Abee 
Drobny pożeracz książek (audiobooków też).
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 18 książek i 9 cytatów, ostatnio widziana 2 dni temu
Teraz czytam
 • Bogaty ojciec, biedny ojciec
  czytelników: 74 | opinie: 5 | ocena: 6,93 (40 głosów)
 • Koniec śmierci
  Koniec śmierci
  Autor:
  Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Trzeci, po „Problemie trzech ciał” i „Ciemnym lesie”, tom trylogii „Wspomnienie o...
  czytelników: 1112 | opinie: 78 | ocena: 8,09 (463 głosy) | inne wydania: 2
 • No Logo
  No Logo
  Autor:
  Międzynarodowy bestseller, kultowa książka Naomi Klein, nazywana często „biblią alterglobalistów”. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, które upłynęły od pierwszego wydania No Logo, książka została uzn...
  czytelników: 2545 | opinie: 60 | ocena: 7,09 (745 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-14 00:22:54
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-01-10 16:08:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Turcja

Audiobook. Andrzej Ferenc zręcznie wprowadza nas w świat tureckich nazw, potraw i obyczajów. Lecz ta książka - zbiór reportaży ze słownikiem pojęć najbliższych autorowi - to coś o wiele więcej. To miejscami wstrząsające świadectwo i opis niewyobrażalnego dla nas bestialstwa, które w Turcji XXI wieku wciąż jest na porządku dziennym. Jak mam przejść do porządku dziennego nad faktem sprzedawania... Audiobook. Andrzej Ferenc zręcznie wprowadza nas w świat tureckich nazw, potraw i obyczajów. Lecz ta książka - zbiór reportaży ze słownikiem pojęć najbliższych autorowi - to coś o wiele więcej. To miejscami wstrząsające świadectwo i opis niewyobrażalnego dla nas bestialstwa, które w Turcji XXI wieku wciąż jest na porządku dziennym. Jak mam przejść do porządku dziennego nad faktem sprzedawania kobiet do domów publicznych i kamieniowaniem kobiet w czasach tu i teraz -po prostu nie wiem. Muszę to przetrawić. Mocne. Bardzo polecam.

pokaż więcej

 
2019-01-08 09:31:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Trylogia Przejścia (tom 1)
 
2019-01-08 09:24:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Wciągająca przygodówka z elementami nadprzyrodzonymi do samodzielnego czytania dla starszej podstawówki (klasy IV-VI). Dobrze napisana książka w której jest sporo tego, co powinno być, by zaintrygować i przytrzymać czytelnika: zmiany, tajemnice, relacje, złoczyńcy i duchy. Jest brawurowa dziewczynka i ciekawski chłopak. Bardzo OK.

 
2018-12-24 11:31:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Głębia (tom 3) | Seria: Fantastyczna Fabryka

Część trzecia kosmicznych przygód w Wypalonej Galaktyce nie zawodzi. Dzieje się tu mnóstwo: jest plaga i plagowi obcy i zdrada i cudne maszyny. Pojawiają się zjawy, duchy-zombie i jakieś inne istoty, których tu zatrzęsienie i trudno nadążyć za tym, kto jak wygląda i co jak wygląda. Ogólnie - napór.
Cieszę się, że Grunwald wychodzi cało z opałów. Ta książka to dość duży chaos, ale czekam, co...
Część trzecia kosmicznych przygód w Wypalonej Galaktyce nie zawodzi. Dzieje się tu mnóstwo: jest plaga i plagowi obcy i zdrada i cudne maszyny. Pojawiają się zjawy, duchy-zombie i jakieś inne istoty, których tu zatrzęsienie i trudno nadążyć za tym, kto jak wygląda i co jak wygląda. Ogólnie - napór.
Cieszę się, że Grunwald wychodzi cało z opałów. Ta książka to dość duży chaos, ale czekam, co tam dalej będzie.

pokaż więcej

 
2018-12-15 16:14:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

To intrygująca książka. Projekt odświeżenia Szekspira jest moim zdaniem słuszny. Uwspółcześnione dzieło - "Zimowa opowieść" - dostało drugie życie. Z polskiego na nasze - czyli z tudorskiego angielskiego na brytyjski i z siedemnastego wieku na dwudziesty pierwszy. I mamy świat bogacza z problemem, jego przyjaciela - też z problemem, jego żonę uwikłaną w niełatwy związek, dziecko i drugie... To intrygująca książka. Projekt odświeżenia Szekspira jest moim zdaniem słuszny. Uwspółcześnione dzieło - "Zimowa opowieść" - dostało drugie życie. Z polskiego na nasze - czyli z tudorskiego angielskiego na brytyjski i z siedemnastego wieku na dwudziesty pierwszy. I mamy świat bogacza z problemem, jego przyjaciela - też z problemem, jego żonę uwikłaną w niełatwy związek, dziecko i drugie dziecko... Jest pokazane czemu oni tacy są powichrowani. Współczesna obsesja, mocne fizyczne aspekty, świat gier, biznesu, i w tym wszystkim odnalezienie po latach... Bardzo podobało mi się, jak autorka rozgrywa szekspirowski dramat, jak prowadzi czytelnika. Dobra pozycja.
Plusem jest świetna Maria Seweryn jako lektorka. Gorąco polecam.

pokaż więcej

 
2018-12-12 22:15:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Powieść przyswojona w postaci audio - słuchowiska Polskiego Radia. To nie jest łatwy w odbiorze tekst w XXI wieku. Urojenia króla są absurdalne, niemowlak trafia przez przypadek w ręce przypadkowych ludzi i do końca nie wiadomo, czemu. Akcja rwie się i przeskakuje. Koniec z nagła atakuje prostotą (żeby nie napisać prostactwem). Taki oto jest mój wielce subiektywny odbiór.

 
2018-12-12 21:38:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Światy Pilipiuka (tom 6)

Fajnie się dowiedzieć, jakie były początki i dalsze przygody bohaterów Pilipiuka, których znamy z części poprzednich. Ten doktor Skórzewski, to jest naprawdę niezły gość. I to bardzo dobry przykład bohatera, który każdego traktuje z należnym szacunkiem. Za co jest nagradzany. Ten tom jest dość idealistyczny, bo dobrzy ludzie robią to, co należy, w imię wyższych celów lub ze zwykłej... Fajnie się dowiedzieć, jakie były początki i dalsze przygody bohaterów Pilipiuka, których znamy z części poprzednich. Ten doktor Skórzewski, to jest naprawdę niezły gość. I to bardzo dobry przykład bohatera, który każdego traktuje z należnym szacunkiem. Za co jest nagradzany. Ten tom jest dość idealistyczny, bo dobrzy ludzie robią to, co należy, w imię wyższych celów lub ze zwykłej przyzwoitości. Miłe opowiastki i tyle.

pokaż więcej

 
2018-12-07 01:11:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Camonia (tom 2)

Wariacja eksperymentalna znanej baśni, pełna wymyślnych słów i sformułowań, napisana - hmmmm - nie wiadomo dla kogo. Nie mogę odnaleźć właściwego czytelnika dla tej pozycji. Jako dorosły - w części pełnej abstrakcyjnych dygresji oraz przy wydumanej biografii - bawiłam się przednio. Zaś sam Jasioł z Mgłosią jako bajka - tak sobie. Może to jest taka pozycja, że dziecko coś tam sobie skubnie, a... Wariacja eksperymentalna znanej baśni, pełna wymyślnych słów i sformułowań, napisana - hmmmm - nie wiadomo dla kogo. Nie mogę odnaleźć właściwego czytelnika dla tej pozycji. Jako dorosły - w części pełnej abstrakcyjnych dygresji oraz przy wydumanej biografii - bawiłam się przednio. Zaś sam Jasioł z Mgłosią jako bajka - tak sobie. Może to jest taka pozycja, że dziecko coś tam sobie skubnie, a dorosły sobie - choć powątpiewam. Stąd mocno me uczucia zmieszane po przejściu przez camoński las.

pokaż więcej

 
2018-12-03 22:55:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Skrytobójca (tom 1)

Bardzo przyjemna lektura. Historia ze skrzywdzonym bohaterem bez imienia - z matki nieznanej i ojca nigdy niewidzianego. Chłopiec jest bękartem wysoko urodzonego. Osamotnione dziecko posiada jednak dar. Lecz ogólnie źle jest na dworze przyjmowane, źle traktowane i źle nauczane. A mimo to daje jakoś radę. W sporym uproszczeniu taki Kopciuszek męski. Ale ileż tu się dzieje po drodze. No i dużo... Bardzo przyjemna lektura. Historia ze skrzywdzonym bohaterem bez imienia - z matki nieznanej i ojca nigdy niewidzianego. Chłopiec jest bękartem wysoko urodzonego. Osamotnione dziecko posiada jednak dar. Lecz ogólnie źle jest na dworze przyjmowane, źle traktowane i źle nauczane. A mimo to daje jakoś radę. W sporym uproszczeniu taki Kopciuszek męski. Ale ileż tu się dzieje po drodze. No i dużo autorka zostawia miejsca na domysły o smakowitej przyszłości. Porządna przygodówka w alternatywnym świecie.

pokaż więcej

 
2018-11-28 18:44:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: W kręgach władzy (tom 1)

Naprawdę dobre. Hurtowe pisarstwo Pana Mroza trochę mnie męczy. Product placement obecny nachalnie w jego książkach mnie irytuje. Pożyczanie bohaterów między książkami zalatuje autoreklamą. Lecz z tego całego śmiecia ta pozycja jakoś się wybija. Wyrachowany koleś w zimnym związku, kalkulowana kampania, prawdopodobny szantaż, zamotana pani polityk, brudne gry polityczne oraz zatrważająca... Naprawdę dobre. Hurtowe pisarstwo Pana Mroza trochę mnie męczy. Product placement obecny nachalnie w jego książkach mnie irytuje. Pożyczanie bohaterów między książkami zalatuje autoreklamą. Lecz z tego całego śmiecia ta pozycja jakoś się wybija. Wyrachowany koleś w zimnym związku, kalkulowana kampania, prawdopodobny szantaż, zamotana pani polityk, brudne gry polityczne oraz zatrważająca socjotechnika. I aż strach zadać pytanie, czy to tylko fikcja. Od przeczytania tej książki inaczej spoglądam na rzeczywistość. I za to wielkie dzięki.

pokaż więcej

 
2018-11-27 14:00:26
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 2018
Autor:
 
2018-11-27 13:43:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Jak na przewodnik, ta cieniutka, niespełna 150-cio stronicowa książeczka formatu rozciągniętego półzeszytowego nie wygląda imponująco. Lecz nie dajcie się zwieść. To przewodnik chwili. Szybko i zwięźle wprowadza w historię miasta (powiedziałabym sprintem). A potem jest konkretnie o wybranych miejscach, koniecznych do obejrzenia z punktu weekendowego turysty. Mnóstwo tu ilustracji (kuszących,... Jak na przewodnik, ta cieniutka, niespełna 150-cio stronicowa książeczka formatu rozciągniętego półzeszytowego nie wygląda imponująco. Lecz nie dajcie się zwieść. To przewodnik chwili. Szybko i zwięźle wprowadza w historię miasta (powiedziałabym sprintem). A potem jest konkretnie o wybranych miejscach, koniecznych do obejrzenia z punktu weekendowego turysty. Mnóstwo tu ilustracji (kuszących, lecz głównie nie nawiązujących do treści), sporo dygresji (i niektóre naprawdę zabawne -> rower miejski) i układ przewodnika jest miejscami wybranymi, co wymaga trochę czasu, aby w obcym mieście się zorientować. Na miejscu przetestowałam przydatność. Jest naprawdę OK. I tak mi się spodobał, że doczytałam sobie po powrocie, co tam autorzy mieli ciekawego do powiedzenia. Jeśli tu i teraz planujesz wypad do Wrocławia - bardzo polecam. Jeśli za jakiś czas - to raczej poluj na następne wydanie. Bo formuła jest dobra, liczę więc, że wydawnictwo zainwestuje w aktualizacje. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-11-26 21:18:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Londyn GB, Nastolatki 12+, Posiadam

Mroczna przygoda londyńskich nastolatek ze złowrogimi przedmiotami. Dość straszne.

 
2018-11-26 20:41:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Londyn GB
Autor:
Cykl: Giordano Bruno (tom 2)

Świetny wielowątkowy kryminał historyczny z niebanalnym bohaterem. Jest tu tajemnica, spisek, knowania wszelkie, piękna kobieta, wielcy dostojnicy i mglisty Londyn w tle. Akcja mknie wartko i ciekawi ta historia tak, że człowiek i nockę zarwać może. Do tego miejscami arcydowcipne dialogi (bardzo polecam te o ubiorze). Fabularyzowane biografie sprawiają, że wielcy tej epoki stają się bliscy.... Świetny wielowątkowy kryminał historyczny z niebanalnym bohaterem. Jest tu tajemnica, spisek, knowania wszelkie, piękna kobieta, wielcy dostojnicy i mglisty Londyn w tle. Akcja mknie wartko i ciekawi ta historia tak, że człowiek i nockę zarwać może. Do tego miejscami arcydowcipne dialogi (bardzo polecam te o ubiorze). Fabularyzowane biografie sprawiają, że wielcy tej epoki stają się bliscy. Gorąco polecam!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
977 870 6317
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (21)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (20)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd