apl 
status: Czytelnik, dodał: 4 książki i 15 cytatów, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
apl
2019-01-10 00:51:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Bliski Wschód, Europa, Posiadam, Starożytność

Początek - super naświetla świat "Macedonii". Problem pojawia się po śmierci Aleksandra - "kocioł" bałkański i nie tylko nie jest łatwy do przedstawienia, a mi bardziej odpowiada wersja Świderkówny (to samo, ale jakoś przystępniej)

 
apl
2018-12-27 00:37:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiksy

Powtórka z rozrywki, czyli WW tom 2 z DC Deluxe tym razem w WKKDC... szkoda, że powtórzona historia mierzy się w WKKDC ze świetnym, bardziej kompletnym wydaniem Egmontu - naturalnie ten fakt obniża ocenę komiksu, który trochę wyrywa się tym razem ze skomplikowanej i fascynującej historii serwowanej w DC Deluxe. Oczywiście, warto się z opowieścią zapoznać, ale lepiej zrobić to w pełny sposób... Powtórka z rozrywki, czyli WW tom 2 z DC Deluxe tym razem w WKKDC... szkoda, że powtórzona historia mierzy się w WKKDC ze świetnym, bardziej kompletnym wydaniem Egmontu - naturalnie ten fakt obniża ocenę komiksu, który trochę wyrywa się tym razem ze skomplikowanej i fascynującej historii serwowanej w DC Deluxe. Oczywiście, warto się z opowieścią zapoznać, ale lepiej zrobić to w pełny sposób ogarnięty przez Egmont

pokaż więcej

 
apl
2018-12-17 23:40:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Bliski Wschód, Posiadam

Rzetelna pozycja, zawiera bardzo dużo przeróżnych, czasem podręcznikowych wiadomości. Dla pasjonatów tematyki ok, mnie (bardziej pasjonatkę starożytności i podróżniczych opowieści o odkrywaniu świata) nie porwała.

 
apl
2018-11-21 00:52:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Bliski Wschód, Posiadam, Starożytność

"Przesadą byłoby może żądanie współczucia - zbyt wiele nas dzieli, choćby kilometrów. Ale może przynajmniej trochę zrozumienia, że ktoś może mieć inne marzenia, niż Ameryka" - piękne podsumowanie książki zasługującej na "8gwiazdek" - podsumowanie bardzo trafne, pokazujące serce autora do Iraku i - w sposób obiektywny, na ile to możliwe - prawdę dzisiejszych czasów i toczących się wojen innych... "Przesadą byłoby może żądanie współczucia - zbyt wiele nas dzieli, choćby kilometrów. Ale może przynajmniej trochę zrozumienia, że ktoś może mieć inne marzenia, niż Ameryka" - piękne podsumowanie książki zasługującej na "8gwiazdek" - podsumowanie bardzo trafne, pokazujące serce autora do Iraku i - w sposób obiektywny, na ile to możliwe - prawdę dzisiejszych czasów i toczących się wojen innych niż afrykańskie, oraz niestety prorocze twierdzenia co do przyszłości kraju "uratowanego" przez Amerykanów... za to "10" - w książce niewiele starożytności (potraktowano ten okres zwięźle) choć jednak płynne przejście przez historię do dni dzisiejszych następuje.

pokaż więcej

 
apl
2018-11-21 00:39:54
Dodał cytat z książki: Historia Iraku
Jednym z ciekawszych, choć może nie na miarę historii, wydarzeń było święto Aszura (...). Obchody tej uroczystości były zakazane w czasach Saddama (...) w wielu wypowiedziach podkreślano wagę tego wydarzenia (...). Krwawe obchody tego święta okazały się zbyt drastyczne dla "ekspertów" nieświadomych szyickiej obyczajowości. To jeden z drobnych przykładów na to, że w rzeczywistości Amerykanie nie mieli najmniejszej świadomości, gdzie i po co właściwie wysłali swoje wojska.
 
apl
2018-11-21 00:26:45
Dodał cytat z książki: Historia Iraku
(...) dopiero amerykańska obecność w Iraku zrodziła w tym kraju terroryzm i uczyniła z niego mekkę terrorystów ze wszystkich możliwych stron świata (...).
 
apl
2018-11-16 23:36:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Bliski Wschód, Posiadam, Starożytność

Porządny kawał historii w przejrzystym, usystematyzowanym wydaniu. Jest to pozycja naukowa, ale nie męczy nadmiarem wątków, stabilizuje wiedzę tudzież wprowadza nowicjusza w zaczarowany świat historii niezwykłego kraju.

 
apl
2018-11-10 02:07:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ameryka, Podróże
 
apl
2018-11-02 23:46:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Posiadam, Starożytność
Cykl: Tajemnice Ozyrysa (tom 1)

Książkę słuchałam mając w pamięci interesujące pozycje wydane już przez Ch. Jacq. Nijak nie mogła tej "przygody" powiązać z innymi historiami tak obeznanego z egiptologią autora. Nie porwało mnie, nużyło...

 
apl
2018-10-30 00:51:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Azja Środkowa, Podróże, Posiadam

Przyjemna do wysłuchania opowieść - czemu nie promuje się w Polsce tego typu inteligentów, nie wiem - cieszę się, że na nią trafiłam i podczas biegania i jazdy na rowerze mogłam tych opowieści wysłuchać.

 
apl
2018-10-28 01:00:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Bliski Wschód, Posiadam, Starożytność

W II części "SSW" zebrano mniej popularny opis sztuki i historii Bliskiego Wschodu (Iranu, Palestyny, Libanu, Anatolii). Ponownie autor w przejrzysty sposób przedstawia tradycje poszczególnych rejonów, okraszając tekst licznymi przykładami dzieł starożytnych i mapkami.

 
Moja biblioteczka
182 130 465
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubione cytaty (13)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd