Tajemnice Ozyrysa t1. Drzewo Życia

L'Arbre de vie
83-7391-517-6
jacq, egipt
kirikot

tom pierwszy z egipskiej serii "Tajemnice Ozyrysa" "Egipt, XIX wiek p.n.e. Usycha Drzewo Życia, rosnąca Ozyrysa akacja, a jej śmierć nieuchronnie pociąga za sobą upadek Egiptu. Wielki faraon, Sezostris III, natychmiast rozpoczyna walkę z niewidocznym wrogiem. Nie wie jednak, że wśród najbliższych mu osób ukrywa się zdrajca, któremu śnią się zaszczyty i władza, i dla nich jest gotowy zaprzedać...

tom pierwszy z egipskiej serii "Tajemnice Ozyrysa"
"Egipt, XIX wiek p.n.e. Usycha Drzewo Życia, rosnąca Ozyrysa akacja, a jej śmierć nieuchronnie pociąga za sobą upadek Egiptu. Wielki faraon, Sezostris III, natychmiast rozpoczyna walkę z niewidocznym wrogiem. Nie wie jednak, że wśród najbliższych mu osób ukrywa się zdrajca, któremu śnią się zaszczyty i władza, i dla nich jest gotowy zaprzedać się siłom ciemności. W wir tajemniczych wydarzeń przypadkowo zostaje wciągnięty młody, obdarzony nadprzyrodzonymi zdolnościami pisarczyk, iker. Manipulowany przez nieznane mu osoby, wkracza na niebezpieczną drogę, na której czeka go wiele niespodziewanych przygód."
(cyt z okładki)

Czytam-Sobie | 2014-03-31
Przeczytana: 29 marca 2014

Moim zdaniem potencjał tej książki został zmarnowany - nie wiem, czy przez autora, czy przez osoby opracowujące tę książkę po polsku (tłumacz, redaktor i in.).
Teoretycznie niby OK: postacie, przygody, bardzo rzetelnie zarysowane tło historyczne (autor jest egiptologiem).
Cała opowieść powinna fascynować, a nie fascynuje. Jest mdło, bez tej iskry, która nie pozwala oderwać się od lektury. Nie czyta się tej książki z zapartym tchem. Szkoda.
Zabrałam się za następną część, ale jakoś mi się nie chce, mimo że w sumie jestem ciekawa co dalej.

bela | 2011-02-17
Przeczytana: 2007 rok

historia i sensacja na 5!

Cerro | 2016-05-10
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Przyznaję się bez bicia - nie zmęczyłam tej książki. Czytałam rzeczy źle napisane, ale płynięcie przez kolejne strony tego "dzieła" to jak czołganie się nago po klockach lego. Szkoda, bo w sumie mógł z tej mąki być chleb - wszystkie części Tajemnic Ozyrysa porwałam z biblioteki radośnie, nie mogąc doczekać się lektury. Zapowiadało się dobrze, wyszło bardzo źle.

Tomasz | 2012-12-05
Przeczytana: listopad 2012

Nie wiem czy to wina autora czy tłumacza, ale styl tragiczny. Ciężko się czyta. Mimo to potrafi wciągnąć fabułą, dlatego sięgnąłem po kolejny tom.

LIDIA | 2016-11-05
Przeczytana: 2004 rok