Pojedynek magów

Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka
Cykl: Śledztwa księcia Setny (tom 4)
Wydawnictwo: Rebis
La dame d'Abou Simbel
9788380620643
Monika Szewc-Osiecka
historyczna
Ag2S

Książę Setna jest bliski odnalezienia swojej narzeczonej Sekhet, która uciekła zabójcom i ukrywa się w Memfis. Czarownik Keku zamierza jednak pomieszać mu szyki i zawładnąć jej duszą. Jeśli jego podły wybieg się powiedzie, będzie mógł uaktywnić moc zapieczętowanego dzbana Ozyrysa i uczynić zeń narzędzie zniszczenia. Setna musi się śpieszyć, by uratować ukochaną. Wspierany przez wiernych...

Setna musi się śpieszyć, by uratować ukochaną. Wspierany przez wiernych sojuszników staje do straszliwej walki ze Złem.

Czy zdoła ominąć perfidne zasadzki Keku? Czy uda mu się udaremnić nikczemny spisek, który czarownik zawiązuje przeciwko Ramzesowi II? Czy wreszcie znajdzie zapieczętowany dzban?

Mistrzowskie zakończenie, w którym ścierają się ze sobą odwaga, inteligencja i magia.

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/

Arturion | 2016-11-15

Czwarty tom przygód księcia Setny i kapłanki Sekhet przynosi rozstrzygnięcie walki o przetrwanie Egiptu Ramzesa Wielkiego. Tu warto zaznaczyć, że fabuła rozgrywa się na tle historycznym i jest właściwie rozwinięciem opowieści hieroglificznej. Niektóre z postaci żyły rzeczywiście. Stąd mogę powiedzieć wiernym czytelnikom, że książę Setna nigdy nie zostanie faraonem, bo choć nie umrze w młodości, wielki faraon przeżyje go, jak i wszystkich swoich synów zresztą.
Jak wskazuje tytuł, złowrogi Keku wreszcie zostanie przyciśnięty do muru i odbędzie się ostatnia walka, w której magia będzie latać tam i z powrotem. Całość - podobnie jak poprzednie części - jest dobrze rozrysowana i emocjonująca, choć na niewielu stronach rozbuchać epicko się nie dało. Może lepiej było wydać wszystkie części w jednej księdze?
Rzecz dla czytelników w każdym wieku, choć młodym może się podobać bardziej (ale tym, którzy nie są ultrasami Harry`ego Pottera), lecz cały czas musimy pamiętać, że opowieść jest...

crouschynca | 2017-10-17

Czwarta część cyklu koncentruje się na decydującej fazie starcia, od którego wyniku zależy los starożytnego Egiptu. Autor przyznaje raz przewagę jednej stronie konfliktu, a raz drugiej. Co istotne, tzw. element wiodący stanowi tutaj magia, lecz tradycyjnie siły zbrojne też mają swoje do powiedzenia, czy raczej do zrobienia. Z racji tego, że to ostatni tom i równocześnie domknięcie poszczególnych wątków, „Pojedynek magów” jest najbardziej zależną od poprzednich odsłoną serii. Jeśli komuś podobały się wcześniejsze książki o księciu Setnie, ta również nie powinna go zawieść. Słowem, solidna rozrywka.

Więcej na temat powieści w blogowej recenzji:

eR_ | 2016-11-28
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 26 listopada 2016

Powieści Christiana Jacqa mają to do siebie, że czytając je, z miejsca przenosimy się na opisywane przez niego krainy. Jako historyk, doskonale potrafi oddać atmosferę tamtych czasów. Egipt i czasy starożytne tego potężnego, w owym czasie państwa, nie ma przed nim tajemnic. Sądzę, że przede wszystkim dla tego jego opowieści wywierają taki wpływ na czytelnika. Nie raz czytałem o tym, że pod wpływem lektury, osoba postanowiła zostać historykiem, albo co lepsze archeologiem, właśnie pod wpływem książek pisarza. Oczywiście, nie każdy reaguje tak samo, jednak sam fakt takiego oddziaływania podoba mi się bardzo.

"Pojedynek magów", to ostatni tom cyklu "Śledztwa księcia Setny". Tym razem nasz książę nadal poszukuje swojej ukochanej, a nad Egiptem zbierają się chmury przemian, które będą miały wpływ na wszystkich. Keku miesza mu szyki jak tylko może. Gdy zdobędzie duszę Sekhet, dzban Ozyrysa zostanie otwarty, a cały świat zostanie spopielony jego potężną mocą. Na szczęście książę ma...

Zuela | 2016-11-09

Wydaje mi się,że autor bardzo spuścił z tonu.Ogólnie cykl bardzo dziecinny,raczej bajka niż dobra lektura

Krysztyna | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Szczerze mówiąc nie porwała mnie fabuła tej powieści. Zwroty akcji nie były tak niespodziewane, jak można by spodziewać się po tym autorze. Czuję niedosyt akcji.

liv87 | 2017-07-15
Przeczytana: 19 maja 2017

Tom kończący cykl Śledztwa księcia Setny, w którym następuje pojedynek dwóch magów, a raczej dobrej i złej strony. Jak dla mnie było za dużo zaklęć, a za mało akcji typowych dla książek przygodowych. No i sądziłam, że starożytny Egipt odkryje przede mną większe tajemnice.

gall21 | 2017-09-11
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane