Abee 
Drobny pożeracz książek (audiobooków też).
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 18 książek i 9 cytatów, ostatnio widziana 17 godzin temu
Teraz czytam
 • Obyś trzech mężów miała
  Obyś trzech mężów miała
  Autor:
  Najsłynniejszy z utworów Kostasa Tachtsisa to opowieść niezwykła. Porywająca, świetnie napisana, pogłębiona psychologicznie. Przedstawia losy dwóch Greczynek i ich rodzin, kobiet doświadczonych przez...
  czytelników: 67 | opinie: 1 | ocena: 7,38 (16 głosów)
 • Wotum nieufności
  Wotum nieufności
  Autor:
  Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipul...
  czytelników: 6750 | opinie: 460 | ocena: 7,47 (3132 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-13 23:12:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-11 15:00:38
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-11-11 14:40:35
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 2018
Cykl: W kręgach władzy (tom 1)
 
2018-11-11 14:16:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Achaja (tom 2)

Odświeżenie po latach. Gdyby nie to, że Pani Jeżewska daje z siebie prawie wszystko interpretując ten tekst, to nie dałabym rady dotrwać do końca. Przez prawie cały tom Achaja jest w woju. Stąd na oko 1/3 książki to wulgaryzmy, przekleństwa sytuacyjne, porykiwania i jeszcze inne "ozdobniki" - zbyt częste i moim zdaniem wcale nie budują akcji. Oszuści w Troj jakoś snują się po kartach bez... Odświeżenie po latach. Gdyby nie to, że Pani Jeżewska daje z siebie prawie wszystko interpretując ten tekst, to nie dałabym rady dotrwać do końca. Przez prawie cały tom Achaja jest w woju. Stąd na oko 1/3 książki to wulgaryzmy, przekleństwa sytuacyjne, porykiwania i jeszcze inne "ozdobniki" - zbyt częste i moim zdaniem wcale nie budują akcji. Oszuści w Troj jakoś snują się po kartach bez przekonania, a historia czarownika zanika. Naprawdę słabo. Historia Achai trzyma się najlepiej. Jako całość - takie sobie.

pokaż więcej

 
2018-11-11 14:16:18
Dodała do serwisu książkę: Achaja Tom 2
Cykl: Achaja (tom 2)
 
2018-11-03 18:47:00
Dodała cytat z książki: Śmierć w Lizbonie
Chiński ideogram "konflikt" przedstawia dwie kobiety pod jednym dachem.
 
2018-11-03 18:38:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lizbona

Pozycja nagrodzona (słusznie!!!) jako najlepsza powieść sensacyjno-kryminalna w 1999 roku. W powieści jest trudna historia wojennej Europy i powojennej Portugalii; jest zrabowane żydom złoto, mężczyźni traktujący bardzo przedmiotowo kobiety, fortuny budowane na przemycie, tajna policja Salazara i policjanci po przejściach, współczesne dziewczęta z potrzebami oraz wielka intryga. I jak w... Pozycja nagrodzona (słusznie!!!) jako najlepsza powieść sensacyjno-kryminalna w 1999 roku. W powieści jest trudna historia wojennej Europy i powojennej Portugalii; jest zrabowane żydom złoto, mężczyźni traktujący bardzo przedmiotowo kobiety, fortuny budowane na przemycie, tajna policja Salazara i policjanci po przejściach, współczesne dziewczęta z potrzebami oraz wielka intryga. I jak w prawdziwym życiu bywa - galopująca akcja nie kończy się 100% happy endem. Akcja wiąże przeszłość i teraźniejszość, a w tle Lizbona i jej malownicze okolice - co stanowi dodatkowy smaczek dla tych, co byli, są, albo wybierają się do Portugalii. Niesamowicie wciągająca, bardzo dobra powieść.

pokaż więcej

 
2018-11-03 14:38:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Achaja (tom 2)

Tom pełen absurdalnie ubranych kobiet ganiających po lasach i tłukących męskie osobniki. Achaja znów dostaje od losu złe karty. I gdy wydaje się, że będzie lepiej, to zawsze jakoś jej gorzej. A mimo to wciąga.

 
2018-10-31 10:57:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Historyczne

Bardzo trudna językowo pozycja. Wymarłe zwroty, obcojęzyczne sentencje, trudno dziś zrozumiałe znaczenia słów, nawał tytułów i plątanina pokrewieństw... Są fragmenty, które wciągają. Opowieści o kobietach bardzo ważnych dla historii pałacu w Wilanowie to przerost formy nad treścią. Współcześni bohaterek, rezydenci wilanowscy ze swojego punktu widzenia opowiadają o bliskiej pani. To opowieść... Bardzo trudna językowo pozycja. Wymarłe zwroty, obcojęzyczne sentencje, trudno dziś zrozumiałe znaczenia słów, nawał tytułów i plątanina pokrewieństw... Są fragmenty, które wciągają. Opowieści o kobietach bardzo ważnych dla historii pałacu w Wilanowie to przerost formy nad treścią. Współcześni bohaterek, rezydenci wilanowscy ze swojego punktu widzenia opowiadają o bliskiej pani. To opowieść bardzo subiektywna, stąd moje powątpiewanie co do prawdziwości niektórych opisanych tu zdarzeń. Język, którym operuje książka, wystylizowała na czasy z których pochodzą opowieści. Stąd o Marysieńce Sobieskiej wkręty staropolsko-francuskie, przy pani Sieniawskiej jest staropolszczyzna i łacina, itp., itd. Pozycja dla upartych, cierpliwych koneserów.

pokaż więcej

 
2018-10-31 00:51:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Achaja (tom 1)

Świetna Joanna Jeżewska fantastycznie interpretuje opowieść o Achai. Odświeżenie po latach. I było warto sięgnąć po audiobook, bo przedniej jakości wykonanie. Po latach zaskoczyło mnie, jak dużo pamiętam z tragicznych losów księżniczki, a w ogóle nic mi nie pozostało w pamięci o magu, oszuście i synu księcia. Wielowątkowa powieść w świecie wojennych cesarstw aż się prosi o przeniesienie na... Świetna Joanna Jeżewska fantastycznie interpretuje opowieść o Achai. Odświeżenie po latach. I było warto sięgnąć po audiobook, bo przedniej jakości wykonanie. Po latach zaskoczyło mnie, jak dużo pamiętam z tragicznych losów księżniczki, a w ogóle nic mi nie pozostało w pamięci o magu, oszuście i synu księcia. Wielowątkowa powieść w świecie wojennych cesarstw aż się prosi o przeniesienie na ekran. Tylko kto podołałby roli tej niezwykłej dziewczyny-księżniczki-żołnierza-niewolnicy-szermierza natchnionego-nierządnicy.....

pokaż więcej

 
2018-10-31 00:50:17
Dodała do serwisu książkę: Achaja Tom 1
Cykl: Achaja (tom 1)
 
2018-10-25 21:36:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Niedaleka przyszłość, gdzie prawa przyrody wariują, następuje cofanie ewolucyjne i zaczyna się problem także u ludzi. Rodzą się inne dzieci. Stąd narodowa fiksacja dotycząca kobiet w ciąży, które są tropione i wydawane w ręce państwa za pieniądze. Oddziela się je przemocą od rodzin i przetrzymuje w specjalnych ośrodkach do porodu, gdzie dzieci znikają lub umierają razem z matkami. Kraj zamyka... Niedaleka przyszłość, gdzie prawa przyrody wariują, następuje cofanie ewolucyjne i zaczyna się problem także u ludzi. Rodzą się inne dzieci. Stąd narodowa fiksacja dotycząca kobiet w ciąży, które są tropione i wydawane w ręce państwa za pieniądze. Oddziela się je przemocą od rodzin i przetrzymuje w specjalnych ośrodkach do porodu, gdzie dzieci znikają lub umierają razem z matkami. Kraj zamyka granice, pieniądze są wydzielane i następuje nagonka religijna. Głowna bohaterka jest w 4 miesiącu ciąży. Dodatkowym smaczkiem jest, że jest adoptowana przez białych, a pochodzi z Odżibwejów. Adopcyjni rodzice i naturalna matka z partnerem jednoczą siły, by bohaterkę chronić przed niewolą państwa. Klimat dość podobny do "Opowieści podręcznej".

pokaż więcej

 
2018-10-25 21:35:43
Dodała do serwisu książkę: Future Home of the Living God
 
2018-10-23 19:28:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Owoc granatu (tom 1)
 
2018-10-21 20:28:52
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 2018, Grecja i jej wyspy
 
Moja biblioteczka
962 855 6170
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (21)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (18)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd