. Napisana w stylu Christie jednakże moim zdaniem nic nie zastąpi do końca jej książek.

wieśka | 2013-01-24
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Godna polecenia pozycja

jerusalem | 2010-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Drugie podejście do P.D. James i drugi strzał w przysłowiową "10". Ten kto czytał już coś wcześniej tej autorki, wie, że kobieta świetnie prowadzi nas przez historie zawarte w jej książkach. Tradycyjnie mamy szczegółowe opisy każdego z bohaterów, każde pomieszczenie opisane jest z najdrobniejszymi szczegółami.
Świetnie się czyta, świetnie się główkuje przy tym, świetnie wciąga z każdą kartką.